Policyjne działania ”Komórka”

8

Tarnobrzescy policjanci po raz kolejny prowadzą działania skierowane wobec osób, które nie stosują się do zakazu używania telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdów. Działania pod kryptonimem „komórka” prowadzone są na terenie całego powiatu tarnobrzeskiego od godziny 6 rano.

Policjanci ruchu drogowego od wczesnych godzin rannych prowadzą działania pod nazwą „komórka”. Działania zakończą się o godzinie 22.

Założeniem i głównym celem akcji jest podnoszenie wiedzy i świadomości kierujących w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Rozmowa przez telefon komórkowy podczas jazdy dekoncentruje kierującego i rozprasza jego uwagę. Dlatego też policjanci  będą obserwowali kierujących pojazdami, kierowcy z telefonem przy uchu mogą spodziewać się mandatów karnych i utraty punktów.

Policja

 

8 KOMENTARZE

  1. A jak rozmawiają przez głośnomówiący to już uwagi nie rozprasza ciekawe,jak będę trzymał rękę przy uchu i rozmawiał z pasażerem to jest to samo ,przepis jest chory.

    • głośnomówiący rozprasza mniej :) poza tym kosztuje grosze a ręce zawsze warto trzymać na kierownicy (obie) ;)

  2. „…mogą spodziewać się mandatów karnych i utraty punktów.”
    Jeśli za rozmowę punkty się traci, a nie uzyskuje to rozmowa przez telefon podczas prowadzenia samochodu oddala nas od magicznej liczby 24.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here