Ogłoszono przetarg na drogę Ocice-Jadachy

17

24-02-2012

Starosta tarnobrzeski ogłosił przetarg na długo oczekiwaną przebudowę drogi powiatowej relacji Jadachy-Ocice.

Jest to jedna ze strategicznych dróg w naszym powiecie– mówi starosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra. – Każdego dnia poruszają się nią ludzie dojeżdżający do szkół i zakładów pracy. – dodaje.


Na zdjęciu starosta Krzysztof Pitra

Pitra podkreśla, że radni i zarząd powiatu otrzymywał od mieszkańców wiele sygnałów o potrzebie modernizacji tej drogi. –Do tej pory nie było możliwości finansowych aby przystąpić do tego zadania. Jednak dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych możemy przystąpić do realizacji inwestycji – wyjaśnia starosta tarnobrzeski.

Znaczną część funduszy będzie pochodzić z tzw \”schetynówki\”. W ramach nowej edycji programu samorządy mogły otrzymać z budżetu państwa 30 procent wsparcia wartości planowanego zadania, przy 70 procentowym udziale własnym. Projekt został złożony przez powiat tarnobrzeski zajął drugie miejsce na liście.- mówi starosta. Po zaakceptowaniu projektu przez Wojewodę Podkarpackiego zadania musiało jeszcze zatwierdzić ministerstwo administracji i cyfryzacji.

Kosztorysowa wartość inwestycji to 1 milion 770 tysięcy złotych z czego 750 tys złotych przekaże budżet państwa. 400 tysięcy złotych na realizacje zadania przeznaczył nowodębski samorząd.

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

/PT

FRAGMENT OGŁOSZENIA O ZAMÓWIENIU:

Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa drogi powiatowej nr 1110R relacji Ocice – Jadachy w km 3+900 – 5+100 oraz 7+250 – 8+235. Zakres robót budowlanych obejmuje:
1. Przebudowę odcinka w km 3+900 – 5+100: – wzmocnienie istniejącej nawierzchni bitumicznej poprzez położenie dwóch warstw z mieszanki mineralno – bitumicznej: warstwa wyrównawcza w ilości średnio 200kg/m² i warstwa ścieralna o grubości 5 cm; – wykonanie obustronnych poboczy o szerokości 1,00 m utwardzonych materiałem kamiennym o gr. 15 cm; – wykonanie zjazdów o nawierzchni z kruszywa, bitumicznej oraz kostki brukowej; – budowę chodnika o nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr. 6 cm; – wykonanie parkingu o nawierzchni z płyt ażurowych; – wykonanie odwodnienia; – wykonanie oznakowania poziomego.
2. Przebudowę odcinka w km 7+250 – 8+235 – wzmocnienie istniejącej nawierzchni bitumicznej poprzez położenie dwóch warstw z mieszanki mineralno – bitumicznej: warstwa wyrównawcza w ilości średnio 200kg/m² i warstwa ścieralna o grubości 5 cm; – wykonanie obustronnych poboczy o szerokości 1,00 m utwardzonych materiałem kamiennym o gr. 15 cm; – wykonanie zjazdów o nawierzchni z kruszywa, bitumicznej oraz kostki brukowej; – wykonanie zatoki autobusowej; – budowę chodnika o nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr. 6 cm; – wykonanie parkingu o nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm; – wykonanie odwodnienia; – wykonanie oznakowania poziomego..

17 KOMENTARZE

 1. Coś kiepsko powiat wspiera inwestycje. 750 tys. dofinansowanie, gmina N.D. aż 400 tys. Przecież to droga powiatowa i jest to zadanie powiatu. To Gmina powinna być dodatkowo wspierana przez powiat a nie odwrotnie. Co z innych powiatów nie jeżdżą tamtędy, ludzie z Tarnobrzega nie pracują w N.D. czy Rzeszowie, a ludzie z Rzeszowa czy Kolbuszowej w Tarnobrzegu. Dlatego właśnie jest to zadanie powiatu i gmina nie powinna być "skubana" na ten cel. Wicestarosta z N.D. i co?

 2. Może by tak w następnych latach pomyśleć o budowie drogi Rozalin od kapliczki przy leśniczówce przez las do Dęby ul. Ogrodowej i połączyć z ul. Konopnickiej. Bliżej i bezpieczniej jechać do miasta,szpitala, "Dezametu".
  Może starosta z burmistrzem i posłem przedyskutują jak to rozwiązać.
  Mieszkańcy Rozalina już dawno to postulują.

 3. Mimo Wszystko Pan Pitra to człowiek któremu się chce i życzę mu wytrwałości, a malkontentom przypominam "dokonania i wypociny" poprzednika…

 4. [quote]Mimo Wszystko Pan Pitra to człowiek któremu się chce i życzę mu wytrwałości,[/quote]

  Młodzi są jeszcze nie skażeni cynizmem. Warto wspierać młodych.

 5. Rok temu Starosta obiecal wyremontowac ten nieszczesny chodniczek powiatowy pomiedzy ul. Mickiewicza a ul. Rzeszowska. i co ?OLAL OBIETNICE :|

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here