[OKIEM CZYTELNIKA] LIST UŻYTKOWNIKÓW SKATEPARKU

48

2013-07-25

W imieniu wszystkich użytkowników tego obiektu prosilibyśmy o zamieszczenie zdjęć naszego autorstwa oraz krótkiego opisu na portalu infonowadeba.pl , które ukazywałyby słaby stan przeszkód wykonanych na tych obiektach.

Obietnice dębskich władz są rzucane na wiatr , albo ktoś traktuje naszą grupę niepoważnie, jeśli chodzi o obietnice dotyczące powiększenia skateparku.

Od ponad pół roku po przygotowaniu terenu kamieniem nie został wylany asfalt aż do dnia dzisiejszego. Ciężko mówić o powiększeniu obiektu skoro przeszkody znajdujące się na dotychczasowym skateparku są w stanie drastycznym i zagrażają jego użytkownikom.

To samo tyczy się dirtparku , to kolejny obiekt nie nadający się do użytku . Jest to obiekt podobno posiadający atest, ale faktycznie nie ma to nic wspólnego z atestem skoro spod dirtów wystają masy cegieł, kamieni i innego żelastwa.

Chcielibyśmy, aby nasze prośby były traktowane poważnie. Być może ktoś może stwierdzić, że wymagamy zbyt wiele, ale patrząc na to, że nie mamy się gdzie rozwijać a nasz skatepark nie zachęca do codziennego trenowania i jazdy chcielibyśmy, aby to się zmieniło. Jesteśmy przekonani, że renowacja dotychczasowych przeszkód i powiększenie skateparku zadowoliłoby korzystających z tego obiektu osób.

Warto też dodać , że Dęba posiada wielu utalentowanych zawodników odnoszących sukcesy w zawodach na terenie województwa i nie tylko ,w sportach ekstremalnych takie jak jazda na BMX ,deskorolka, którzy chcieli by stale rozwijać swoje umiejętności przy korzystaniu ze skateparku i dirtparku.

Poniżej załączamy kilka zdjęć


Z poważaniem
Użytkownicy Nowodębskiego Skateparku

48 KOMENTARZE

 1. 1) Jeśli się komuś coś obiecuje panie Żołądź i panie Ordon to słowa należy dotrzymać.
  2) Jak to jest że drogie i kredytowane "inwestycje" wykonywane przez ekipę pana Żołędzia i Ordona tak szybko się rozwalają??? Dom Kultury i słynne płytki na tarasie, popękane drogi, zapadnięte chodniki…. Za jakiś czas do tej długiej listy dodamy planty i koziołek robione w zimie
  3) Dziewczyny i chłopaki ze skateparku! Pewnie niebawem usłyszycie kolejne obietnice, albo Zygmunt powie któremuś z Was do ucha: " po co robicie szum? gdybyście siedzieli cicho to byśmy wam dali .. a że psykujecie to nie dostaniecie" itd. Zaczną sie podchody teraz.

 2. Czy zaczynacie ludzie dostrzegać że polityka zadłużeniowa Ordona nie ma sensu?
  Czy widzicie już, że zrobienie czegoś na kredyt to nie wszystko?
  Czy rozumiecie, że trzeba jeszcze mieć w budżecie kasę aby później to co się zbudowało utrzymać w należytym porządku ??

  Dobrze piszesz Kantare. Place zabaw się sypią. Park się sypie. Dom Kultury odpadają płytki. Wczasowa popękana. Parkinki i chodniki porobione a teraz rozkopywane by położyć kanalizacje bo wcześniej sołtys nie pomyślał o tym.

  Zobaczycie, że tak samo szybko posypią się te planty i koziołek. I co? Będziemy je co 3 lata remontować?? Za co????!

 3. jak sie dba tak sie ma, zawsze tylko syf tam widac i nic wiecej, a jak ktos juz tam jest to zamiast jezdzic siedzi i cpie. dziekuje dobranoc skejterzy.

 4. czyli za syf nad zalewem odpowiadają wędkarze??
  za syf na stadionie po weekendzie odpowiadają piłkarze?
  za syf na cmenatrzu odpowiada .. ksiądz???

