Trzeźwy poranek , zakorkowana Dęba

44

2013-12-09

Dziś od rana Policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod kryptonimem \”Trzeźwy Poranek\”. Na głównych drogach powiatu kontrolowali trzeźwość kierowców – w sumie skontrolowano ponad 640 kierujących. Ujawniono 5 osób, które kierowały pojazdem, choć wcześniej piły alkohol.

Policyjne działania rozpoczęły się wczesnym rankiem. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Policjanci skontrolowali 641 kierowców. Ujawnili 5 kierujących pojazdami, którzy wcześniej pili alkohol. Zatrzymano 5 praw jazdy. Wszyscy poniosą odpowiedzialność za popełnione czyny. /Policja

Zakorkowana Dęba

Niestety w wyniku działań Policji ruch uliczny na głównych ulicach w Nowej Dębie został znacznie utrudniony. Zakorkowana była ulica Kościuszki (od ronda do zakładów) i drogi do niej prowadzące. Wzbudziło to gniew kierowców którzy mieli problem z dotarciem do pracy. Akcja Policji pokazała również jak ważne jest stworzenie alternatywnego dojazdu do nowodębskiej strefy ekonomicznej.

/info

44 KOMENTARZE

 1. Rozumiem trzeźwy poranek i nie mam nic przeciwko temu.
  Samo dmuchanie już kiedyś było i trwało 5 sekund przy każdym samochodzie i żadnych problemów ( korków) nie było. Ale dodatkowe kontrolowanie dokumentów to już przegięcie. Przez te kontrole wiele osób spóźniło się do pracy. Czy w ramach utraconych premii można złożyć pozew zbiorowy przeciw policji ?

 2. co z moją godziną za którą nie zapłaci mi pracodawca szkoda że jeszcze numerów silnika i nadwozia nie sprawdzali jak by się tak nie pieprzyli z dokumentami to by więcej kierowców na trzeźwość sprawdzili i mniejsze korki by były. Nie tylko ulice w mieście były zablokowane, krajowa 9 korek na 0,5 km brawo

 3. Wesoło mi no racja od dziś będę wyjeżdżał 1,5godz wcześniej bo może będzie akcja trzeźwy poranek połączona z trzeźwą nocą :)

 4. Panowie policjanci szanujcie swoich chlebodawców ,płatników podatków z których to otrzymujecie pensyjki[chyba niemałe skoro się tak pchacie do tej formacji] i w przyszłości przeprowadzając taką akcję skorzystajcie z doświadczeń np.radomskich,kieleckich policjantów ,którzy na wlotowej potrafią rurką sprawdzić setki kierowców bez tworzenia korków.

 5. Burmistrz,radny, policjant na służbie to osoby publiczne więc może ktoś przy porannym sprawdzaniu dowodów rejestracyjnych zapamiętał nazwiska nadgorliwych funkcjonariuszy z akcji trzeżwy dowód,przepraszam poranek…Chętnie je poznamy żeby nie czuli się jak święte krowy w Indiach.

 6. Pierdzielicie jak byście byli faktycznie narąbani.Akcja miała na celu uzupełnienie dziury budżetowej naszej najjaśniejszej.Była okazja,po Mikołajkach oraz popularnych Barbarach u****ić paru "wczorajszych"więc capy urządziły sobie polowanko.A że to polowanko biło w d u p s ko bogu ducha winnych kierowców to już ich nie obchodziło.
  [b]Nie chcieliście sirpa i młota to tera mota :D :D:D/b]

 7. #11 | CYT dnia 12/09/2013 15:47
  Pierdzielicie jak byście byli faktycznie narąbani.Akcja miała na celu uzupełnienie dziury budżetowej naszej najjaśniejszej.Była okazja,po Mikołajkach oraz popularnych Barbarach u****ić paru "wczorajszych"więc capy urządziły sobie polowanko.A że to polowanko biło w d u p s ko bogu ducha winnych kierowców to już ich nie obchodziło.
  [b]Nie chcieliście sirpa i młota to tera mota Grin GrinGrin[/b]

 8. Obowiązkiem policjanta jest się przedstawić przed podjęciem czynności kontrolnych.Patrz "Uwaga pirat".Więc ktokolwiek zapamiętał , ktokolwiek wie…

 9. Powinni taką akcję zrobić w piątek ,bo co drugi jedzie narąbany z pracy. A tak to po co się podniecać jak godzinę odliczą to i tak pestka nie warta łez,na piwsko i wódę więcej stracicie.

 10. Akcja trzeźwość- tak to nazywają-śmiechu warte. To co odstawili dzisiaj pseudo policjanci to istna szopka. Pół godziny jazdy od basenu do pracy to chyba jakaś paranoja. Kogo przyjmują do tej policji teraz, pokazaliście co potraficie-zablokowaliście całe miasto i nic nie wpadł żadem za torami, premii komendant nie da, a i sam nie dostanie od przełożonego. Głośna sprawa- do ukarania sprawca tego haosu- skoro nie potrafi przewidzieć skutków tego burdelu, nie powinien pracować w policji. śmiechu warteeeeeeeeee……………………………………………………………….Tylko w Polsce takie cyrki- a myślałem,że na Ukrainie mają gorzej………………

 11. Panie radny Marku jako mieszkaniec miasta któremu szczeniackie działania policji w dniu dzisiejszym tj.09.12.2013 pokrzyżowały plany proszę o podjęcie działań wyjaśniających u komendanta i podzielenie się z kierowcami, mieszkańcami ukatownymi w dzisiejszym korko-gehennie.

