Odznaczenia na 60 lecie klubu MKS Stal Nowa Dęba

4

2013-09-26

Cztery osoby związane z nowodębskim sportem odebrały z rąk władz Nowej Dęby srebrne i brązowe medale za zasługi.

Z propozycją przyznania odznaczeń Ministerstwa Sportu i Turystyki, wystąpił dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Okazją jest jubileusz 60 — lecia działalności Miejskiego Klubu Sportowego Stal Nowa Dęba- W uzgodnieniu z zarządem klubu taki projekt został przygotowany i przeze mnie został podpisany i wysłany do Ministra Sportu. Niestety nie udało się uzyskać tych odnzak na 60-lecie klubu kiedy to była gala, kiedy to myśleliśmy że na ten czas otrzymamy te odznaki– tłumaczy burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon.

Srebrną odznakę za zasługi dla sportu otrzymał wieloletni trener badmintona Antoni Malcharek. Natomiast brązowe medale przypadły trenerowi lekkiej atletyki Bogdanowi Karkutowi, Jackowi Szpunarowi, który przez lata był trenerem żeńskiej sekcji siatkówki w Nowej Dębie oraz Bogdanowi Gunia wieloletniemu badmintoniście. Z wyróżnienia cieszy trener Bogdan Karkut: Jest to dla nas dowartościowanie naszej pracy, która jak wiadomo jest społeczna bo nie otrzymujemy za to żadnych wynagrodzeń. Miło nam jest, że ktoś to docenia, że ktoś pamięta. Ale tak naprawdę najważniejsza jest praca z młodzieżą.


Odznaczenia wręczono podczas ostatniej sesji rady gminy. (fot od Prawej: Antoni Malcharek, Bogdan Gunio, Bogdan Karkut, wice. przew. RG Maria Mroczek, Jacek Szpunar, burmistrz Wiesław Ordon. Fot UMiG Nowa Dęba)

Dominik Siatrak
Radio LELIWA

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here