 5. Za robotę byśta sie wzieli. Jeździć każdy by chciał a robić ni ma komu!
  Na zasiłki lepi przeznaczyć piniondze!

 6. 1. Wszystko po czasie sie niszczy, nic nie jest wieczne
  2. Dirtpark od poczatku został zle zaprojektowany a o wykonaniu to juz wogole nie ma mowy.
  3. Ci co uzytkują to użytkują i dbają nawet czesto sami sprzatają a jak osiedlowe ekipy odprawiają tam libacje to inna sprawa.

 7. wiec jaki sens odnawiac, naprawiac, powiekszac skoro nikt nie potrafi o to zadbac? Moze monitoring? ale nie.. po co.. przeciez to nie w waszym interesie bo okazaloby sie ze to nie osiedlowe ekipy odprawiaja libacje tylko wy szanowni skejterzy.

 8. [quote]1. Wszystko po czasie sie niszczy, nic nie jest wieczne[/quote]

  Ale nie po roku albo po dwóch latach!! Brawo dla Pana Ordona który tak wydaje nasze pieniądze!!!! Nie obwiniam tutaj użytkowników tylko władze naszej gminy! Bo park to nie pierwsza i nie ostatnia twórczość która się rozpada bardzo szybko.

  [quote]2. Dirtpark od poczatku został zle zaprojektowany a o wykonaniu to juz wogole nie ma mowy.[/quote]

  Aha! No to tym większe brawa dla Pana Ordona który wydał kasę na źle wykonany i zaprojektowany park!! Brawo Panie Ordon! jak pan to robisz????

  [quote]3. Ci co uzytkują to użytkują i dbają nawet czesto sami sprzatają a jak osiedlowe ekipy odprawiają tam libacje to inna sprawa.[/quote]

  Pełna zgoda.

 9. Jesteś słabo poinformowany bo monitoring na skatepark jest!! Poza tym ten kto użytkuje powinien czerpać przyjemność. Odpowiedz sobie sam czy było by dobrze kiedy musiałbys przez 2 tygodnie machac łopatą żeby pojezdzić 2 dni zanim spadnie deszcz. Wszystko wynikające ze złego wykonania!! jeżeli ktoś od razu by tego przypilnował nie było by problemu. No ale teraz jest plac zabaw dla małych dzieci a ich rodzice w najlepsze piją tam piwko.

 10. Pozdrawiam wszystkich zapompleksiochych, za przesproszeniem ''komentatorów' którzy gówno wiedzą. Chciałbym przpomnieć ile kosztowała miato inestycja pod nazwą ' dirt park ' czy też jak to nazwali lokalni dobroczyńcy 'dirty park'. Ludzie którzy administrują tym miastem nie mają pojęcia na temat potrzeb młodzieży. Patrząc na poczynania ówczesnych władz proponuje enty raz przebudować planty albo podjąć kolejną nie bardzo przemyślaną inwestycję – czy to uskrzydli naszą gminę ? – nie sądze. Skoro wpaja się, że młodzież przyszłością narodu, to też z jakiego powodu tak mało inwestuje się w NIĄ ? warto też powiedzieć, że piwo jest dla wszystkich, a młodzież to nie jest 15 czy jak kto woli mniej lat. Pozdrawiam wszystkich ludzi, którzy mało wiedzą, a wydaje się im, że mogą zawojować swoim 'wirtualnym' słowem WIELE, a przynajmniej za dużo ile im się wydaje. JA MÓWIĘ, BO WIEM. Gmina i władza naszą nadzieją, a Tusk polskim Putinem.

 11. Sam nie wiem już do czego dążysz. Jak ktoś chce to niech pije piwo mi to nie przeszkadza pod warunkiem ze posprząta po sobie butelki i śmiecie. Oskarżasz młodzież a mało wiesz. Jednak tak się zdarza, że dorośli spędzający czas na popijawach na dirtach robią tam syf. A podobno dorosłość do czegoś zobowiązuje? Wiec dlaczego masz pretensje do młodzieży?

