Plan zagospodarowania Os. Północ

40

Mogło się wydawać, że wojna o ziemię pomiędzy Tarnobrzeską Spółdzielnią Mieszkaniową a gminą Nowa Dęba jest zakończona. W końcu zarówno Sąd Okręgowy w Rzeszowie jak i Sąd apelacyjny uznał, że Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa winna dokonać zwrotu Nowej Dębie spornych terenów, ponieważ w terminie określonym decyzjami administracyjnymi nie zrealizowała nałożonych na nią zadań. Jednakże 26 stycznia 2010 roku TSM zaskarżyła ten wyrok i wniosła o jego kasację. Bez względu na to samorząd podjął prace nad stworzeniem planu zagospodarowania Osiedla Północ.

Na jesieni poznamy wyniki
Jesteśmy na etapie prezentacji koncepcji tego projektu przed Komisją Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji. Do końca marca radni będą wnosić swoje uwagi, które, jeśli zostaną przedstawione, przedyskutujemy z projektantem.- mówi burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon.
Projektem zajmuje się Podkarpackie Biuro Planowania Przestrzennego z kierownikiem Władysławem Gurdakiem na czele. Uchwalenie planu nastąpi prawdopodobnie jesienią tego roku.

Co w planie?
Plan przewiduje zabudowę usługową na dwóch działkach o łącznej powierzchni 1,5 hektara w tym jedną bardzo atrakcyjną od ulicy Łagockiego, która prawdopodobnie zostanie przekazana pod galerię handlową. – Nie chcemy, żeby to było \”pudełko parterowe\”. To musi być zabudowa piętrowa.– mówi Ordon i dodaje, że chodzi tutaj również o względy estetyczne.
Do tego wyznaczono dwie działki o charakterze mieszkaniowo-usługowym oraz zabudowę wielomieszkaniową (5 bloków) i 40 działek pod budownictwo jednorodzinne (zagrodowe i szeregowe). – Wizje te skonkretyzujemy w planie zagospodarowanie przestrzennego. O tym, kto ją będzie realizował, zadecyduje Sąd Najwyższy– zapowiada Ordon.
Burmistrz podkreśla jednocześnie, że zadanie to będzie rozłożone w czasie. Główną przyczyną są oczywiście pieniądze: –Nakłady inwestycyjne sięgną 5-6 milionów złotych na wybudowanie wodociągów, kanalizacji, energii elektrycznej, gazowej i oświetlenia ulicznego.-wylicza szef gminy. Zaznacza jednocześnie, że samorząd będzie chciał pozyskać pieniądze na ten cel poprzez sprzedaż części terenów pod działalność usługową.


KLIKNIJ NA OBRAZEK ABY POWIĘKSZYĆ


TSM-Nowa Dęba- Spadkobiercy
Do tej pory opisując spór o ziemię między Tarnobrzeską Spółdzielnią Mieszkaniową a Nową Dębą, media zapominały o trzeciej stronie całej sprawy, czyli spadkobiercach byłych właścicieli części terenów. Zgodnie z przepisami prawa mogą się oni ubiegać o ich otrzymanie, ale muszą najpierw zapłacić za zwrot tych terenów, bo kiedyś za wywłaszczenie otrzymali odszkodowanie.
Jesteśmy po pierwszych rozmowach z tymi ludźmi i zabiegamy o to, że jeżeli będą mieć pieniądze,
to chcielibyśmy im przeznaczyć określone tereny, żeby nie psuli tego układu, który został przygotowany tym planem zagospodarowania przestrzennego
– mówi burmistrz.
O sprawach związanych z planem zagospodarowania będziemy informować na www.infonowadeba.pl

Marek Ostapko

40 KOMENTARZE

 1. Jak ze dwa lata temu Ordon mówił o tym, że stara się o zwrot terenów na Osiedlu, a N. Mastalerz (prezes TSM) rzucał, że to kamapnia wyborcza W.O., toscie te działania obszczekali. Dziś kiedy sprawa idzie ku finałowi, dalej jakieś dziwne pomruki wydajecie.
  Najlepiej jakby tereny pozostały przy TSM i grunty zbywał obecny Zarząd, a nie gmina.
  Inni nie robili i było dobrze? Się pytam?

 2. Galeria handlowa? – może H&M, New Yorker, House.
  Może w końcu coś większego od Biedronki? – Lidl, Kaufland, Tesco.
  Pożyjemy, zobaczymy.

