Bałagan w centrum miasta

5

Kostka brukowa, granitowa, płyty parkingowe i krawężniki. Wszystko to od lat zalega i niszczeje na placu magazynowym przy ulicy Leśnej.  Czy miasto zrobi z tym wreszcie porządek?

Zgromadzone na placu materiały w znacznej mierze pochodzą z rozbiórek jakie miały miejsce podczas „rewitalizacji centrum”. Wiele z nich  nadaje się do ponownego użytku. Mogłyby zostać wykorzystane np. na budowę alejek na cmentarzu komunalnym, lub w innych wymagających tego miejscach.  Swego czasu o kostkę granitową, a raczej o jej resztki jakie pozostały z rozbiórki ulicy Żeromskiego ubiegał się Zespół Szkół nr 1, ale władze miasta rozpatrzyły wniosek negatywnie. Dziś ta i inna kostka zalega i niszczeje na placu pomiędzy Kościołem a PGKiM.

O komentarz zwróciliśmy się do gospodarza terenu, czyli do Urzędu Miasta, gdzie poinformowano nas, że materiały pochodzące z odzysku są i będą wykorzystywane w miarę zgłaszanych wniosków i potrzeb  (rowy melioracyjne w sołectwach, fragmenty chodników itp.).  – Ponadto pozostała  kostka brukowa  w dużej części ma być wykorzystana w br. do budowy chodnika do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie.  Materiały betonowe uszkodzone oraz gruz planujemy poddać kruszeniu i dalszemu wykorzystaniu – zapewnia Mirosław Marek z nowodębskiego magistratu.

5 KOMENTARZE

  1. Kostka to leży w Komorowie obok skupu złomu pomieszana z piaskiem , ciekawe swoją drogą skąd tam się wzieła . Nie żebym coś sugerował ale ktoś z tamtych stron pracuje w urzędzie ???!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here