PERON NIE BĘDZIE GOTOWY NA 9 GRUDNIA!

35
Fot. Zdjęcie ilustracyjne / Pixabay

18-11-2012

W piątek 16 listopada 2012 roku rozpoczęły się przygotowania do rozbudowy peronu kolejowego w Nowej Dębie. Rozbudowa peronu naprzystanku kolejowym w Nowej Dębie jest realizowana w ramach zadania: Modernizacja linii kolejowej Rzeszów – Warszawa przez Kolbuszową.

Peron w Nowej Dębie – ul. Kościuszki, będzie jednokrawędziowy o długości 200 metrów. Wyposażony będzie w dwie wiaty, zegar, nowe oświetlenie i ogrodzenie, a także w głośniki przez które będą zapowiadane pociągi (również ich opóźnienia). Na peronie będą znajdowały się dwie tablice z nazwą przystanku oraz tablice z numerem peronu, numerem toru i oznaczeniem kierunku jazdy pociągu.

Peron w Nowej Dębie będzie całodobowo monitorowany przez kamery oraz sterowany przez nowoczesne Lokalne Centrum Sterowania w Kolbuszowej. Przystanek kolejowy zostanie rozbudowany przez niemiecką firmę Leonhard Weiss.

Dnia 11 października 2012 roku, burmistrz Wiesław Ordon zapewnił mieszkańców Nowej Dęby, że do 9 grudnia 2012 roku (dzień obowiązywania nowego rozkładu jazdy pociągów 2012/2013) zostanie wykonane przedłużenie nowodębskiego peronu do długości ponad 200 m.

Niestety z przykrością stwierdzamy, że informacje przedstawione na stronie Urzędu Miasta oraz w piśmie „Nasze Sprawy” nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości. Portal InfoNowaDeba.pl informuje, że do 9 grudnia 2012 roku peron nie zostanie przedłużony! Prace modernizacyjne zakończą się dopiero w styczniu 2013 roku.

BARTOSZ BAKALARZ

Komentarz do sprawy:
W komunikatach zamieszczanych na stronie Urzędu Miasta i w piśmie „Nasze Sprawy” szumnie tytułowanych „Wydłużamy peron” ani słowem nie wspomniano, że burmistrz Wiesław Ordon ponosi polityczną odpowiedzialność za komedię z peronem w roli głównej. Mimo iż w marcu 2009 roku podczas Uniwersytetu Latającego Towarzystwa Ratusz zwracano władzom miasta uwagę aby trzymać rękę na pulsie by peron był odpowiednich wymiarów to burmistrzowie zaniedbali te kwestie.
W efekcie braku działania ze strony władz gminy mieszkańcy Nowej Dęby byli świadkami żmudnych zabiegów o zatrzymywanie się pociągów dalekobieżnych na naszym peronie zwanym pieszczotliwie „Peronem im. Wiesława Ordona”. Niestety kolejne zabiegi burmistrza nie przynosiły pożądanych przez mieszkańców rezultatów, dlatego do akcji włączyli się radni z Klubu Radnych Ratusz. Przewodniczący Klubu Ratusz Marek Ostapko zwrócili się o wsparcie w przedmiotowej sprawie do parlamentarzystów z naszego regionu posła Zbigniewa Chmielowca oraz posła Mirosława Pluty. W odpowiedzi radny Marek Ostapko otrzymał zapewnienie, że peron w Nowej Dębie będzie przedłużony o 200m. W tym miejscu należy wspomnieć, że Rada Miejska zupełnie nie podjęła tematu peronu. Przewodniczący RM Wojciech Serafin w żadnym momencie nie zainicjował dyskusji , która zakończyłaby się wysłaniem apelu lub stanowiska naszej rady do PKP.
W ostatnim czasie pojawiło się zagrożenie, że mimo wspomnianych zapewnień nasz peron nie będzie modernizowany, dlatego radny Marek Ostapko ponownie zwrócił się do parlamentarzystów a także Marszałka Województwa Podkarpackiego o podjęcie stosownych kroków. Dzięki temu sprawa ponownie nabrała rozpędu. Na to, że burmistrz Wiesław Ordon w swoim komunikacie pominął informacje o swoich zaniedbaniach które rozpoczęły całą batalię o peron można jeszcze przymknąć oko. Na to, że całkowicie pominął role Klubu Radnych Ratusz w walce o przedłużenie peronu, także. Klub Ratusz – bez względu na komunikaty burmistrza – dalej będzie wypełniał swoje zadania. Przykre jednak jest, że burmistrz Ordon pominął naszych parlamentarzystów (Zbigniewa Chmielowca, Mirosława Plutę), którzy bez względu na podziały partyjne wspierali nowodębian w tym przedsięwzięciu. Miejmy nadzieję, że mimo tego ewidentnego faux pas nasi parlamentarzyści w dalszym ciągu będą wspierać naszą gminę i jej mieszkańców.