 3. Poważnie -[color=#3399ff]czytający z wypiekami[/color] przypomniał i znak zapytania WAM postawił. No trzeba sobie przypomnieć własną postawę ''niegdysiejszą'' i skonfrontować z :)teraźniejszością…

  niepoważnie[color=#33ffff]Galerianek[/color]-'' robak w kropki'' = styknie/aż nadto ,he he – to,że pewex był przez rok 15 lat temu – niczego nie zmienia :):):) Choć może Prada i Patek z zegarkami? kto wie…

 4. A JA PYTAM :)?Panie Ordonie mój od przyszłej kadencji- z powodu braku konkurencji – Burmistrzu .Czytam Pana zamierzenia i plany na portalu info, nadmieniam innego portalu nie odwiedzam kojarzy mi się z Łukaszenką .Wracam do tematu .Więc czytając przelatują mi po plecach ciarki .Dlaczego ? jak Pan dokona tych heroicznych czynów nie posiadając pieniędzy ?Liczy Pan na drapane z unii :)ze sprzedaży działek:) i szlag wie z czego jeszcze .Nie brakuje w tym wszystkim szaleństwa i przygody co jako facet w średnim wieku doskonale rozumiem .Jednak nie chcę być Kasandrą;) –Powie Pan publice .Po jaką cholerę galerie ,drogie sklepy ,nocne kluby, może jakiś burdelik by się w pasażu znalazł , po jaką cholerę pytam ?Za kilka lat w Nowej Dębie zostanie parę osób starców którzy prędzej pójdą do Hospicjum niż do galerii .No Chyba że wziął Pan pod uwagę te tłumy jadące z Rzeszowa i Tarnobrzegu :D,Ja tego nie widzę ,widzę zadłużony grajdołek i błędnie snujących się mieszkańców tępym wzrokiem patrzących w kierunku obwodnicy :o.Nikt nie zostanie tutaj , wszyscy co nie będą mieć pracy wyjadą .Dlatego Mój Panie Burmistrzu bez pracy N.D.upadnie prędzej czy później .:o Pan powinien zabiegać o pracę dla mieszkańców ,Wiem że to najtrudniejsze zadanie ale da Pan radę;) . [b]znowu wiosna i te dziewczyny młode w obcisłych ciuszkach[/b]
  Don Qujote

 5. Plan zagospodarowania jest niezbędny bo bez tego nic nie da się zrobić. Natomiast i tak w pełni zgadzam się z tym co napisaleś, że trzeba zaczać myśleć o tym jak zatrzymać tu młodych ludzi i jak przyciagnąć kolejnych. Dlatego jeszcze raz pełne poparcie dla tego co napisałeś, że:
  [quote]widzę zadłużony grajdołek i błędnie snujących się mieszkańców tępym wzrokiem patrzących w kierunku obwodnicy .Nikt nie zostanie tutaj , wszyscy co nie będą mieć pracy wyjadą .Dlatego Mój Panie Burmistrzu bez pracy N.D.upadnie prędzej czy później . Pan powinien zabiegać o pracę dla mieszkańców ,Wiem że to najtrudniejsze zadanie ale da Pan radę[/quote]

 6. Życzenie jest jedno aby wszyscy spadkobiercy sobie przypomnieli że zabierano im te pola pod osiedle /zabudowę wysoką/ i jak pan burmistrz bedzie chciał "kręcić lody" to niech dobrze skalkulują cene… bo jakoś prawo nie działa wstecz…

 7. Odlesić strefę i odlesić tereny przy ulicy Rzeszowskiej. Tutaj w pełni zgadzam się z postualtami Towarzystwa Ratusz. Ziemie w ten sposób uzyskaną czym prędzej oddać prywaciarzą niech się rozwiajają i zasilają miejską kasę podatkami.

 8. a może by tak opracować nowy plan zagospodarowania rady miasta i urzędu burmistrza z zastępcą na czele :@
  przecież to jest jakaś paranoja :o Wiesio całą swoją kadencję poświeci tylko na pozyskanie środków unijnych z których i tak zwykły szarak za bardzo nie skorzysta. Czy nie lepiej było by gdyby zajął się pozyskiwaniem miejsc pracy dla ludzi którzy mieszkają w Nowej Dębie i potrzebują tej pracy:@ przecież osoby zatrudnione w większości przedsiębiorstw mieszczących się w Dębie zatrudnieni są mieszkańcy nie dość, że z poza gminy to na dodatek jeszcze z innego powiatu :@ a gdzie praca dla mieszkańców Nowej Dęby ? :@

 9. Gdy czytam wypowiedzi niektórych to odnoszę wrażenie, że zatrzymali się w rozwoju na czasach głębokiej komuny… Gospodarka centralnie sterowana i ogromne przedsiębiorstwa państwowe w których występowało ukryte bezrobocie ( w postaci nadmiernego zatrudnienia) i szeroko pojęte zacofanie technologiczne to przeszłość. Więc czego oczekujecie ? że burmistrz otworzy hutę stali w Nowej Dębie ?! Nowoczesne gospodarki cechują się dużym znaczeniem usług w gospodarstwie a przede wszystkim w zatrudnieniu. Niektórzy chyba nie zdają sobie sprawy, że w sklepie, pizzerii, barze i zakładzie fryzjerskim również pracują ludzie!
  Narzekacie na wszystko, basen zły, SOK zły, os.Północ złe… jedzcie do Korei Północnej tam jest wspaniale…

