Parafiada 2010

7


Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Towarzystwo Włościańskie „Ługi” w Tarnowskiej Woli byli organizatorami Parafiady 2010, która odbyła się w minioną niedzielę (25 lipca) na stadionie LZS w Tarnowskiej Woli.

Parafialne święto dla mieszkańców: Alfredówki, Budy Stalowskiej, Rozalina i Tarnowskiej Woli, zostało zorganizowane już po raz czwarty, w tym roku pod hasłem: „Niebo daje pociechę, pomoc idzie od ludzi”. – Podczas dnia dzisiejszego nie możemy bowiem zapominać o tragicznej sytuacji tegorocznych powodzian. W ubiegły weekend zbieraliśmy dla nich pieniądze podczas imprezy w Rozalinie, dzisiejszy dochód także będzie przekazany dla powodzian – przypominał podczas rozpoczęcia imprezy burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba, Wiesław Ordon.
Rozpoczęcie nastąpiło tuż po polowej Mszy św., przed występem Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chmielowa. Muzykę swoim występem upiększyła grupa Marżonetek z Chmielowa. Nie zabrakło występu „Dębian”, „Bielowian”, mini warsztatów wikliniarskich, pokazów tańca i śpiewu uczniów szkół z terenu nowodębskiej gminy, loterii fantowej, konkursu w alko goglach – przeprowadzonego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Najwięcej emocji wywołały zmagania na Chłopa Roku, w których wzięli udział sołtysi: Alfredówki, Rozalina i Tarnowskiej Woli.

Niesamowity pokaz muzycznego kunsztu folklorystycznego zaprezentował ze swoją kapelą Władek Pogoda. Z okazji przypadających w przyszłym tygodniu 90-tych urodzin, muzyk został obdarowany przez organizatorów życzeniami i prezentami. Ten niesamowicie energetyzujący muzyk i sypiący jak z rękawa kawałami człowiek rozbawił i rozgrzał na dobre zmokniętą publiczność, która zgotowała jubilatowi gromkie „Sto lat”. Bowiem o ile Pogoda nie zawiódł, zawiodła…. pogoda, która była powodem odwołania wieczorowo-nocnej zabawy pod gwiazdami.

Joanna Lewicka
Źródło: Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

7 KOMENTARZE

  1. Ach żałuję ,że nie byłem super zabawa była na 100 %
    mini warsztaty wikliniarskie Bielowianie i Debianie same atrakcje wszystko na miarę Organizatorów !!!:)

  2. Sneak peeki omijam sziorkem łukiem, bo wolę poczekać na gotowy odcinek i być zaskakiwana w trakcie oglądania całości, ale tym razem nie mogę doczekać się piątku i dalszego ciągu "gali" w Parks and Recreation, więc to promo kusi coraz bardziej… Yay dla Leslie i Bena :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here