Odkomarzanie będzie w sierpniu

28


Było czy nie było? Mieszkańcy pytają co z odkomarzaniem.

Obecnie jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy, zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych. Otwarte zostały oferty, z których wynika, że jesteśmy w stanie poszerzyć zakres odkomarzania. Umowa z wykonawcą winna być podpisana pod koniec lipca, czyli od początku sierpnia powinno się rozpocząć odkomarzanie. Umowa będzie obowiązywać do września. – mówi burmistrz Wiesław Ordon.

Przedmiotem zamówienia była realizacja zadania pod nazwą: \”Zwalczanie plagi komarów na terenie Miasta i gminy Nowa Dęba\”. Całkowita powierzchnia terenów przewidzianych do odkomarzania wynosi 270,3 ha. Przedmiotem zamówienia publicznego jest prowadzanie monitoringu pojawiania się komarów i prowadzenie prac odkomarzania zmniejszających uciążliwość występowania komarów na terenie miasta i gminy. Zainteresowana firma musi wykazać, że wykonała w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert co najmniej 1 usługę w zakresie przeprowadzenia zabiegów zwalczania larw komarów i zwalczania dorosłych osobników komarów o wartości 50 000 zł brutto. Termin składania ofert minął 20 lipca.

Serwis InfoNowaDeba.pl jako pierwszy sygnalizował problem z komarami. Wówczas władze miasta tłumaczyły, że nie ma co liczyć na walkę z owadami gdyż Nowa Dęba ma \”większe dylematy\” (Zobacz tekst: \”Odkomarzania nie będzie\” ). Sytuacja zmieniła się po przyznaniu naszemu samorządowi przez wojewodę 50 000 zł na walkę z komarami.

/rek

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

28 KOMENTARZE

 1. Brak mi słów i cierpliwości by kulturalnie móc wyrazić swoje myśli. To może to odkomarzanie rozpocząć w styczniu przyszłego roku !!!
  Bardzo proszę nie zasłaniać się prawem sporządzania przetargów etc. bo sąsiednie miasta potrafiły sobie z tym poradzić. No ale jaka władza takie miasto – a w tym mieście nic się nie zmienia – wszystko wiernie kopiowane nawet ludzie ! Więc podrzucę dobry temat do przeanalizowania : jeżeli tak dobrze nam w tym mieście wychodzi kopiowanie czy powielanie wszystkiego to może czas pomyśleć nad budową "krajowego instytutu badań nad klonowaniem"

 2. A może tak przed dokonaniem jakiejkolwiek decyzji Pan Burmistrz zapyta EKSPERTA w tej dziedzinie. Mała podpowiedź : wystarczy zapytać zwykłego pracownika lasów państwowych aby uzyskać wyczerpującej opinii. Tak na marginesie proszę nie pytać "eksperta ekspertów"* bo ręczę, że w tej kwestii zdania mieć nie będzie.
  * [small]ekspert ekspertów – główny i jedyny wspaniały specjalista doradca każdej dziedziny, nauki etc. bliski fachowiec Pana Burmistrza [/small]

 3. Takie cuda tylko tu w jjeebanymmm grajdole ,sorry ale mi tez brak słów!!!
  TO może nie styczeń a październik?!Też konkretny termin !!!:@
  Brawo długi z krótkim wielkie brawa jesteście mistrzami ekspertów zwłaszcza ten jeden maaassssakra jakaś !!:o:(

 4. W Baranowie przeprowadzono odkomarzanie w dniach W dniach 29-30.06.2010r. To wszystko na ten temat. Dziękuję, dobranoc.

 5. Moim skromnym zdaniem to odkomarzanie w siepniu nie ma sensu, już jest mniej komarów, trzeba było zrobić to w czerwcu!!! teraz to te pieniądze pójdą z dymem!!! lepiej by było je przeznaczyć na inny cel!!!

 6. To czy my tu będziemy sobie pisać krzyczeć czy marudzić nic nie zmieni – odkomarzanie będzie i już, ani my ani Pan Burmistrz tego nie zmieni. bo w rzeczywistości Pan Burmistrz dostał pieniądze tylko na ten cel i tego nie może zmienić, jedynie może oddać w wypadku kiedy odkomarzanie nie będzie. I to wszystko !