 10. Ciekawe jaką pracę chcielibyście wykonywać? Podpierać łopatę, czy siedzieć na du… i żeby za to płacili? Jakie macie wykształcenie, że tak krzyczycie? Tym co chce się robić już dawno pracują, reszta marudzi i najchętniej by żyła z zasiłku. Nieroby do roboty a nie wypisywać brednie na internecie!!! Wam w życiu nikt nie dogodzi i tak jak wyżej ktoś napisał, czasy komuny się skończyły!! Nie wszystkim praca się należy! Praca to teraz przywilej więc na nią zasłużcie sobie!!!

 11. Zamiast pić bimber i kraść drzewo książkę wziąć i poczytać. A prywatnej firmy to założyć nie łaska? 20-30-50 tys dają bez niczego na początek. Ale nie! Lasowiaki wolą wiecznie czekać, aż coś kapnie z nieba, albo przyklei się rączki? Może wreszcie własnej inicjatywy? Wiesia nie bronie, bo też Lasowiak.W prawdzie bez czerwonej mordki ale mentalnie taki sam. Dowodem jest na co kase przeznacza z budżetu (o czym niżej). O ile plan zagospodarowania pobieram – zrobić go trzeba tak jak plan zagospodoraowania miasta w ogołe- to on też w większości zajmuje się tym jak Lasowiakom się przybdobać (kasa w błoto na OSP, Domy Ludowe i wiejskie szkólki do których chodzi kilkanaście dzieci) a nie tym co naprawde ważne: szukanie inwestorów, stwarzanie warunków do rozwoju biznesu itd.

  Anatol COPowski.

 12. Choćby się Ordon u…ł to i tak nie za wiele od niego zależy. Zasady makroekonomii mówią o tym, że dochód narodowy musi rosnąć ok. 3%, aby bezrobocie mogło niknąć. A ile wzrosło na tej zielonej wyspie szczęśliwości, która tak ładnie pokazywał Nasz Premier? I czy ktoś zmienił ustawę o lasach, żeby Dezamet wylesić?
  A mimo tego coś w naszej gminie przybyło, o czym już tu pisałem, a tego może nie widać!? Nie wiem na ile Ordona to zasługa, ale może sobie wpisać w kajecik, że to za jego kadencji.
  A poza tym DQ, to może Ty na fotel! Może jakąś konkurencją byś był? CZego Ci życzę!

 13. Porażka, osiedle dla lekarzy, a co miasto z tego będzie miało? Takie osiedla domków jednorodzinnych to się stawia na peryferiach, a nie w centrum. Załamka

 14. nic nie powstanie panie reganie,anie domki dla lekarzy ani baraki dla wyeksmitowanych za nie płacone czynsze.
  idą wybory kampania już się zaczęła,więc zaczyna się pusta gadka o wielkich planach.

  Jak dalej będzie takie bezrobocie to basen zamkną bo za gaz i wodę nie będzie z czego płacić.
  Najpierw podstawowe problemy czyli warunki do roboty,a potem relaks przyjemności ,rozrywka.
  Jedyne co się przyda to hospicjum.

 15. Vivat Polonia frustrata!
  Fora internetowe i komentarze są mam wrazenie dla frustratów i wiecznie niezadowlonych.Wszedzie spiski,wszędzie nepotyzm,wszedzie żle.Jak wam tak żle weżcie interesy w swoje ręce(bez podtekstów;))najłatwiej siedzieć przed ekranem i narzekac.Ja wiem,że mało zarabiacie,że nie dogadujecie sie z żonami ,że zbrzydły z wiekiem,że z dziećmi wlasnymi sie nie umiecie sie porozumieć ale czy to powód ,żeby w komentarzach żółć wylewac?

 16. Oczywiście że tak, bo komuna z każdego kąta wyziera! Nieroby, maruderzy żądają pracy sami nie wiedzą jakiej. Najlepiej za leżenie bykiem płaca co najmniej 2tys. Powołują się na Kolbuszową, że tam większa przedsiębiorczość niż u nas. Oczywiście że tak!! Tylko tam nikt nie czeka, że burmistrz zbuduje zakład na 5tys ludzi i wszystkim jak za starych czasów da robotę. Tam każdy robi swoje małe interesy i się to kręci. A my biadolmy dalej! Na pewno z tego przybędize miejsc pracy! :))

