Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików Młodszych w badmintonie w Ropczycach

3


W Ropczycach rozegrany został kolejny w tym sezonie Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików Młodszych w badmintonie. Znakomita passa młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba na badmintonowych kortach Polski trwa nadal.

Klasą dla siebie była Beata Mycek aktualnie rakieta numer jeden w Polsce w tej kategorii wiekowej, która po raz piąty z rzędu w tym roku stanęła trzykrotnie na najwyższym stopniu podium dla zwycięzców. Najpierw zwyciężyła w przysłowiowych 'cuglach’ w grze pojedynczej dziewcząt. pokonując w finale Jessicę Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec) 2:0 (21:18; 21::17). Na miejscu trzecim zawody ukończyła Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba), na miejscu piątym uplasowała się Aleksandra Michalczuk, a na miejscu szóstym Dominika Luboch (obie ze Stal Nowa Dęba). Następnie w grze podwójnej dziewcząt Beata wspólnie z Jessicą Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec) pokonały w pojedynku finałowym parę UKS Sokół Ropczyce Maria Dziedzic / Patrycja Marchut 2:0 (21:14;21:11). Na czwartym miejscu uplasował się kolejny debel dziewcząt ze Stali Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk, a na miejscu siódmym kolejny debel Stali Nowa Dęba: Klaudia Kostrzycka / Dominika Luboch. W grze mieszanej pierwsze miejsce wywalczył mixt: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba), który w meczu o złoto pokonał parę Szymon Maciąg (UKS Start Widełka) / Jessica Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec) 2:0 (21:9;21:12). Na miejscu trzecim uplasował się mixt w składzie: Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Aleksandra Michalczuk (Stal Nowa Dęba), na miejscu piątym Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) / Zofia Tomczyk (Stal), a na miejscu szóstym Jakub Suszyński / Dominika Luboch (Stal). W grze pojedynczej chłopców zawody na piątym miejscu ukończył Jakub Suszyński (Stal). W sumie młodzicy młodsi z Nowej Dęby stawali na podium dla zwycięzców pięć razy. To kolejny znakomity występ badmintonowej młodzieży z Nowej Dęby w tym sezonie rozgrywkowym, który napawa dużym optymizmem na najbliższą przyszłość, sympatyków tej dyscypliny sportu w Nowej Dębie, a gwiazda Beaty Mycek ze Stali Nowa Dęba świeci coraz jaśniej.

ropczycekwiecien2014

Na zdjęciu badmintonowi młodzicy młodsi Stali Nowa Dęba, pierwsza z prawej strony najlepsza badmintonistka Polski w tej kategorii wiekowej Beata Mycek.

3 KOMENTARZE

 1. Ja cie Adam pamiętam. Siedziałeś na kasie na basenie. Legalną drogą nabyłem bilet. Wszedłem na teren obiektu i nieopacznie wyrzuciłem bilet. Ty Adamie spostrzegłeś to zdarzenie i zarządziłeś kontrolę biletów. Ja biletu oczywiście nie miałem i ty doskonale o tym wiedziałeś. Musiałem za wstęp zapłacić po raz drugi… Gratuluję szpiegowskiej spostrzegawczości i podejścia do młodzieży! Miałem wtedy 12 lat. Nigdy ci tego nie zapomnę Adamie! Ile razy widzę twoją uśmiechnięą twarz, trauma tamtego wydarzenia powraca jak bumerang…
  Pamiętam ten uśmiech….

 2. Jak tam sumienie Adamie ?

  masz?

  gryzie?

  Takie ,,sukcesy” a tu nikt po plecach nie klepie nikt nie gratuluje nikt nie lubi
  dociera to czy jesteś z boku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here