Redakcja

35 KOMENTARZE

 1. [quote]W tym miejscu należy wspomnieć, że Rada Miejska zupełnie nie podjęła tematu peronu. Przewodniczący RM Wojciech Serafin w żadnym momencie nie zainicjował dyskusji , która zakończyłaby się wysłaniem apelu lub stanowiska naszej rady do PKP.[/quote]

  Hmmmm. No właśnie! Dlaczego Przewodniczący Rady nie zajął się peronem? Dlaczego jest niewidoczny? Co się z nim dzieje?

 2. [quote]Niestety z przykrością stwierdzamy, że informacje przedstawione na stronie Urzędu Miasta oraz w piśmie „Nasze Sprawy” nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości. Portal InfoNowaDeba.pl informuje, że do 9 grudnia 2012 roku peron nie zostanie przedłużony! Prace modernizacyjne zakończą się dopiero w styczniu 2013 roku.[/quote]
  I tak o to za nasze pieniądze burmistrz uprawia sobie propagandę. Dobrze, że wreszcie ktoś to punktuje i wytyka!

 3. RM w Nowej Dębie ma 2 wice przewodniczących. Co robi pierwszy wice ze nie podjął tematu dworca. Ma jakieś problemy sama ze sobą, może wreszcie zauważy że innym należy się szacunek.

 4. 10 lat nie jeździł pociąg przez Dębę to żaden problem jak poczekamy na nowy peron jeszcze parę tygodni.
  Co znowu Ratusz dolewa oliwy do ognia by było dla nich jaśniej.
  A swoją drogą to ten przedłużony peron powinien być na stacji Dęba-Rozalin a nie robić przystanek w lesie,nawet bezpieczniej zostawić samochód, a dojazd podobny a może nawet lepszy.
  Tam będzie z peronu w krzaki.

 5. [quote]Również uwazam, ze budowanie dwóch peronów w jednej małej, prowincjonalnej mieścinie to zwyczajne nieporozumienie.[/quote]

  Tak postrzegasz ND?

 6. Panie Ordon kiedy zaczniesz brac odpowiedzialnosc za slowa ktore wypowiadasz? W pismie wydawanym za podatnikow kase piszesz ze 9grudnia a tu kolejna porażka!!!!!!!!!!

 7. za to przed wyborami pan Ordon przy sztucznym świetle będzie kończył ścieżkę rowerową do Tarnowskiej Woli, inwestycja a jakże bardzo potrzebna , ale zapamiętajcie wymieniony termin

 8. [quote]10 lat nie jeździł pociąg przez Dębę to żaden problem jak poczekamy na nowy peron jeszcze parę tygodni.[/quote]

  Pewnie, że poczekamy. Ale Pan Ordon jeśli coś puszcza na stronie Urzędu Miasta, jeśli coś puszcza do prasy i bryluje to niech bierze odpowiedzialność za słowa. Nie godzę się na to by opowiadał pierdoły na potrzeby budowy swojego wizerunku, a gdy okazuje się że kolejny raz się mylił / został wprowadzony w błąd to nie wolno mu tego wytykać.

 9. Wiedzialem ze to ewidentna wina Ordona ze PKP nie dotrzymuje terminow, spodziewalem sie ataku na Burmistrza bo jakos dawno bylo cicho ale zeby wysmarowac takie bzdury to na prawde trzeba byc fachowcem w pisaniu,szkoda ze takim marnym ale widac ze popierajaca ratusz ciemnota to kupila B)

 10. Pismo "Nasze Sprawy" a w nim tytuł "ROZBUDOWUJEMY PERON" i mowa o zasługach Wiesława Ordona i o tym że będzie skończony na 9 grudnia. Jakoś wówczas w "Naszych Sprawach" było ROZBUDOWUJEMY, a dzisiaj jak się okazuje, że nie będzie – wbrew szumnym zapowiedzią – gotowe na 9 grudnia no to już wina PKP, bo to przecież PKP rozbodowuje. Ale jak zostanie już rozbudowane to przeczytamy w "Naszych Sprawach",że to Ordon i Gazda "ROZBUDOWALI". ORDON WSZYSTKIE ZASŁUGI BĘDZIE PRZYPISYWAŁ SOBIE, A PORAŻKI I WTOPY NAWET TE Z JEGO WINY ODSUWAŁ NA BOK. ALE JAK WIDAĆ NIE KAŻDY MILCZY JAK WIDZI TE PROPAGANDĘ.

 11. [b]W piśmie propagandowym burmistrza "Nasze Sprawy" pod tekstem "Rozbudowujemy peron" jest podpis jednej z komórek Urzędu, a nie PKP[/b]. Ponadto jest zapewnienie, że roboty zostaną zakończone do 9 grudnia. Czyli skoro to nie Urząd robi a PKP to mamy 2 przekłamania w bardzo krótkim tekście. Ładnie to tak?

