Wyniki Mistrzostw Polski w Chodzie

3

Mistrzostwa Polski Seniorów i Weteranów w chodzie sportowym na dystansie 20 oraz III ogólnopolski mityng w chodzie sportowym odbyły się w Nowej Dębie 12 czerwca 2010 r.

W chodzie na 20 km najlepszy czas uzyskała Agnieszka Dygacz z AZS AWF Katowice, kolejne miejsca zajęły: Paulina Buziak OTG Sokół Mielec i Katarzyna Kwoka z CWKS Resovia Rzeszów. Wśród seniorów tryumfował Rafał Fedaczyński AZS AWF Katowice, który pokonał Rafała Augustyna OTG Sokół Mielec i Grzegorza Sudoła AZS AWF Kraków. W kategorii na 20 km mężczyzn weteranów zwyciężył Janusz Goławski z WLKS Siedlce, przed Mirosławem Łuniewskim MKSŁ Konradia Gdańsk i Waldemarem Małeckim UKS Maraton Bieruń.
W chodzie na 1 km kobiet najlepsza była Anna Kotlińska, tuż za nią uplasowała się Weronika Kalina i Magdalena Cukierda (zawodniczki z GUKLI Bratkowice). Pierwsze miejsce w chodzie mężczyzn na 1 km zajął Paweł Tryka z UKS Huta Krzeszowska, drugie – Maciej Grędysa z GUKLI Bratkowice, trzecie – Filip Szałaj z Nowej Dęby.

W chodzie na 2 km kobiet zwyciężyła Wiktoria Augustyn z OTG Sokół Mielec, kolejne miejsca zajęły: Katarzyna Lachcik i Anna Nieczaj (GUKLA Bratkowice). Na tym samym dystansie wśród mężczyzn najlepszy czas osiągnął Jakub Bachor GUKLA Bratkowice, pokonując Adriana Pazia z MKS Stal Nowa Dęba i Adriana Czemerdę z GUKLI Bratkowice.


Na dystansie 3 km wśród kobiet najlepsza była Sylwia Rembowicz, tuż przed Katarzyną Ździebło (zawodniczki LKS Stal Mielec) i Anną Maciaś (UKS Korzeniowski.pl Kraków). W kategorii 5km kobiet + MEOOM najlepszy czas uzyskała Monika Maziarz LKS Stal Mielec, kolejne: Monika Kaczor LKS Stal Mielec i Kinga Osiniak MUKLA Dębica. Na dystansie 5km, wśród mężczyzn/młodzików najszybszy był Marek Kubas GUKLA Bratkowice, drugie miejsce zajął Adam Małek KKS Victoria St. Wola, trzecie – Mateusz Kuć WLKS Siedlce Iganie Nowe. Natomiast w chodzie na 5 km mężczyzn/open zwyciężył Jakub Stala LKS Stal Mielec, kolejne miejsca zajęli: Jakub Herba MUKLA Dębica i Radosław Porczak CWKS Resovia Rzeszów. Na dystansie 10 km mężczyzn – MEOOM pierwsze miejsce zajął Łukasz Sarzyński, reprezentujący MKL Sparta St. Wola, drugie – Daniel Kwoka CWKS Resovia Rzeszów.

Organizatorami zawodów, popularyzujących chód sportowy i promujących miasto i gminę Nowa Dęba byli: Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie przy współudziale: Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba, Starostwa Powiatu Tarnobrzeskiego.

SOSIR
Fot.: UMiG

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

3 KOMENTARZE

  1. Mało ludzi było bo upał. Podziwiam zawodników za wytrzymałość. I oczywiście gratulejszyn dla Grześka Sudoła i Kamila Piorka!

  2. Gratuluje udanych kolejnych Mistrzostw Polski w chodzie sportowym. Impreza bardzo dobrze przygotowana – moje słowa uznania.

    chociaż mam wrażenie, że ostatnio na każdej imprezie (jakiejkolwiek) pojawia się mój ulubiony Pan Starosta- człowiek któremu jak był Burmistrzem to nie leżały takie imprezy czy sport, no a teraz odmiana – nawrócenie , a może lans przedwyborczy – tak profilaktycznie aby wizerunek wzmocnić a masy przyzwyczaiły . serdecznie pozdrawiam mieszkaniec który nie da się oczarować tym błyskiem w oku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here