Obiecanki cacanki…. Kanalizacji nie będzie !

45

Na marcową sesję burmistrz Wiesław Ordon przygotował projekt uchwały znoszący z listy zadań budowę kanalizacji w Alfredówce, Tarnowskiej Woli i Nowej Dębie. Kanalizacja była jednym z głównych postulatów Wiesława Ordona w kampanii wyborczej. Dziś okazuje się, że wszystko było tylko na pokaz!

Jeszcze w lutym tego roku Wiesław Ordon przechwalał się w lokalnych mediach, że kanalizacja w miejscowości Alfredówka będzie zrobiona i to do czerwca tego roku! Dziś okazuje się, że obietnice z kampanii wyborczej i medialne wrzutki z lutego bieżącego roku nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Materiał RADIA LELIWA pt.: „Kanalizacja w Alfredówce jeszcze w tym roku” z lutego 2015 roku

Na najbliższą sesję Rady Miejskiej Wiesław Ordon przedstawił projekt uchwały wykreślający z budżetu gminy zadania kanalizacyjne. Powód? Władze miasta błędnie oszacowały koszt wykonania robót, w efekcie nawet najtańszy wykonawca zaoferował znacznie wyższą cenę niż przewidziano na ten cel w budżecie, i to dwa razy pod rząd (sic!).

Oczywiście rządząca ekipa nie ma sobie nic do zarzucenia, a w opłacanych z budżetowych pieniędzy materiałach medialnych dopuści się kolejnych kłamstw i manipulacji. Zapewne władze gminy będą chciały zasłonić własną nieudolność zrzuceniem winy na oferentów „którzy chcieli za dużo”. Taką opowieść można przyrównać do człowieka, który wybrał się z 50 groszami do sklepu po chleb, a teraz żali się, że we wszystkich sklepach chcieli minimum 2 złote.

HUMORYSTYCZNY FILMIK ZESTAWIAJĄCY SKŁADANE W PAŹDZIERNIKU 2014 ROKU OBIETNICE WYBORCZE I TO CO Z NICH ZOSTAŁO DZISIAJ CZYLI PO 6 MIESIĄCACH:

Obiecanej w kampanii wyborczej kanalizacji nie będzie. Już dziś wiadomo, że nie będzie także obiecanej modernizacji nowodębskiej podstrefy, oraz budowy przedszkola w Chmielowie ( władze przygotują tylko projekt, a przed wyborami przystąpią co najwyżej do budowy fundamentów, by pokazywać je w kampanii i deklarować, że w kolejnej kadencji przedszkole będzie ukończone ). Tak wygląda dane przez burmistrza Wiesława Ordona słowo i jego program w praktyce.

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

45 KOMENTARZE

 1. Było mówione w kampanii, że to kłamca i manipulator. Podwyższył sobie pensję, kupił sobie i kumplom tablety, a resztę ma daleko w tyłku. Nachapał się kosztem frajerów i pokazał frajerom („mieszkańcom”) gdzie ich miejsce. No a teraz do roboty na 23.00 na trzecią zmianę bo trzeba zarobić kasę na długi ordona oraz ordonowe podwyżki wody.

  • Mądrze toś napisał ! Tylko szkoda że tyle tysiecy obywateli w gminie uwierzyło w jego bajeczki

 2. Decyzja podjeta w trosce o ten portal,bo o czym by wtedy Ostapko pisal?,wszak skromne srodki na koncie pewnie sie juz wyczerpaly

  • Gdyby takich decyzji nie było, to nie byłoby i tego tematu. Pomyśl trochę, zamiast odwracać kota ogonem, panie popierający Ordona :)

 3. Ordon oszukał ludzi z Alfredowki jak dzieci… W listopadzie mówił ze bedzie kanalizacja , głosy mu dali no i w marcu juz nie ma . Co za tempo, panie Ordon jesteś najlepszym burmistrzem. W klamaniu.

 4. Oszukał wyborców nie pierwszy i nie ostatni raz. Ale jeśli ktoś ma mentalność niewolnika to będzie się tak dawał oszukiwać i dalej będzie na niego głosował. Gościowi chodzi tylko o kasę i wielu od dawna to widziało i mówiło. Wielu natomiast nabierze się na kolejną obietnicę typu „zrobię kanalizację jak będzie kolejny nabór środków unijnych” albo „zrobię kanalizację w następnej kadencji”. Jeśli ktoś kłamie, trzeba nazwać go kłamcą.

