Pijany kierowca uszkodził latarnie uliczną

0

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 58-letni kierowca fiata uno, który wjechał samochodem do rowu, uderzył  w latarnię uliczną i rozbił pojazd. Do zdarzenia doszło w Chmielowie. Na miejscu pracowali policjanci.  Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj przed godziną 18. dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w miejscowości  Chmielów (gmina Nowa Dęba) doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że mężczyzna kierujący fiatem uno  jadąc drogą przy ul. Strefowej  stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze, a następnie wpadł do rowu uderzył w lampę oświetleniową i rozbił samochód.

Mężczyzna nie miał widocznych obrażeń, oświadczył, że nie potrzebuje pomocy lekarskiej, miał chwiejny krok i wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 58-latek jest pijany. Urządzenie wykazało 2,15 promila alkoholu w jego organizmie. Nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

POLICJA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here