PiS i PSL wygrało w Powiecie

52

Prawo i Sprawiedliwość oraz Polskie Stronnictwo Ludowe wygrało wybory do powiatu tarnobrzeskiego ziemskiego. Oba ugrupowania zdobyły po 6 mandatów. 3 mandaty zdobyła Platforma Obywatelska, a 2 Forum Samorządowe.

 

Z Nowej Dęby do powiatu weszli:
Prawo i Sprawiedliwość: Wojciech Gruszka i Wacław Wróbel;
Forum Samorządowe: Jerzy Sudoł i Marek Zięba
Platforma Obywatelska: Andrzej Kołodziej
Polskie Stronnictwo Ludowe: Danuta Serafin

Gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy samorządowej!

 

 

52 KOMENTARZE

 1. PiS i PSL powinno teraz stworzyć koalicje. Starosta z PSL (np. Hynowski który przegrał w Baranowie z młodym człowiekiem Markiem Mazurem) oraz Wróbla z PiS. Przewodniczącym rady mógłby zostać Rożek z Baranowa, członkowie zarządu z Gorzyc i Grębowa. W ten sposób znika problem wiecznego starosty Jurka Sudoła, który de facto przegrał te wybory. Koalicja rządzaca może powstać bez niego.

  • Niby to samo bo mają koalicję razem z PSL-em podpisane. Ale koalicja jest taka, że starostę bierze zwycięski komitet, wicestarostę bierze kolejny komitet. A więc powinno być wedle umowy, że starostą będzie ktoś z PSLu (jedynym kompetentnym jest Hynowski) a wicestarostą ktoś z PO (czyli Pitra). Ale nie może być dwóch gości z Baranowa Sandomierskiego i tutaj jest zonk… PSL może zrobić co chce i z kim chce. Sudoł ma za mało szabel. Jest skazany na łaskę. PO z PiSem się nie skuma bo ideologicznie to nie pasuje. Ciekawe co z tych gierek się wykluje.

 2. Było mówione przed wyborami, że trzeba się spinać żeby nie zmarginalizowano Nowej Dęby? BYŁO! Efekt tych wyborów jest taki, że starosta będzie z PSL (Grębów albo Gorzyce), wicestarosta będzie Pitra (PO), a Nowej Dębie przypadnie przewodniczący rady Jerzy Sudoł (Forum). I tak oto układ baranowsko-gorzycki wzmocnił swoje siły. Jeśli PiS jakoś nie dogada się z PSL-em to nowodębskie szkoły średnie i nowodębki szpital mają przesrane.

  • a droga na zakłady powstanie w kolejnym stuleciu. o chodnikach na wsiach można tylko pomarzyć.

  • Nie ma szans. Musiałby go poprzeć Jerzy Sudoł, ale tego nie zrobi. Dla Jurka będzie ważniejsza własna posadka (przew. rady) niż to, żeby Dęba miała swojego starostę. Jurek wzmocni szkodliwe dla Nowej Dęby rządy baranowa i gorzyc.

  • Najlepszym starosta był Wróbel??? To chyba jakiś żart. Proszę przedstaw dokonania Wróbla poza siedzeniem w hotelu, wymianą dyrektorów szkół i szpitala.

  • 52,37% mieszkańców jest za granicą bo wiesiek tak im prace załatwił! za co mieli żyć? jak tu pracy nie ma a strefa zarasta bez infestorów. Taka prawda!

 3. Ta szuja z Leżajska na pewno najlepsza, jak by wiedział że PSL wygra
  to by tam wstąpił, bo jeszcze ze 4 miesiące temu mówił że PiS to nie jego bajka, a potem jak szczur wrył się na trzecie miejsce na listę PiS z premedytacją wiedząc że Gruszka nie ma szans na starostę to on taki „doświadczony” znów wskoczy.Cały czas grał z Ostapko i spółką z Hotelu z drugim komitetem tylko jak poprzednio się przeliczył a może z premedytacją wiedział że młodzież nie wprowadzi nikogo jak 4 lata temu , a on jest gotów. Lepszy Jurek jako Przewodniczący Rady dla gminy niż ten jako starosta bez żadnych zasad – tylko władza.
  Resztę proszę sobie dopisać.

  • Dla „Jurka” na bank, jest lepiej jak on ma jakąś fuchę a nie kto inny. Osobiście mam gdzieś posadkę Jurka albo Wacka. Ale prawda jest taka, że Dęba powinna mieć starostę albo wicestarostę. Przewodniczący rady nie podejmuje żadnych decyzji. On tylko prowadzi sesje. Lepszy Jurek albo Wacek na stołku starostowym niż nikt z Dęby. Jeśli po raz pierwszy w historii dojdzie do tego, że fotele starostów obsiądą Gorzyce i Baranów to nauczyciele z naszych szkół mogą się już pakować na wyjazd do Anglii, a szpital czekają ciężkie czasy. O drodzę na zakłady już nie wspomnę.

  • W dębie raczej nie było wałów ale w szczecinie wygrał koleś który nie startował… słabo? Prezes Kaczyński domaga się rozpisania nowych wyborów. Popiera go Leszek Miller.

 4. a to szopka te wybory całe lemingi wierza ze bedzie lepiej beda mieli koryto a wy nie lepiej na niemcy na truskawki jechac cyrk cyrk cyrk jeden lepszy od drugiego cała ta polska to dno od góry do dołó albo na odwrót

 5. Wyborcze kwiatki – zwycięstwo kandydata, którego nie ma
  Kuriozalna sytuacja w Szczecinie. Jak informuje RMF FM, podczas zliczania głosów w wyborach na prezydenta system PKW wskazał, że ich zwycięzcą został Krzysztof Woźniak. Sęk w tym, że takiego kandydata nie było na liście kandydatów na włodarza miasta.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory-samorzadowe/galeria/475573,4,wybory-samorzadowe-2014-incydenty-nieprawidlowosci-skargi.html

 6. lepiej żeby śmieć był wicestarostą
  – to takie mamy zasady? w jakim my świecie żyjemy?
  oddajmy im wszystko nasze pieniądze domy żony dzieci w niewolę,
  sami siebie do 100 lat pracy za psie pieniądze, praca w soboty niedzielę i kredyty do końca świata do 10 pokolenia, wy zwierzątka pociągowe .

 7. Przez cały czas kampanii czytałem wpisy o wspaniale funkcjonujących szkołach w Gorzycach ,Grębowie o bezkresnych inwestycjach zakończonych,prowadzonych i planowanych ,o wspaniale skutecznych gospodarzach i o nieudaczniku Sudole ,winnym i odpowiedzialnym za całe zło w ND.Skoro tam było tak wspaniale przy braku starosty i v-ce przez ostatnie 8 lat to teraz po cóż nam starosta lub V-ce z ND. Rządy młodych( świeżej krwi) to jedyna szansa a starym zgranym wielokadencyjnym , niezatapialnym -dziękujemy.

  • tez sie dziwie, taki sprawny polityk samorzadowy a nie dostala sie do rady powiatu, moze miala slaby program, nie wiem czemu nie pociagnela wyborcow tym razem..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here