Pirat drogowy ukarany przez sąd ! Uciekał przez gminę z prędkością 160 km/h

10

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 37-letniego motocyklistę, który aby uniknąć kontroli drogowej uciekał z prędkością 160 km/h. Policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie pirata drogowego. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu wydał wyrok nakazowy wymierzając mężczyźnie 1 tys. złotych grzywny oraz orzekł wobec obwinionego na okres 1 roku. zakaz prowadzenia motocykli.

Kilka minut po godzinie 19, patrol policji zauważył motocykl hondę. Kierowca jechał ulicą Łagockiego w Nowej Dębie z prędkością ponad 100 km/h. Wykonywał manewry wyprzedzania w miejscach niedozwolonych, nie stosował się do znaków nie miał również widocznej tablicy rejestracyjnej. Policjanci ruszyli w pościg za motocyklistą. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali go zatrzymać Mężczyzna jednak nie reagował, cały czas jechał z niedozwoloną prędkością. Prędkość motocyklisty dochodziła nawet do 160 km/h. Policjanci kontynuowali pościg. W miejscowości Jadachy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Kierującym hondą okazał się 37-letni mieszkaniec Warszawy.

Kierowca nie dostał mandatu. Policjanci wystąpili do sądu z wnioskiem o ukaranie mężczyzny. Sąd wymierzył mężczyźnie grzywnę w wysokości 1 tys. złotych oraz orzekł wobec obwinionego zakaz prowadzenia motocykli na okres 1 roku.

Policja

10 KOMENTARZE

  1. Momentami 100km motorem po 19-tej na ul.Łagockiego z oddzielonym rowem chodnikiem nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa przy dzisiejszych mocach hebli.Ciekawe czy „pościg” ok.1800m prowadzony był oznakowanym z użyciem obowiązujących sygnałów dżwiękowych i świetlnych radiowozem czy tajniackim opelkiem z mało widocznymi mikro światełkami. W apelacji odzyska papiery a wszystko tj. nadgorliwość misiaków będzie naszym podatników kosztem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here