[OKIEM CZYTELNIKA] Usuńcie to wystające żelastwo

30

2013-09-09

Jeden z naszych czytlników zwrócił się z prośbą o interwencje w sprawie wystających z chodnika pozostałości po znaku drogowym bowiem stanowią one zagrożenie zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

O ten \”kikut\” bardzo łatwo się potknąć zwłaszcza w porze wieczorowej, gdy jest już ciemno a na Wczasowej nie ma oświetlenia. Można sobie wyobrazić co może się stać gdy wpadnie na niego małe dziecko. – informuje jeden z czytelników.

Oto kilka zdjęć z ulicy Wczasowej:


Jeszcze jakiś czas temu w tym miejscu (zaznaczone na czerwono) stał znak informujący o przejściu dla pieszych.Pozostał po nim tylko mały \”kikut\”, który stanowi zagrożenie dla przechodników, zwłaszcza dzieci.

A tutaj ukrył się nowy znak…

Materiał zdjęciowy przekazaliśmy do Urzędu Miasta z prośbą o usinięcie niebezpiecznej pozostałości po znaku drogowym.

30 KOMENTARZE

 1. [b]To nie do UMiG-u prośba ale do złomiarzy aby naprawili swoją fuszerkę. Bo skoro skroili znak to niech posprzątają i wezmą resztę[/b]

 2. A dlaczego masz pretensje do czytelnika (autora). Jako czytelnik zawsze możesz podesłać swoje spostrzeżenia. Sprawdź czy opublikują.
  Jestem ciekawy jakie działania w sprawie drogi na Kościuszki podjął burmistrz ORDON bo droga może i powiatu ale na terenie naszej gminy. Do dróg powiatowych w Alfredówce czy Jadachach dokładał kasę. Czy dołożył kasę i do tej drogi czy nie? Nie bronie tutaj nikogo. Z panami Ordonem i Sudołem czas już się pożegnać.

 3. A dlaczego autor nie widzi zdewastowanej obok drogi UL. KOŚCIUSZKI woła o pomstę do STAROSTY JW [b]Jerzego Sudoła[/b][url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3d9379b56c70ab99.html[/url]

 4. To może urzędnicy wystawią tyłki zza biurek i ruszą posprzątać okolice, bo aż się prosi !!!
  Ten garaż na ul. Broniewskiego czas posprzątać !!!
  Bo jak dojdzie do wypadku jakiegoś dziecka !!! To będzie bida !!!

 5. A czy nie można było po prostu zwrócić się do odpowiednich służb z prośbą o usunięcie tego kawałka metalu? Czemu ma służyć ta publikacja? Intencja autora jak najbardziej słuszna "tego czegoś" faktycznie nie powinno tam być. Lub jak napisał ktoś wcześniej, wziąć młotek i to wbić.

 6. Jakie usunięcie w tym miejscu ma być znak przejscie dla pieszych, skoro był uwzględniony w modernizacji tej drogi i ktoś uznał że ma tam być należy go postawić od nowa.

 7. zdjecie znaku pochodzi z maps.google.pl :) a uwalonego poprostu po zobaczeniu miejsca :)

  i nie szukajcie ze ktos se to uwalil znak zeby ordona zjechac :)

 8. a słyszałeś szanowny Internauto o takim czymś jak Google Street View? Może tam sobie znaleźć zdjęcia ulic i poboczy. Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem, aby wpaść na rozwiązanie tej fascynującej i niezmiernie intrygującej zagadki.

 9. Nikomu z tych co się tutaj burzą nie życzę aby ich dziecko (jeśli takie posiadają) nadziało się na to wystające "coś". Dodam, że to wystające coś nie jest tam od dzisiaj. Przecież ktoś w gminie odpowiada za przegląd znaków, za porządek. Ktoś bierze pieniądze i nie wykonuje swojej roboty.

 10. Dorota, twoje bezpieczeństwo i twoich dzieci to zwisa i powiewa naszym czcigodnym włodarzom. Mają to daleko gdzieś. Sama zobacz , artykuł ukazał się wczoraj i przez cały dzień nic nie zrobiono.
  Uwaga podpowiadam !
  Jeżeli komukolwiek stanie się krzywda na tym chodniku proszę udać się do pierwszego prawnika – sprawa w sądzie wygrana wraz ze sporym odszkodowaniem

 11. Dobrze ktoś napisał o garażu na Broniewskiego ten z numerem 47 . Za co , wy urzędnicy bierzecie pieniądze ? Piersza sprawa to : dlaczego właściciel tego garażu nie rozebrał go, przecież zagraża bezpieczeństwu ?! po drugie plac zajęty bo ruina na nim stoi a kasa do urzędu umyka bo nie ma komu płacić podatków za nieruchomości lub dzierżawę. Po trzecie : może chętny mieszkaniec wydzierżwił by ten plac !
  Po mojemu to się nazywa : [color=#ff0000]niegospodarność[/color]
  Dziękuje wszystko w temacie.

 12. ;)
  Ja rozumiem,że jak wszelkie prośby,monity do służb odpowiedzialnych za stawianie znaków drogowych – pozostały bez echa – no to do Burmistrza składać zażalenia. Wtedy jak nie "wypali" to do pana Marka interwencyjnie! Wszyscy ku*wa roszczeniowo! To ptaszek to gałęzie..
  ps. #1 – złomiarze szanują metal – to pijane gimbusy raczej.

 13. Ciekawe skąd u Was takie przekonanie że jak się ukaże artykuł na info to zaraz coś będzie zrobione? Ciekawe czy ktoś to zgłosił w urzędzie? Napewno redakcja portalu pójdzie z młotkiem i sprawę załatwi :) Krzykaczy nie brakuje. Ciekawe tylko że nikt nie ma pretensji do imbecyla któremu ten znak przeszkadzał. :(

 14. 1. Znak był źle ustawiony od samego początku (na łuku skrzyżowania)
  2. Przejście dla pieszych zbyt blisko osi skrzyżowania – być może dlatego tak debilnie potem ustawiono znak.
  3. Pozostałości po znaku powinien usunąć, bądź przywrócić stan pierwotny – administrator drogi – jako że jest to droga miejska – należy to do urzędasów z ND

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here