 12. No przepraszam bardzo, zrobil zdjecie odgietej dykty.. kupic 2 gwozdzie badz 2 wkrety przykrecic, napraione koszt 50 groszy, samo nic sie nie niszczy;) wiec jezeli chcecie dalej jezdzic szanujcie to w taki sposob w jaki powinno byc szanowane. Korona wam z glowki nie spadnie jak czasem cos podreperujecie aa czekaj nie zapomnialam rurki was w jajka cisna i nie mozna sie schylac. A co do deszczu i dirtow troche piachu a deszcz spowoduje utwardzenie sie nasypu a nie zmycie. No ale rureczki cisna.

 13. To co tu czytam to jakaś parodia. Przeszkody na skateparku mają atest, więc raczej nie wskazane jest ich naprawianie na własną rękę.
  [quote]A co do deszczu i dirtow troche piachu a deszcz spowoduje utwardzenie sie nasypu a nie zmycie.[/quote]

  Zapraszam, żeby na własne oczy zobaczyć, cóż tutaj każdym jest najmądrzejszy. :|

 14. A co wy chcieliście aby wam hałdę ziemi na kwiatki zrzucili ? Co do tych wkrętów to chyba dorośli już są aby sami sobie to mogli naprawić możecie zgłosić u Szurgota aby wam wkręty kupił, odpowiedni dał sprzęty , farbę i co tam jeszcze i do roboty. Przy takich pracach wakacje was nie obowiązują.

 15. Oj kolego nie znasz się a się wypowiadasz. widziałes kiedyś jak ma wygladac nadajacy sie tor do dirtu? – nie , ale sie wymadrzasz. Jestes tylko kolejna osoba zyjąca w ciemnocie jak połowa dęby. Własnie dla takich ludzi jak ty zycie opiera sie na kozaczenie w necie. Moze ich rurki cisną za to ciebie napewno cisnie bieda umysłowa. Myslisz ze wkrety i gwozdzie cos załatwią? skoro cała konstrukcja jest naruszona min połamane belki itp. Jezeli nawet zaczelibysmy cos naprawiac to napewno zostalo by to zle odebrane przez władze sosiru. Jest takie coś jak gwarancja na skateparki wiec jak firma zrobiła , to niech naprawi! na innych skateparkach firmy wykonują coroczne remonty w ramach gwarancji. Wiec jeszcze raz- NIE ZNASZ SIE ANI NIE JESTEŚ NA BIEŻĄCO TO SIĘ NIE WYPOWIADAJ POLACZKU CEBULACZKU

 16. Dobrze się ubawiłem czytając twoje głupoty. Skatepark posiada atest i reperowanie go przez użytkowników nie jest dobrym pomysłem. Nawet niewielkie przeróbki nie były dobrze postrzegane przez Pana Szurgocinskiego. A co do tej ziemi na dirtach- nie powinno jej byc tam wcale, dirty wykonuje sie calosciowo z gliny , jesli były by zrobione z gliny napewno nadal nadawały by sie do uzytku. Dirty maja byc równe i gładkie jak od foremki!Wiadomo lepiej było pójsc po kosztach nawiezc troche ziemi ze starej kotłowni i dac 5 cm gliny… Efekt widoczny na zdjeciach JEDNA WIELKA MASAKRA!

 17. Z chęcią porozmawiam z każdym na ten temat. Zapraszam do dyskusji na [url]https://www.facebook.com/nowadeba.gmina[/url]

 18. dzis podobno konserwator naprawial przeszkody wkretami. szkoda tylko ze nie uwzględnił zapadających sie podstaw przeszkód…

 19. Sami coś zróbcie po tych zdjęciach widać że sam by to zrobił w godzinkę a tak tylko płaczecie i żądacie widać ze nikt was pracy jak do tej pory nie nauczył chcielibyście tylko hulac i nic pozatym.

