Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w N. Debie

16

04.05.11r.

Mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski zainaugurowano w Nowej Dębie obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Obchody połączone były z odpustem parafialnym.

W nabożeństwie udział wzięło udział kilkuset mieszkańców Nowej Dęby, proboszczowie parafii z terenu dekanatu oraz władze samorządowe, w tym wicestarosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł oraz burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon. Uroczystości rozpoczęło złożenie kwiatów pod Tablicą Konstytucji. Po nabożeństwie w kościele odbyła się część artystyczna a obchody zakończyło złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Jana Pawła II.

Obchody uchwalenia Konstytucji 3-go Maja na placu mjr. Jana Gryczmana rozpoczęły się od uroczystego otwarcia wystawy „Nowa Dęba wczoraj i dziś” przez Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba – pana Wiesława Ordona. Mieszkańcy z entuzjazmem wspominali czasy swojej młodości porównując zmiany jakie nastąpiły na przestrzeni tych 50-ciu lat. Na zakończenie obchodów, Samorządowy Ośrodek Kultury zorganizował koncert Martyny Jakubowicz, polskiej wokalistki, gitarzystki i kompozytorki tworzącej muzykę z pogranicza bluesa, rocka i amerykańskiego folku. Mimo niskiej temperatury i deszczowej pogody, mieszkańcy Nowej Dęby nie zawiedli i licznie zebrali się na nowodębskich plantach, aby wspólnie świętować to ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenie.

UMiG/ PA

16 KOMENTARZE

 1. Jak zwykle ściema UMiG. "mieszkańcy Nowej Dęby nie zawiedli i licznie zebrali się na nowodębskich plantach". Tuba propagandowa nadaje i garstkę kilkudziesięciu ludzi nazywa licznie zebranymi.

 2. do BLE: biorąc pod uwagę, że pogoda była brzydka to liczba mieszkańców była zadziwiająco duża! I nie zgadzam się z tobą że to ściema!

 3. Bardzo udana impreza!!!!! Gratuluje organizatorom – warto było posłuchać pani Martyny na żywo mimo tego siarczystego zimna. Widać było, że nie tylko ja się dobrze bawiłem.

 4. do Bulby: czyli też byłeś/byłaś w tej garstce? Zastanów się co piszesz! Niby OK, bo "Martyna fajnie grała" a z drugiej strony narzekasz! Na drugi raz siedź w domu i będzie najlepiej.

 5. Nie byłem tam Ktosiu. Właśnie ,że siedziałem w domu i słuchałem Martyny z okien mojego mieszkania . I tak było najlepiej :D

 6. Proszę nie podszywać się pod mój nick.Dotyczy to wszystkich,nie tylko 6
  Do bylego forumowego [b] któś [/b] Wam daleko.
  [b] któś [/b]

 7. czytam ze zrozumieniem, ale ty piszesz bez zrozumienia bo ogólnikami typu:
  "garstka"
  "kilkudziesięciu"
  jak tak było mało wg ciebie to trzeba było policzyć "dusze na sztuki" i na pisać 20 , 30 , 40, 50 ect. bo to sa liczy oznaczjące mierzalną ilość a kilkudziesieciu zawiera się od ok (20 – 99 sztuk)
  a garstka hmmm

 8. czytam ze zrozumieniem, ale ty piszesz bez zrozumienia bo ogólnikami typu:
  "garstka"
  "kilkudziesięciu"
  jak tak było mało wg ciebie to trzeba było policzyć "dusze na sztuki" i na pisać 20 , 30 , 40, 50 ect. bo to sa liczy oznaczjące mierzalną ilość a kilkudziesieciu zawiera się od ok (20 – 99 sztuk)
  a garstka hmmm

 9. garstkę kilkudziesięciu możemy rozumieć tak
  jeśli garstka to (2-9)
  Kilkudziesięciu to (20 – 99)
  np jako 2* 20 co daje 40 sztuk
  lub jako 9 * 99 co daje 891 sztuk

  więc błąd określenia garstka kilkudziesięciu jest bardzo duży od około 0,001% do blisko 9% społeczeństwa ND
  więc bliżej licznie zgomadzonym do prawdy niż garstce kilkudziesieciu <- w tym wypadku błąd oszacowania jest b. duży

 10. Matematyk, coś ci się w tej matematyczno-filozoficznej głowie pomieszało. Bowiem 9% społeczeństwa, to nie 100, a 1000B)

 11. Well, according to many high ability worldwide, the shoes to stay over. http://www.mbtclearanceshoesoutlet.com They can help you get fit and stay fit, if you wear MBT shoes interrupted periodically. Wang Shen MBT sail suspended Butler bowed, please come to see, is said to have come to repair a casual reading, but can not determine the true value of this one thing go in person to visit Shen Fan. mylovembt0806

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here