 12. kontrola dokumentów a pod basenem i przed zakrętami koło działek widziałem jak się przesiadają kierowcy ale śmianie z takiej kontroli jak by sprawdzali trzeźwość jak należy czyli dmuchnięcie i jazda albo do przodu albo na bok to by nikt nie zdążył się przesiąść, mogli pożyczyć kamerkę na samolocie od radnego :D to by wszystko widzieli

 13. Łapanie nietrzeźwych kierowców to " cel szczytny", ale to co pokazali rano policjanci to szczyt dyletanctwa, braku profesjonalizmu i niekompetencji graniczącej z głupotą, za organizację tego czegoś autor powinien co najmniej stracić stołek i dziękować Bogu że nie potrzebna gdzieś była chociażby pomoc lekarska.
  myślenie i głupota nie boli więc można bezkarnie wybierać

 14. To może i słuszny cel wyłapywanie pijanych kierowców, ale przy tym trzeba mieć troszeczkę zdrowego rozsądku, jeżeli ktoś wydał takie polecenie to nie znaczy, że każdego należy traktować jak przestępcę, na miejscu pracodawców ( których pracownicy stali w korku i spóźnili się do pracy) powinni wystawić rachunek policji niech następnym razem zastanowią się.

 15. Witam
  W cywilizowanym mieście podczas takiej akcji nie korkuje się całego miasta a co do naszych frustratów zatrudnionych w Policji Brawo Brawo kolejnej nieudanej akcji. I nie korkujcie miasta Bezpieczeństwo !!!!!

 16. Dzisiaj kierowcy posiadają telefony i CB radia.Dużo pojazdów jadących na zakłady od strony Tarnobrzega skręcało w Kolejową i pojechało w kierunku cmentarza by uniknąć kontroli i zakorkowanej ul. Kościuszki.

 17. Wystarczy wejść na strony komend policyjnych kliknąć poszukiwani i zobaczymy ile poszukiwanych jest złodzieji ,bandytów ,morderców , oszustów i innych .W skali kraju to chyba tysiace ,niech nasza policja ich szuka .A tak w calym kraju od pewnego czasu jeden temat KIEROWCY ich trzeba tępić i pisać mandaty bo oni są zakałą naszego państwa czy to wszystko jest zgodne z konstytucją która tyle nam gwarantuje,wygląda na to że nic nam nie gwarantuje.

 18. Objazd 25 : piszesz głupoty czy widziałeś jakiegoś kierowcę co tamtędy jechał,jak jechali to wczasową a jazda koło cmentarza kończyła się w szponach policji.Tamtędy jechalem i ktoś jeszcze .

 19. A ja niewiem czego tak wszyscy narzekacie , ja tez byłem kontrolowany dzisiaj i poszło to w miare sprawnie , rzczywiscie korek był jakiego Nowa Dęab dawno nie widziała , ale raz do roku taka akcja nikogo nie moze zdziwic . I nie mowcie ze potraciliscie premie bo to kpina . Złości to można mieć do zarządzających takie akcje a nie do tych policjantów , którzy jak śmiem twierdzić z własnej inicjatywy i przyjemnością w deszczu od samego rana tez nie stali.

 20. co to znaczy alternatywna droga do strefy ekonomicznej jak wszędzie lasy państwowe i nie udostępnią dojazdu do strefy podobnie jak mająca być kiedyś budowana obwodnica miasta Nowa Deba koszty ogromne a lasy państwowe nie oddadzą swojego terenu. Co do akcji Policji to pracują w niej sami amatorzy nie profesjonaliści zakorkowane całe miasto z drogą nr 9 no i jakie straty

 21. do driver jak myślisz ilu skontrolowano kierowców ?? 100 max w cywilizowanym świecie badanie na trzeźwość trwa ok 10sek czyli powinno to zająć im ok 25 min a ja w korku stałem 50min bo nawet 9 była zablokowana. Nie mam nic do kontroli trzeźwości, ale czy nasi policjanci są normalni?? w którym mieście na skrzyżowaniu na przykład badając trzeźwość policjant spisuje do notesiku dane kierowcy jeśli jest trzeźwy ???

 22. P.Marku weż się pan za temat , jako radny bryknij do komendanta od pał i opisz co ustaliłeś mając pełne społeczne pełnomocnictwo.

 23. [quote] #33 | Gosc dnia 12/10/2013 11:15
  P.Marku weż się pan za temat , jako radny bryknij do komendanta od pał i opisz co ustaliłeś mając pełne społeczne pełnomocnictwo.[/quote]
  Ja CYT żadnego społecznego pełnomocnictwa nie udzielałem.Jak również większość nowodębskiego społeczeństwa.DOŚĆ WARCHOLSTWA W WYKONANIU RADNEGO M.OSTAPKO

 24. Tak, dość warcholstwa i siania zamętu! Władza do gabinetów, Ostapko do aresztu i na białe niedźwiedzie! Bo raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy, a dłoń podniesiona na władzę ludową zostanie odrąbana.

 25. To zjedz wreszcie tego karpia i dla dobra lokalsów z okazji świąt B.N. śmiertelnie się nim udław, czego z całego serca ci życzę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here