 12. Chciałbym powiadomić wszystkich czytających, że Admin usunął mój wpis !!!! Dlaczego Panie Ostapko? Czyżby była w nim prawda??? Jest Pan taki sam jak wszyscy!!! Ludzie bądźcie ostrożni. Mamy demokrację i możecie wierzyć komu chcecie ale przypomnicie sobie słowa POP-a.

 13. Dlaczego na portalu brak jest krytyki kierowanej na inne osoby, oprócz pana Ordona?
  Jest bardzo mało prawdopodobne aby opinia społeczna była tak jednostronna.
  Pozostaje zatem manipulowanie wpisami.
  Totalna żenada.

 14. Dlaczego na stronie urzędu oraz w Naszych Sprawach wydawanych za pieniądze mieszkańców nie ma informacji o porażkach i wtopach Wiesława Ordona? Prawda nie może być tak jednostronna. Stop propagandzie władzy! Wiesław oddaj nam peron!!!

 15. Przypominam, że temat jest o peronie i z szacunku dla autora proszę trzymać się tematu. Sprawa okręgów będzie opisana i będzie możliwość dyskusji. Dziękuję.

 16. A jeżeli dotyczy peronu,że nie będzie gotowy na 9go grudnia,to czy do tego dnia wyrobią się budowlańcy ze stacją Dęba-Rozalin?A wydaje mi się,że i tam będzie poślizg z terminem oddania inwestycji.Więc po co peron na 9go?Ważne,że będzie,nawet jeśli parę dni pózniej i chwała tym,którzy,wystarali się o niego.A jak coś władza nasza obiecuje…Przystanek też był dwa razy otwierany…

 17. Podsumowując wszelkie te sprawy budowlane nie odbiegające od tematu mandatów i innych pierdół.

  Czy peron w mieście ND będiz eteraz na tyle długi żeby mogły tam się zatrzymywać pociągi
  jeśli tak to po kiego wała jakieś remonty w dębie rozalin.

  Proszę o jasną odpowiedź kogoś orientującego się w temacie a nie pieniaczy gryzących się wzajemnie

 18. W artykule napisano, że będzie miał 200 metrów a więc będą się mogły tam zatrzymywać pociągi. O to przecież całe zamieszanie. Skąd akcja przebudowy stacji Rozalin tego nie wiadomo. To jakaś samodzielna decyzja PKP i nikt z gminy Nowa Dęba o to nie zabiegał. Co ciekawe peron na stacji Dęba -Rozalin będzie miał 100 metrów a więc tam się pociągi dalekobieżne nie zatrzymają.

 19. Będzie więcej pociągów na całej linii. Jak jakiś dalekobieżny będzie robił przestój na jednym torze to na drugim będzie jechał szynobus itd. Jak będą mijanki to na jednym torze będzie jeden pociąg na innym inny.

 20. Na prośbę autora artykuły wpisy nie dotyczące tematy zostały zostały przeniesione na Forum i można się z nimi zapoznać tutaj: [url]http://infonowadeba.pl/forum/viewthread.php?thread_id=1051&pid=1755#post_1755[/url]
  Natomiast pojawił się artykuł na temat okręgów wyborczych i można się z nim zapoznać tutaj: [url]http://infonowadeba.pl/news.php?readmore=1292[/url]

 21. :D
  [quote]Na prośbę autora artykuły wpisy nie dotyczące tematy zostały zostały przeniesione na Forum i[/quote]
  ok, lecz ja rozumieć polski:P

  się starać często :D:D

 22. #27
  W początku lat '90 komunikat z głośnika brzmiał następująco :
  – (trzaski)'' pociąg pospieszny relacji Rzeszów (Chyba Przemyśl jednak)- Łódź Kaliska przez bla,bla,bla wjeżdża na tor pierwszy przy peronie pierwszym.'':D:D
  Cyt.z klasyka – ..''Czasy się zmieniają -a pan nadal zasiada w komisjach..'':D.
  W Rozalinie to miałoby sens. Kumpel nie mógł się nadziwić i chooj sobie dworował na mnie – ''boguduchawinnym' :D

 23. [quote]W początku lat '90 komunikat z głośnika brzmiał następująco :
  – (trzaski)'' pociąg pospieszny relacji Rzeszów (Chyba Przemyśl jednak)- Łódź Kaliska przez bla,bla,bla wjeżdża na tor pierwszy przy peronie pierwszym.''
  Cyt.z klasyka – ..''Czasy się zmieniają -a pan nadal zasiada w komisjach..''.[/quote]

  dobre

 24. Bohaterem tej sesji jest niewątpliwie radny Jan z osiedla Dęba, wywalczył drugi mandat dla Dęby i w następnych wyborach wejdzie do rady bezapelacyjnie i będzie nie do pokonania,będzie buforem dla Ratusza.Brawo Jan jesteś wielki,pokazałeś tym magistrom z Ratusza jak się wygrywa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here