Ogólnopolski Turniej Juniorów Młodszych w badmintonie w Zamościu

0

W Zamościu rozegrany został kolejny w tym sezonie Ogólnopolski Turniej Juniorów Młodszych w badmintonie. Po raz kolejny w tym sezonie znakomicie spisali się w nim młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium dla zwycięzców.

W grze mieszanej zwyciężył mixt klubowy Stali: Rafał Lejko / Natalia Róg, który w finale pokonał parę UKS Orbitek Straszęcin: Jakub Kufel / Magdalena Golenia 2:1 (14:21;21:17;21:7).
W grze podwójnej juniorów młodszych zwyciężył debel: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin), pokonując w pojedynku finałowym parę UKS Aktywna Piątka Przemyśl: Patryk Kordek / Norbert Świerk 2:1 (21:14;19:21;21:14).
W grze podwójnej juniorek młodszych triumfowała para: Natalia Róg (Stal Nowa Dęba) / Magdalena Golenia (UKS Orbitek Straszęcin), która w finale pokonała debel UKS Kiko Zamość: Monika Piotrowska / Natalia Żujewska 2:0 (21:15;21:17).
Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Natalia i Rafał to aktualni członkowie kadry Polski juniorów młodszych, którzy po raz drugi w przeciągu miesiąca stają w Zamościu na najwyższym stopniu podium trzykrotnie, prezentując przy tym badminton na wysokim poziomie sportowym. To efekt tego, że oboje tworzą trzon drużyny ligowej badmintonistów Stali, która występuje w ekstraklasie, a tym samym mogą rywalizować z najlepszymi polskimi badmintonistami seniorami.
Na zdjęciach: Natalia Róg i Rafał Lejko na najwyższym stopniu podium w grach podwójnych i mieszanej w Zamościu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here