Msza Św. w intencji ofiar katastrofy

8

W niedzielę w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego odbyła się Msza Święta za ofiary sobotniej katastrofy.

Na liturgii zgromadzili się liczni oficjele z burmistrzem Wiesławem Ordonem na czele, a także przedstawiciele szkół i organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy miasta.
Informacje o Mszy w intencji Prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego i załogi rządowego Tupolewa można było znaleźć na lokalnych witrynach internetowych i tablicach ogłoszeń.
Warte honorową pełniła Kompania Honorowa, Gwardziści Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych.

Mszę koncelebrował Kapelan Ks. Ppłk. Zbigniew Sawicki w asyście Księży Proboszczów. W swoim kazaniu Ks. Proboszcz Antoni Sanecki podkreślił znaczenie ofiary z inteligencji polskiej, jaką ponownie zabrała ziemia katyńska. Ks. Proboszcz Eugeniusz Nycz mówił, że dziś musimy modlić się również za ofiary z przed 70 lat. O godzinie 12.00 łącząc się w 2-minutowej ciszy, jaka ogarnęła całą Polskę, również tu w nowodębskim kościele oddano cześć ofiarom tragedii.


KLIKNIJ NA ZDJĘCIA ABY POWIĘKSZYĆ

Fot. UMiG

8 KOMENTARZE

  1. A Ja Pytam ?Czy na ostatnim zdjęciu to są Ci co trzymają władzę ?Bo jeżeli tak to czy mogę spać spokojnie ? :)
    Pzdr.Don Qujote

  2. Ty "Don Kojote" powstrzymał byś się od takich komentarzy.Jeżeli masz coś do księży to powiedz Im to wprost, a nie tutaj na forum, bo w przeciwieństwie do ciebie to Oni się modlą za dusze tragicznie zmarłych, bo tylko to nam teraz pozostaje. Właśnie przez takie komentarze pokazujesz jakim niskim człowiekiem jesteś.

  3. Dlaczego ciągle musimy żyć z goryczą reprezentowania nas przez ludzi, którzy nie klękają na podniesienie, bo są agnostykami i dlatego nie podchodzą do stołu uczty? Dlaczego musimy pozostawać z goryczą reprezentowania nas przez ludzi, którzy na świeżym miejscu bólu, mokrym od krwi, klęczą niechlujnie dla potrzeb socjotechniki?"
    Słowa ks. prałata Zbigniewa Suchego

  4. Chciałbym zdementować pojawiające się tu pogłoski, jakoby Gwardia Reprezentacyjna była grupą trzymającą władzę. W ostatnich latach między innymi pokonaliśmy Turków na krakowskich Błoniach (na próbie generalnej gromiąc ich główne siły i przejmując obóz zanim na planie pojawiła się husaria :D ), obroniliśmy Szczecin przed Elektorem Brandenburskim, a na koniec patriotycznie poddaliśmy krzyżacki Malbork polskiemu królowi, ale nie mamy swoich ludzi w służbach specjalnych ani na styku polityki i biznesu. Ogólnie słabo się kamuflujemy w terenie i mamy za długie dzidy do walki w warunkach partyzantki miejskiej, dlatego nie nadajemy się do przeprowadzania przewrotów i zamachów stanu. Topór gwardyjskiej halabardy ma jednak swój ciężar i przy odpowiednim zastosowaniu zasad fizyki może dać ukojenie :)

  5. ale w drugim naszym kościele nie uczczono ofiar tragedii ciszą, nie zabiły tez dzwony.Czy tam to już nie jest Polska , a może oni nie wiedza co się stało???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here