Wóz strażacki zderzył się z lokomotywą w Chmielowie

10

Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w podtarnobrzeskim Chmielowie. Wóz strażacki jadący do pożaru wjechał pod pociąg towarowy relacji Trzebinia – Klemensów. 

Wczoraj po godzinie 22, dyżurny Policji został powiadomiony o wypadku, do którego doszło na przejeździe kolejowym w Chmielowie (gmina Nowa Dęba). Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że wóz Państwowej Straży Pożarnej jechał do pożaru. Pojazdem uprzywilejowanym marki Renault kierował 44–letni strażak z jednostki w Nowej Dębie. Przejeżdżając przez niestrzeżony przejazd kolejowy zderzył się z pociągiem towarowym wiozącym puste cysterny po paliwie. W wypadku ranne zostały cztery osoby. Do szpitala trafili dwaj maszyniści w wieku 52 i 54 lat oraz dwaj strażacy w wieku 40 i 44 lat.

Policjanci ustalili, że obaj maszyniści i 40 -letni strażak byli trzeźwi. Z uwagi na obrażenia, od 44-letniego strażaka pobrano krew do badania. Policjanci zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną, ustalili świadków zdarzenia. Trwa postępowanie, które wyjaśni okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

10 KOMENTARZE

  1. I ile taki podpalacz traw narobił kłopotu????? Nawet sobie nie zdawał sprawy jak ktoś naraża życie za jego głupotę i wiejskie zabobony.

  2. To dlatego że wyłączyli syreny bo było po 22-ej !
    Maszynista nie usłyszał i nie zahamował dzielnym strażakom.
    A tak nawiasem to pobranie krwi od wodzireja z pompą było w tym przypadku jak najbardziej zasadne …

  3. Niech strażaki i maszyniści wracają do zdrowia, bo mogły być ofiary śmiertelne. Pamiętajmy zdrowia nikt nie wróci, zaś samochód czy lokomotywa to rzecz nabyta. Pamiętajmy, że Ci Panowie jechali do zdarzenia z chęcią udzielić potrzebującym pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here