Oficjalny rozkład jazdy 'Hetmana" poznamy 22 listopada

17

18-11-2011r.

Już za kilka dni poznamy oficjalny rozkład jazdy pociągu relacji Zielona Góra-Zamość.

Jak podawaliśmy we wcześniejszych artykułach od grudnia 2011 roku na nowodębskim peronie będzie zatrzymywał się pociąg łączący Nową Dębą m.in. z Zamościem, Krakowem i Zieloną Górą.
O nowym rozkładzie będziemy mówić od wtorku, 22 listopada ale już dziś mogę potwierdzić, że wspomniany wcześniej pociąg będzie się zatrzymywał w Nowej Dębie. – informuje Beata Czemerajda z Biura Komunikacji i Promocji PKP Intercity.

Na te chwilę wedle uzyskanych przez nas nieoficjalnych informacji wynika, że pośpieszny jadąc do Krakowa i Zielonej Góry zatrzyma się w Nowej Dębie o 8:17, natomiast w drodze powrotnej jadąc do Zamościa dotrze do leśnego miasta o godzinie 19.26.

Dzięki interwencjom podjętym przez Klub Radnych Ratusz oraz parlamentarzystów Mirosława Pluty (PO) iZbigniewa Chmielowca (PiS) udało się nie tylko zagwarantować Nowej Dębie postój „Hetmana” ale również przystąpienie do realizacji dokumentacji projektowej na dobudowę peronu na przystanku osobowym Nowa Dęba.

Jak poinformowała nas Dorota Szalacha z Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK wykonanie robót, związanych z dobudową peronu jest zaplanowane na drugą połowę 2012 r. i potrwa ok. 3 miesiące. Realizacja inwestycji nie powinna wpływać na ograniczenia ruchu pociągów. Koszt zadania inwestycyjnego zostanie określony w kosztorysie inwestorskim na etapie opracowania dokumentacji.

/rek

17 KOMENTARZE

 1. to znaczy że z Rzeszowa będzie wyjeżdżał po 18 ! lepiej być nie może wreszcie będzie połączenie popołudniowe a nie jak do tej pory było tylko po 15 :) brawo ! ! !

 2. Szkoda, że pism nie złożył w imieniu całej rady jej przewodniczący, lub przewodniczący właściwej Komisji. Na szczęście sprawą zajął się Ratusz. Wieśka zasługą było to, za co "poniósł polityczną odpowiedzialność". Na szczęście udało się to wyprostować ale znowu podatnik musiał zapłacić … eeeh

 3. Zamieście ksero pism, które wysyłał Ratusz w sprawie peronu dla przypomnienia bo jak widać propaganda prowieśkowa działa tak mocno, że ludzi takich jak ten spod 2 całkiem otumaniła.

 4. Komunikat na stronie Urzedu wlasnie tu zostal zmanipulowany ,dlatego to ciebie # 4 otumaniono bo komunikat Urzedu brzmi inaczej niz te wypociny tu publikowane

 5. propozycje PKP są takie i nie trzeba się nieoficjalnie dowiadywać, wystarczy poszukać:

  N. Dęba – Lublin ———— 6:38
  N. Dęba – Tarnobrzeg —– 12:05
  N. Dęba – Lublin ———— 15:32
  N. Dęba – Stalowa Wola — 16:43
  [b]N. Dęba – Zamość ——- 19:27[/b]

  N. Dęba – Rzeszów ——— 5:51
  [b]N. Dęba – Zielona Góra — 8:17[/b]
  N. Dęba – Rzeszów ——— 9:34
  N. Dęba – Rzeszów ——— 13:35
  N. Dęba – Rzeszów ——— 19:34

  info: http://nowy.rozklad-pkp.pl/

 6. [quote] po usilnych staraniach Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba,[/quote]
  tu można zauważyć jedno, odkąd w urzędzie zatrudniono [b]krokodylka[/b] (małe łapki do pracy, duża buzia do gadania) każda praca wykonana przez kogoś innego przypisywana jest na korzyść urzędu……….bo "pierdnę ze śmiechu" cytując za klasykiem …… przypisywanie sobie zasług innych jest tu aż dobitnie pokazane …. nie ośmieszajcie sie …. jakie starania pytam ???? gdyby Ostapko i jego ekipa nie zrobiła swojej roboty to byś widział peron jak "słonie na księżycu"

 7. Jak łatwo się można domyślić powyższy artykuł jest odpowiedzią na komunikat ze strony Urzędy (wspomina o nim Internauta w komentarzu nr 5) gdzie napisano jakoby w sprawie peronu działał sam burmistrz. Nie wspomniano o działaniach podjętych przez KR Ratusz. Nie wspomniano również o tym że Wiesław Wielki ponosi "polityczną odpowiedzialność" za całe zamieszanie do czego sam się przyznał. Gdzie więc jest manipulacja? Oceńcie sami. Żeby na stronie Urzędu Miasta – która pragnę przypomnieć nie jest prywatnym blogiem władzy – pisać takie rzeczy i pomijać zaangażowanie samorządowców bo są z innego komitetu wyborczego? Widać, że nerwy puszczają niektórym.

 8. No jakoś trudno mi się dopatrzec wielkiego wkładu Ratuszowców w to przedsięwzięcie. Bo wystosowali pismo do parlamentarzystów? Wielkie mi rzeczy.

 9. Trzeba było wysłać, podjąć te działania tak aby przyniosły skutek a nie patrzeć jak Dęba się kompromituje. Miasto które ma strefe na swoim terenie zostaje odizolowane. Absurd.

 10. do#9:
  Niestety czasami wszystko zależy tylko od tych parlamentarzystów. Nie zamierzam oczywiście usprawiedliwiać obecnego sposobu sprawowania władzy w Polsce, ale Kolbuszowa miała w swoim czasie Krzaka i powiatem jest. Trzeba więc też patrzeć trochę pragmatycznie i przyziemnie. Cieszmy się zatem, że mamy posłów z powiatu i że mamy do kogo wysyłać "pisma"

 11. Nie ładnie przypisywać sobie czyjeś zasługi , nie ładnie pomijać uczestników "wspólnego dzieła" ! Nie ładnie manipulować opinią publiczną, nie ładnie dzielić radnych na dwa obozy, nie ładnie oj nie ładnie!

 12. Miro ja bym dodał, że to się dzieje na stronie urzędu, na OFICJALNEJ STRONIE MIASTA I GMINY która co warto podkreślać nie jest prywatną własnością burmistrza. Podobnie jest w Naszych Sprawach które są wydawane za publiczne pieniądze, gdzie pomija się radnych z opozycji, zaciemnia się pewne fakty itd. W mojej ocenie jest to żenujące.

 13. Tak mi wesolo ze wasz posel z przedostatniego rzedu zaklepal swoim wyborcon ,BABOM 7 LAT CIESZKICH ROBOT,ale nie rozumiem dlaczego mlokosom tylko 2 lata bo ja bym dal 5 lat a przedsiebiorcom skladke na poziomie 8 %;)

 14. Zaraz chwileczkę znowu mamy cenzurę ! Co jest do jasnej … !
  Co to za porządek : w pięknej kolorowej prasie "za nasze pieniądze" piszą co chcą , a dlaczego nic nie napiszą o dziwnych zwyczajach panujących w radzie miasta że powstają komisje śledcze do działania antykorupcyjnego ds radnych. Dlaczego tam nie ma tych wszystkich informacji przecież to też są sprawy bardzo ważne !
  Kto wprowadził cenzurę w Wolnym Mieście Nowa Dęba !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here