  • Platforma i Tusk was oszukal i co dalej na oszustow glosujecie o Bronku juz nie wspomne

  • A czym się panie wesoło mi różnisz od wyborców platformy którzy chwalą kłamstwa Pokeomonów? Tylko tym, że chwalisz kłamstwa Ordona i głosujesz na jego kłamstwa. Taka sama obłuda. Zapewne masz jakąś korzyść z tego, że rządzi Ordon (tak jak wyborcy PO, że rządzi PO) i udajesz wielkiego patriotę i moralistę.

 5. I tak nie wygracie następnych wyborów , a oczerniający tu inni są śmieszni…banda małolatów z urażoną ambicją po wyborach :)

  • Nie to jest „sprawny’ polityk. Ostapko myślał że prawde trzeba mówić. Nigdy nie wolno mówic prawdy, zawsze trzeba kłamać. w lutym trzeba mówić że będzie kanalizacja do czerwca 2015, a marcu 2015 mówić że będzie w przyszłości.

  • Ten Ordon to honoru nie ma,tak pieprzyć i obiecywać rozbudowę miasta i przyległych osiedli,nic z tego nie realizuje

 6. Wygląda na to że Panu Ordonowi kasa leci dla gminy z nogawki ,od razu Warszawy nie zbudowali,pomału i te inwestycje też będą zrobione.

  • Ale mówił w lutym ze bedzie zrobione do czerwca 2015 r. To jak ludzie mieli te obietnice zrozumieć? Ze bedzie zrobione za pare lat? Posłuchaj co Ordon mówi w radiu Leliwa….

 7. Najpierw sprawdźcie dlaczego kanalizacji nie będzie a potem plujcie, a może właściciel tego portalu opowie jak to doprowadził do uszczuplenia budżetu gminy o 200 tys. zł. tego już nie napisze a szybko ten post skasuje … to też było na wyżej wspomnianej sesji – pozdrowienia dla w dalszym ciągu omotanych …

  • Sprawdziłem. Nie będzie bo Ordon okłamał przed wyborami, że zrobi. Wybory wygrał a teraz mówi mieszkańcom: POCAŁUJCIE MNIE W DU**Ę. Ponadto Ordon się wykłócał od grudnia 2013 roku że nad zalewem wszystko w porządku ( był czas żeby wszystko napawić), pluł na tych co mówili mu na sesji i co pisali do niego pisma, że budowa nie idzie zgodnie z projektem, a dzisiaj płacze, że jednak były wałki i za to urząd marszałkowski zabrał mu dotację ( a przecież zapowiadał, że nikt mu dotacji nie zabierze). Czy Ordon jest zdrowy psychicznie?

  • Winą właściciela portalu jest to, że pokazał, jak naprawdę były prowadzone prace nad zalewem? Czy może winą jego jest to, że nie zostały wykonane prawidłowo?

 8. Panie burmistrz, ZANIECHAJ pan dalszych kłamstw !
  Ile pan będziesz budował tą kanalizację ?
  Trzy kadencje to ZA MAŁO !

  • Dlaczego ma zaniechać kłamstw skoro ludzie piją mu te kłamstwa z dziubka? Robi ludzi w konia ale ludziom to odpowiada. Kochają te kłamstwa. Kanalizacji nie ma bo gość już tak zadłużył gminę ( między innymi przez głupie wybetonowanie plant), że nie może się już bardziej zadłużać bo są limity. Gdyby mógł to by wziął kolejny kredyt bo tylko to potrafi. Teraz możliwości kredytowe się kończą i pryska czar. Na kredyt każdy głupi potrafi rządzić. Pokaż teraz panie Ordon co potrafisz.

 9. ile razy będziesz pan przekładał tą budowę kanalizacji ?
  znowu pan napiszesz że Ostapko to kłamca ! przegraliście w sądzie z chłopakiem bo prawdę mówił ! a z waszych ust tylko kłamstwa i oszustwa !

 10. A TO DZIWNE?! CZYŻBY WSZYSCY OPLUWACZE PO SPOWIEDZI ZMIENILI ZDANIE I NAGLE PRZEJRZELI PO UMYCIU W SADZAWCE SILOE?? A MOŻE MO I PODŻEGACZE COŚ ZROZUMIELI?? NIENAWIŚĆ TO CIĘŻKI GRZECH!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here