Grand Prix Polski Juniorów i Młodzików w badmintonie w Głubczycach

1

W Głubczycach z udziałem najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrany został kolejny już w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Juniorów i Młodzików w badmintonie. Znowu z bardzo dobrej strony pisali się w tych zawodach badmintoniści Stali Nowa Dęba, kontynując zwycięską passę na badmintonowych kortach całej Polski. 

Na szczególne podkreślenie zasługuje rewelacyjna postawa Patryka Kopcia członka kadry Polski juniorów, który w tym sezonie znajduje się w doskonałej formie. Patryk wspólnie ze swoim kadrowym partnerem Bartoszem Markiewiczem (MLKS Solec Kujawski) wygrali grę podwójną juniorów, pokonując w wielkim finale parę: Rafał Markowicz (UKS Orliki Ropica Polska) / Patryk Jas (UKS Kometa Sianów) 2:0 (21:17;21:19). Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że para Kopeć P. / Markiewicz B. drugi raz z rzędu wygrywa w tym sezonie grę podwójną juniorów w Grand Prix Polski. W grze mieszanej trzecie miejsce wywalczył mixt kombinowany: Patryk Kopeć (Stal) / Magdalena Machnik (UKS Orbitek Straszęcin).

W kategorii młodzików piąte miejsce wywalczył mixt kombinowany: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba). Na miejscu dziewiątym uplasował się mixt: Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Aleksandra Michalczuk (Stal Nowa Dęba), a na miejscu dziesiątym mixt: Jakub Suszyński / Zofia Tomczyk (Stal). W grze podwójnej młodziczek również piąte miejsce wywalczył debel dziewcząt: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba).

Był to kolejny bardzo dobry występ badmintonistów Stali Nowa Dęba na arenie ogólnopolskiej.

Na zdjęciach: Patryk Kopeć na najwyższym stopniu podium w grze podwójnej, na trzecim stopniu w grze mieszanej oraz reprezentanci Stali Nowa Dęba od lewej strony: Beata Mycek, Aleksandra Michalczuk, Jakub Suszyński, Zofia Tomczyk i Patryk Kopeć.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here