Od czerwca ulice w Chmielowie będą miały nazwy

12

Rada Miejska w Nowej Dębie podczas sesji 30 października 2017 r. podjęła Uchwałę Nr XL/367/2017 w sprawie nadania nazw ulic na terenie sołectwa Chmielów, która będzie obowiązywać od 1 czerwca 2018 r.

Przedmiotowa uchwała przesłana została do: Urzędu Statystycznego oraz do wszystkich instytucji zajmujących się świadczeniem usług, w tym m.in. do: Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Zakładu Energetycznego, Zakładu Gazowniczego, Urzędu Skarbowego, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Komisariatu Policji.

Właściciele nieruchomości zabudowanych, położonych na terenie Chmielowa zostaną poinformowani pisemnie o zmianie numeru porządkowego budynku z jednoczesnym wskazaniem nazwy ulicy.

Zgodnie z pouczeniem zawartym w zawiadomieniu właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym w terminie 30 dni od dnia otrzymania w/w zawiadomienia.

W sprawie zakupu tabliczki z numerem porządkowym można kontaktować się z panem Janem Kotulskim – sołtysem, który posiada informacje o firmach produkujących tabliczki.

Po 1 czerwca 2018 r. mieszkaniec na swój wniosek, na podstawie otrzymanego zawiadomienia z Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba, dokonuje zmian własnych dokumentów np. prawa jazdy. Rada Powiatu Tarnobrzeskiego w dniu 9 maja 2018 r. podjęła uchwałę o zmniejszeniu o 50 % opłaty za wydanie prawa jazdy ze względu na zmianę adresu spowodowaną nadaniem nazw ulic w miejscowości Chmielów. Uchwała ta obowiązuje do 28 grudnia 2018 r.

Nie będzie obowiązku wymiany dowodu rejestracyjnego pojazdu, a na posiadanym dokumencie dokonany zostanie jedynie wpis dot. adresu zamieszkania.

Ponadto mieszkaniec składa zawiadomienia o zmianie danych w Urzędzie Skarbowym (ZAP-3), w zakładzie pracy, w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) lub Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS-ER-WZD-01), w zakładach dostarczających prąd (PGE – oświadczenie o zmianie danych klienta), gaz, telefon.

W tym celu zamieszczone zostały do pobrania formularze i wnioski, które można wydrukować, wypełnić i przesłać do właściwego organu.

Aktualizacja adresu zamieszkania w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczy wszystkich, którzy składają wnioski o płatność lub mają zarejestrowane siedziby stada. Konieczne jest bądź przesłanie wypełnionego formularza pocztą na adres Biuro Powiatowe ARiMR w Tarnobrzegu ul. 1 Maja 4 (W-1-04),  bądź  osobiste zgłoszenie w pokoju 108 a (Punkt Obsługi Klienta).

Na wniosek mieszkańca może zostać wydane zaświadczenie o zameldowaniu na nowy adres, zgodnie z ustawą o ewidencji ludności (Urząd MiG, I piętro, pok. 108).

Źródło: SG/EG;  UMIG

Pliki do pobrania:

zap-3-04_1.pdf

krus.docx

zus-er-wzd-01-wniosek-osoby-zamieszkalej-w-polsce-o-zmiane-danych-adresowych_1.pdf

pge_oswiadczenie_o_zmianie_danych.pdf

w-1-04.pdf

12 KOMENTARZE

 1. Niech Rada Miejska w Nowej Dębie nada lepiej nazwy ulicom na strefie. Nie ma dnia żeby spod głównej bramy DEZAMET-u nie cofało po kilka TIR-ów, które nawigacja przyprowadziła na Szypowskiego 1. Wstyd na całą Polskę. Jedna jedyna ulica dojazdowa przez centru miasta do strefy a cała strefa to jeden wielki pier-dol-nik.

 2. A kiedy szanowna rada miasta wraz burmistrzem raczy zrobić porzadek z numeracja na strefie w Nowej Dębie ? Wszystkie firmy mają ten sam adres a rozmieszczone są na całej przestrzeni byłych zakładów, co wielokrotnie wprowadza w błąd nawet listonosza czy kuriera o klientach tych firm nie wspomnę .

 3. Dobrze poruszony temat oznaczenia i lokalizacja firm na zakładach to temat rzeka nikt sie tym nie zajmuje od lat każdy szuka firm które czasem mają podwójne nazewnictwo. Obecnie zarejestrowanych jest 39 firm na tych ulicach a codziennie kilka ciężarówek szuka jakieś firmy i to ma być innowacja i dbanie o rozwój Miasta !!!

 4. Jedyna inwestycja w Chmielowie za czasów ostatniej kadencji burmistrza nadanie nazw ulic. Gratuluje – wieczny radny chmielowski i sołtys odtrąbią sukces. a burmistrz wielką inwestycję jak ostatnio przedszkole w ramach kampanii pokazywał i co nic. A prezentacja była piękna. Największa wieś, przynosząca największy dochód TOTALNIE ZANIEDBANA. A ulice to przede wszystkim wydatek dla mieszkańców.

  • To jak radny i sołtys się nie podoba to jak jest odpowiedni kandydat, niech wystartuje w wyborach.

  • Pani radna za to robi karierę na fb i tyle jej działań. Choć ostatnio to nawet i na fb przycichła.

 5. Najszybciej wykonana inwestycja w Chmielowiec. Nikt by się nie spodziewał że można tak szybko.. A gdzie chodniki czekamy od lat.

  • wietrzny radny to porażka. umie dbać o swój i rodzinny szmal , stołeczki kolebeczki ….

 6. Brawo !!!Co za wspaniały prezent dla mieszkańców Chmielowa niech się wieśniaki cieszą.Burmistrz i cała ta świta gminnych mędrców jednak źle ocenia potrzeby mieszkańców tej największej w tej biednej gminie wioski.Podczas gdy „miasto” Nowa Dęba i okoliczne przysiółki które wyłoniły się gdzieś z lasów Puszczy Sandomierskiej pobudowane mają drogi chodniki w Chmielowie nie ma nic.Zapraszam burmistrza z rodziną i kolegami do przejścia się ulicą (nazwy jeszcze nie znam) do popularnego w okolicy sklepu „Biedronka”.Myślę że życiem kolegów by zaryzykował ale rodziny by się bał poświecić . Po prostu to jest kwestia czasu kiedy dojdzie do jakiejś tragedii.Potrzeba nam mądrych rządzących a nie cwaniaków!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here