 20. Dokładnie do roboty się weźcie i sami se to zróbcie. Nie liczyć na kogoś. I nie wykręcajcie się że wy sami tego nie możecie naprawiać, bo możecie. To jak sami nazywacie to jest ekstremalny sport więc o co chodzi? Widać ze z was mami synki pod przykrywką sportu "eskrementalnego" :D

 21. Nauczono ich za komuny że wszystko dostawali od gminy i zakładów "Na tacy" nie mylić z kościelną i teraz mamy efekty,gwoździa nie wbije bo nie umie "zakrzywi",łopaty do ręki nie weźmie i nie poprawi toru bo go w ręce parzy.Nieudacznicy życiowi, popsuć , zniszczyć a Ordonogmina niech wyremontuje. My blokowcy mamy wymagania i nam się należy, trzeba tylko głośno krzyczeć i narzekać.
  Zgadzam się nieudacznik życiowy potrafi tylko psuć , narzekać i żądać

 22. Nie miałem na myśli osób którzy wychowali się do lat 80 i ew 90. czyli "za komuny". Ci którzy chcą to sobie radzą a resztę pominę milczeniem.Miałem na myśli osoby które użytkują skatepark i dirt park.

 23. Co wy piszecie??? Same głupstwa. Jeśli coś nie jest Twoją własnością to nie masz prawa tego naprawiać, nawet gdyby wymagało to wbicia gwoździa czy wkręcenia wkrętu. Jeśli byś takie coś zrobił na skateparku a później ktoś sobie zrobi krzywdę to ze względu na bezprawną ingerencję w obiekt ponosisz winę i można cię karać. Za wszelkie naprawy każdego sprzętu może dokonywać tylko osoba do tego przeszkolona. W urzędach nawet żarówki nie może zmienić byle kto tylko osoba posiadająca uprawnienia. Więc nie piszcie tutaj, że te osoby powinny same sobie to ponaprawiać. NIE MAJĄ PRAWA TAM NIC RUSZYĆ BO TO NIE ICH WŁASNOŚĆ

 24. odezwali sie balkoniarze co nawet tego nie potrafia;/ oprocz siedzenia na **** i kozaczenia przez internet nie wiele działacie. Dalsza dyskusja nie ma sensu jak widać niektorzy nie dorosli do dyskusji na poziomie ;/

 25. A jak na skateparku dorobiliście na skarpie dodatkowe "urządzenie" to nie martwiliście się o to że to nie wasza własność? A jak do roboty to już przejmujecie? Wymówka sie zawsze znajdzie :(

 26. Robić im się nie chce i tyle. A tak poza tym skoro udajecie że nie możecie sami coś troszkę naprawić (ale przypuśćmy że sprzęt i materiał byście mieli od tego kto zarządza tym) to nie powinniście tam przebywać skoro wielka krzywda się może Wam stać na tym skateparku. Ktoś złamie łapę, nogę lub uszkodzi kręgosłup i co będziecie winić tę płytę co wystaje i jest nieprzymocowana ? Pomyślcie trochę.

 27. [quote] #35 | janusz dnia 07/28/2013 21:50
  odezwali sie balkoniarze co nawet tego nie potrafia;/ oprocz siedzenia na **** i kozaczenia przez internet nie wiele działacie. Dalsza dyskusja nie ma sensu jak widać niektorzy nie dorosli do dyskusji na poziomie ;/[/quote]
  :|:o założyli Ci wreszcie sieć internetową.Widzisz,balkoniarze zadbali o to abyś miał wreszcie łączność ze światem.A tak to widziałeś,las i pole.Oraz buroki w tym polu.

 28. I pozdrowienia dla ludzi którzy przechodzą sobie przez skatepark jakby to był chodnik . Od razu mówię ze nie bede sie przejmował jezeli w kogoś wjade na duzej prędkości i nieważne czy to kobieta mężczyzna czy dziecko . A jeżeli to jest sprawiedliwe ze oni nam przeszkadzają i przy okazji wnoszą piach na skatepark to w takim razie my zaczniemy jeździć po orliku i bedziemy innym przeszkadzać . i jeszcze babki na balkonach ktorym przeszkadzamy bo skaczemy ze schodow i mowią zebysmy sobie szli na skatepark . więc jesli ja bede jezdził po miescie a ktoś mnie wygoni na skatepark ja bede wyrzucał osoby ktore traktują skatepark jako dojście na orlik i bede mowił to samo , ze chcemy miec spokoj a nie cochwile sie zatrzymywać bo jakies dziecko sobie wejdzie na rampe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here