O stosunkach polsko-ukraińskich z Mirosławem Majkowskim

1

Zapraszamy do sali kameralnej SOK 9 marca 2017 r. o godz. 18:00 na wykład i otwartą dyskusję poprowadzoną przez Mirosława Majkowskiego na temat: „Stosunki polsko-ukraińskie w Przemyślu w latach 1989-2017”.

Prelegent opowie o wszelkich napięciach jak i przykładach dobrej współpracy między Polakami, a mniejszością ukraińską w Przemyślu ze szczególnym uwzględnieniem minionego roku.

Mirosław Majkowski jest założycielem i prezesem Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.” Organizator wielkich widowisk historyczno-teatralnych na terenie Przemyśla i całego Podkarpacia, które skupiają tysiące widzów. Kierowane przez niego stowarzyszenie było także autorem wystaw i prelekcji historycznych, a także własnego programu „Z historią do szkół”. Był reżyserem i scenarzystą rekonstrukcji historycznej, która realizowana była w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu pod bramą Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Rok 1920”. Za działalność na rzecz Sybiraków odznaczony został w 2010 roku Odznaką Honorową Sybiraka przez Zarząd Główny Sybiraków w Warszawie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here