Ojciec Mateusz, tai chi i Śnieżna Pantera

1

19.04.2011r.

Ojciec Mateusz” to jeden z najbardziej popularnych polskich seriali telewizyjnych ostatnich lat. Cieszy się dużą oglądalnością, zaciekawia detektywistyczną zagadką, emanuje ciepłem i humorem, a przy tym wszystkim – w ciekawy sposób promuje Sandomierz i okolice. Być może pojawią się odcinki, w których tytułowy bohater wspólnie ze swoimi przyjaciółmi zagości w malowniczych zakątkach „zagłębia” Jeziora Machowskiego i rozwiąże jakąś kryminalną zagadkę. Nim to jednak nastąpi, zwróćmy naszą uwagę na odcinek, w którym pojawia się… tai chi!

Wątek z tai chi został wpleciony w perypetie małżeńskie sympatycznego aspiranta Mieczysława Nocula i jego żony Basi. Historia zapowiada się bardzo intrygująco. Dwójkę aktorów – Ewę Bułhak i Michała Pielę przygotował nowodębianin Łukasz Klejnberg, a w roli statystów wystąpiło siedmioro jego studentów ze szkoły „Nan Bei – Śnieżna Pantera”. Tytuł odcinka – „Obrona konieczna”, a jego premiera zaplanowana jest na początku maja. Warto podkreślić, że emisja filmu zbiega się w czasie z obchodami Światowego Dnia Tai Chi, który w tym roku przypada na 30 kwietnia.

Zdjęcia zostały nakręcone w Sandomierzu w styczniu bieżącego roku, a szkoła „Śnieżnej Pantery” została wyszukana w internecie.

Roman Dąbrowski


Na załączonym zdjęciu – Ewa Bułhak, serialowa „Basia”, żona aspiranta Nocula i miłośnicy tai chi ze szkoły „Nan Bei – Śnieżna Pantera”

1 KOMENTARZ

  1. a MPGKIM grzeje, na zewnątrz 20 stopni w słońcu okna mam pootwierane a kaloryfery ciepłe i za rok dopłata bo taki dłuuuugi sezon grzewczy był

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here