 7. A ja pytam ?Czy My zawsze, jako naród musimy świecić głupotą?.Jeżeli nie ma komarów, bo zimno to po prostu nie brać pieniędzy i nie palić głupca ktoś w końcu na te pieniądze pracuje.Myślę, że rada i burmistrz więcej zyska uznania, gdy mądrość będzie iść w parze z czynami.:| Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie ?Czy aby zapewnić byt dla swoich córek i wygrać następne wybory .nasi burmistrzowie zaczną opylać nasz grajdoł w zimie:( .A ja myślę że jak córki młode i piękne to nie ma się co martwić o starość .;)

 8. #11 nie stać cię na nick musisz podszywać się pod Nick Don Quijote
  Ja nie zajmuję się polityką .Więc daruj sobie

 9. Przeciwnie .O to chodzi abym miał jak najwięcej naśladowców .Postać Dona jest do końca w swoich komentarzach niespójna więc nie szkodzi jeszcze jeden głupi wpis skoro ma swoich czytelników. Indywidualizm i kreowanie własnego wizerunku jest dla Was ponad .Cóż niech korzysta gawiedź na moją chwałę .Dla was mieszkańców tego grajdołka to i tak duży wyczyn i w sumie cieszę się bo jest moja zasługaB)
  ps.irytujące -trochę ;)takie mają być przeciesz

 10. Ty wzorem? Chyba wzorem idioty. Co takiego niby "wniosłeś"? Jak widzę twoje durne filozoficzne wypociny, to mi się rzygać chce. Idę o zakład, że nie jesteś nawet dorosły. Jeśli tak- to zapewne nie tylko ja- chcemy poznać twoją twarz. W sieci każdy może być cwaniakiem. A co do newsa to…brak komentarza. :@

 11. QUJOT – PÓKI NICK TWÓJ JEST CIEMNO/POPIELATY \ NIE [color=#336633]OLIWKOWY LUB TAK JAKOŚ[/color] – tj. się zrób oliwkowy..

 12. Mieszkaniec – czy pan uważa.że /teraz/ wypieprzenie przyznanych środków – bagatela 50 t. -''Natura'' paląc słońcem sama przez 2 tyg. zrobiła ''odkomarzanie''… ''dać'' bo szkoda by się nie zmarnowały te środki.. Qrwa / kiedy znormalnieje ten kraj! Zabór carski pozostawia ość w gardle do tej pory… a rubieże Austriackie z ''cysorzem'' ..
  Mentalność pozostała… ukłony pansa.
  ps. w np. Poznaniu nikt,by nie marnował ''piniondzuf'' tak głupio.
  Wielki skrót ''myślowy''B)B)

 13. ech!
  byłbym nie sanczo by radym i' gubernatorowi'' taki oto projekt ''w idei miasta i obywatelom =.przedstawić- taki abstrakcyjny pomysł na ''wakacje w mieście'' dla ''naszych dzieci'' – wakacje w mieście..
  KONIEC REALIZACJI przetargu – 2IX. -NO,TO ZACZYNAMY BUR/mistrz..B)B) – smutno całkiem.. smutno.

 14. Wszystkich czlonkow i sympatykow PIS mozesz: pocalowac razem lub osobno ,warunek jest jeden ,od pasa w dol , moze byc z przodu lub z tylu cumbale

 15. No widzę ze portal zamienia sie w portal erotyczny. A że tak zapytam, całować to on ma przez spodnie czy najpierw rozebrać? A członki innych partii tez mogą liczyć na takie traktowanie , czy to rezerwa dla PiS?

 16. komary byly sa i beda pora letnia. mozna kupic indywidualnie srodki przeciw nim i w razie potrzeby ich uzywac. szkoda tych pieniedzy , sa inne potrzeby.

 17. [quote]W Baranowie przeprowadzono odkomarzanie w dniach W dniach 29-30.06.2010r. To wszystko na ten temat.[/quote]

  Zgadzam się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here