Cygany i Chmielów bez MKS-ów ?

19

02/11/11r.

Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz podjął decyzje o likwidacji dofinansowania do MKS-ów które dojeżdżają do Sandomierza i Nowej Dęby. Mieszkańcy sołectw Chmielów i Cygany prawdopodobnie będą musieli szukać innych środków komunikacji.

W połowie października Janusz Paruzel szef Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Tarnobrzegu otrzymał informacje, że połączenia poza miasto nie będą dotowane przez samorząd. Jest to decyzja prezydenta Norberta Mastalerza w którego ocenie finansowanie przez niego połączeń z Sandomierzem i Nową Dębą jest niezgodne z prawem. Mastalerz za pośrednictwem mediów informował, że złożył władzom zainteresowanych miast propozycje aby to one zajęły się finansowaniem linii obsługujących ich mieszkańców.

25 października w nowodębskim magistracie – w ramach Komisji Budżetowej – odbyło się spotkanie burmistrza, radnych oraz przedstawicieli MKS-u i PKS-u mające na celu zapoznanie się z problemem i wypracowanie satysfakcjonujących obie strony rozwiązań. Wedle relacji przewoźnika zainteresowanie kursami jest wysokie. Korzystają z nich osoby dojeżdżające do szkół i pracy. Niewykluczone, że są one utrzymać się bez dopłaty ze strony samorządu (mówiono o dopłacie sięgającej nawet 70 tys rocznie). Ustalono, że po zapoznaniu się i przeanalizowaniu konkretnych danych liczbowych samorząd Nowej Dęby podejmie decyzje o kształcie swojego ewentualnego udziału w dotowaniu kursów.

/info
Fot.: www.przegubowiec.com

19 KOMENTARZE

 1. co to za gmina, która Cyganom nigdy nie zapewniła dojazdu do urzędu gminy????
  inne gminy zapewniają swoim sołectwom dojazd chociaż w podstawowym zakresie, ale słynna gmina nowa dęba zawsze sie migała i miga

 2. [b]Sprytny myk Mastalerza. Stwarza problem dla ND – mówi, że jemu prawo nie pozwala, a komunikację winna zapewnic nasza gmina. Dowiedzieliście się Państwo w artykule poniżej o potężnym zadłużeniu gminy ND, która nie jest w stanie pozwolic sobie obecnie na finansowanie transportu komunalnego. Za chwilę Mastalerz zaproponuje Chmielowowi przyłączenie do Tbg i oświadczy, że gdy znajdą się w gminie Tbg, pełnoprawnie będzie mógł zapewnic im transport.

  Owo zagranie jest tarnobrzeską dźwignią założoną na nasze ramię. Wiedzą o tym "nasi" burmistrzowie, choc udają , że wszystko jest w porządku. Ma to kilka przyczyn. " "Nasz" Samorząd" dalej będzie walczyc o utrzymanie starego układu wiejskiego w radzie ND. Będą szli na rękę Chmielowowi i Cyganom do końca. Ponad to miejcie świadomośc, że regionalny ośrodek władzy znajduje się obecnie na lini zgodnego układu Pluta – Mastalerz. Dotyczy to przedsiębiorców, szefów spółek, pracowników różnych pół-państwowych ośrodków decyzyjnych ( strefy ekonomiczne, lasy państwowe, izby prawnicze ). Państwo Burmistuff może byc jedynie przysłowiowym dla tego portalu "kamerdynerem" w tym towarzystwie. I takim stara się byc, bo nie ma większych szans skoczyc wyżej, np. bez znajomości j. angielskiego, co jest jednak bezwzględnie ( na szczęście ) wymagane na wyższych stanowiskach w strefach, i w podobnych tym politycznych polach scentrowania podatkowych pieniędzy…[/b]

 3. podzielam pogląd #7, warto również wiedzieć o zakusach na tereny posiarkowe w kierunku gminy Grębów, gdzie wystąpił bez wiedzy włodarzy o komunalizację 500 ha!

 4. Będziemy jeżdzić do Nowej Dęby i tam zostawiać nasze pieniądze. Sklepów jest dużo towar tańszy i lepszy.Nie ma dużych marketów z których słynie mały Tarnobrzeg, gdzie towar jest pod znakiem zapytania? Prezydent Tbg niech tak pracuje aby przysparzać miastu dobrobytu uczciwą pracą i uczciwą grą polityczną , . tylko ludzie niehonorowi idą na łatwiznę.

 5. # 11 mów pacanie za siebie .ja chcę być w Tarnobrzegu takim jak jest teraz .Brawo Chmielów tylko zyska przynajmniej tych mord w urzędzie nie będę widział od 30 lat

 6. Ja jestem za Tarnobrzegiem i chętnie bym się odłączył od tej żałosnej gminy ND, która tylko bierze, a nic nie daje w zamian.
  Bardzo dobrze, niech się Chmielów odłaczy

 7. optymista pisze sam za siebie bo nie jest singlem tylko ma wspaniałą rodzinę która tak myśli a jak ci 12 nie po nosie to nie czytaj bo masz mały móżdżek , tak wynika z twojego wpisu.

 8. MZK Tarnów ma kursy nie tylko poza teren miasta,ale również do sąsiednich powiatów. Przykład linia Tarnów – Dąbrowa Tarnowska.
  Mści się brak ambicji naszych rządzicieli – Wacek nie chciał by N.Dęba starała się o status powiatu – bo tak nam mialo być dobrze pod skrzydlami Tarnoburgera!!!
  Kolbuszowa czy też wspomniana Dąbrowa Tarnowska mają mnie dusz , a powiatami są.
  Mlodzi to widzą że N.Dęba todziura bez ambicj i dlatego też pomału stajemy sie mieściną emerytów i rencistów!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here