Obchody Dnia Chorego w Nowej Dębie

11


W dniach 11-12 lutego w Szpitalu Powiatowym i Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie obchodzono Światowy Dzień Chorego.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie. Dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie – mówi dyrektor Szpitala Powiatowego Bogdan Tomczyk, który w poniedziałek 11 Lutego złożył życzenia wszystkim pacjentom Oddziału Chirurgii i wręczył osobiście każdemu pacjentowi laurkę wykonaną przez dzieci z nowodębskich szkół podstawowych i Klubu Osiedlowego. Ponadto pacjenci otrzymali także do przeczytania Orędzie Papieża Benedykta XVI

Drugiego dnia odbyła w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez podopiecznych Środowiskowego Domy Samopomocy w Nowej Dębie. – Ten dzień uświadamia nam jak wielkim darem jest zdrowie. Przypomina nam wszystkim o tych którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Wzmacnia w nas przekonanie że zawsze najważniejszy jest człowiek – mówił do wypełnionej po brzegi sali wicestarosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł.

W uroczystości w SOK wzięli udział podopieczni Domu Pomocy Społecznej, emeryci i renciści oraz mieszkańcy miasta. Część artystyczna w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowowej w Hucie Komorowskiej i uczestników warsztatów terapii zajęciowej została obficie nagrodzona oklaskami.

Po zakończonej akademii wszyscy zebrani wzięli udział we wspólnym poczenstunku. – Takie spotkania są dla nas bardzo cenne. Zbliżają nas do siebie. Jedni od drugich uczą się czegoś nowego – mówi Ania mieszkanka Nowej Dęby, która uczestniczyła w uroczystości.

11 KOMENTARZE

 1. Życzymy wiele zdrowia oraz pogodnych dni :-)
  Służymy pomocą w czyszczeniu i sprzątaniu [url=http://mopus.wrotapolski.pl/mop_obrotowy_vileda.php]mop obrotowy[/url] to nasze narzędzia pracy. Pozdrawiamy Serdecznie

 2. Jako były pacjent z 2011r, cieszę się i gratuluję sukcesów inwestycyjnych Dyrektorowi Szpitala P.Tomczyk. Chciałbym jeszcze wiedzieć, czy w razie potrzeby, będę mógł leżeć na oddziale wewnętrznym na łóżku, bez podkładania [b] desek przyniesionych z domu?[/b], Czy będę mógł wyjść na zewnątrz i kowale nie będę mnie kąsać od stóp do głowy. Czy jest w tym szpitalu zachowana aseptyka, jeżeli pacjenci z odziału gruźliczego mają swobodny wstęp na odział wewnętrzny, a nawet w pierwszej kolejności wykonuje się im na tym odziale badania specjalistyczne – USG. Zaznaczam, że co roku na rzecz szpitala odpisuję 1% podatku.

  Pozdrawiam

 3. Ponadto pacjenci otrzymali także do przeczytania Orędzie Papieża Benedykta XVI
  Jaja sobie robicie z poważnych rzeczy…
  Pianka przesadza niekiedy ale bez przesady! Umiaru nieco!
  [quote] i wręczył osobiście każdemu pacjentowi laurkę wykonaną przez dzieci z nowodębskich szkół podstawowych i Klubu Osiedlowego. Ponadto pacjenci otrzymali także do przeczytania Orędzie Papieża Benedykta XVI[/quote]
  Chorych tak leczyć? placebo miast opieki medycznej? Wstyd!
  edit / skasujecie – wrzucę ''z ekranu'' w obojętnym tem. B)

 4. Żałosne jest to w tym wszystkim, że najczęściej wypowiadają się o pracy szpitala osoby, które nigdy nie miały z nim styczności poprzez używanie, szkalujących pracę wielu osób, frazesów, natomiast nie wypowiadają się osoby, którym uratowano w tym szpitalu zdrowie, życie, matki które urodziły zdrowe dzieci, osoby które po zabiegach rehabilitacyjnych czują się zdecydowanie lepiej. W tym mieście ktokolwiek, cokolwiek by nie zrobił to zawsze robi to źle. Wy, którzy wszystko oceniacie negatywnie pochwalcie się co zrobiliście takiego pozytywnego dla mieszkańców tego miasta, gminy, powiatu. Ocenimy.

 5. Ja też wole chorowac w domu niż dostać się na ***Oddział wewnętrzny***z tamtąd się już nie wychodzi tylko , pozniej wiozą Na TZW. w-14.

 6. Pragnę wyjaśnić, że imprezę zorganizował [b]Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie,[/b] natomiast podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy wystąpili jedynie jako goście! Prosimy o bardziej rzetelne informacje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here