 17. Dlaczego jesteś idiotą ?Obowiązkiem przedsiębiorcy, burmistrza i i wszystkich którzy tylko maja na to wpływ jest podejmować wszelkie działania mające na celu zwiększenie miejsc pracy i przyczyniać się do rozwoju miasteczka :).Nikt nie oczekuje heroicznych czynów od burmistrza i średniej krajowej dla wszystkich pracujących od lokalnych pracodawców :@.Jednak idioto:@ jako przedsiębiorca zawsze będziesz słyszał że mało płacisz :) że jesteś krwiopijcą:) i wyzyskiwaczem lecz nie ma to jakiegokolwiek znaczenia w twoim posłannictwie :|,rolą Twoją jest budowa kapitału a rolą burmistrza władzy i wszystkich do dokoła jest wykorzystywanie Twoich ponadprzeciętnych umiejętności ale też pomoc pod każdym względem abyś swoje zadanie nie zawsze zgodnie z etyką mógł spełnić. Po raz trzeci idioto :@:nie wszyscy ludzie są tak inteligentni jak Ty i nie wszyscy mają pomysły czasami brak szczęścia powoduje że trudno im się poruszać w dzisiejszym świecie ,Za komunizmu i za demokracji byli są i będą ludzie którzy nie chcą lub nie potrafią się odnaleźć i dlatego należy się im pomoc::) Ode mnie jako pracodawcy i od burmistrza , pomocy osoby te oczekują a etyka nasza wymaga aby tę pomoc im próbować nieść .Jeżeli tego nie rozumiesz jesteś po prostu idiotą .:@

  Don Qujote

 18. To co piękne, łatwe i przyjemne to się pokazuje. Kolorki, linijki, literki robią wrażenie i skłaniają do myślenia. Przecież to wszystko dopiero w planach i na papierze, który może pokryć gruba warstwa kurzu. A o pracy, zatrudnieniu, dla nowodębian się nie robi takich kulorowych koncepcji. Może by się ktoś pokusił zrobić taki raport na ten temat. Ilu nowodębian, spełniających wymogi, mających wykształcenie i doświadczenie, tak bez żadnych plerów, wazeliny i koneksji znalazło tutaj zatrudnienie? Jak to z tym tak naprawdę jest, było i będzie ? Może na ten temat konferencyjka, filmik i szczere wywody w towarzystwie milczących bufonów. Rad bym posłuchać wywodów na ten jakże ważki temat. Ale nic z tego. Takiego wywiadu nie będzie, bo i po co. Jeszcze by kto nieopatrznie coś chlapnął jak "gęś po jagodach".

 19. Dlaczego posty nie dotyczą w ogóle tematu artykułu. Odnoszę wrażenie, że siłują się tu przedstawiciele średniego pokolenia – to taka grupa, która lubi się siłować i tracić czas na wykazywanie tzw. "racji".
  [b]
  Sprawa wygląda dobrze – bo to, że jest już plan zagospodarowania, jest wzmocnieniem stanowiska w sądzie. I to jest rozsądny ruch. [/b]

 20. Do Popieram_BTW #23

  Nie zapominaj, że Kolbuszowa, to wioska francuzko-żydowska, a poza meblami i Prefabetem to tam żadnego przemysłu i fabryk innych nie ma (sorry Orzech jest jeszcze). A w Nowej Dębie ani wyszynku, ani prywatnego biznesu to z prawdziwego zdarzenia nigdy nie było, bo niby skąd (patrz lasy, poligon Wermachtu). Tutaj są tzw. Zakłady Metalowe i dlatego wymagamy od wszystkich firm działających w strefie o uczciwość i zatrudnianie nowodębian. Ty tego nie rozumiesz, bo problem jak widać Ciebie nie dotyczy, to jednak nie znaczy, że nie istnieje

 21. Firmy kierują się zyskiem, a ty możesz sobie wymagać co chcesz ale u siebie w chałupie. Taka brutalna prawda:) I jak widać zatrudniają tych którzy im to umożliwiają. Tyle w temacie:D

 22. do Popieram_BTW

  Zazwyczaj to nie firma ani prezes zajmują się rekrutacją, tylko jakiś przekupny burak, nie będę sypał nazwiskami, Wszyscy z N. Dęby np. wspominają gościa o inicjałach M. P., a takie bajki o zysku i polityce zatrudniania to ech… dzieckiem jeszcze jesteś Donaldowym jak widać, bo życia nie znasz

 23. Drogi reganie1973 – niestety jak piszesz:
  [quote]Zazwyczaj to nie firma ani prezes zajmują się rekrutacją, tylko jakiś przekupny burak,[/quote]
  Firma to całość, a ten "przekupny burak" to przedstawiciel firmy i zatrudniony przez prezesa, więc reprezentujący interesy firmy i realizuje to na co mu prezes pozwala. Dalej możesz sobie wymagać co chesz ale u siebie w chałupie:)

 24. Cała rzecz polega na tym, że prezesi to najczęściej ignoranci spoza miasta i mało się interesują lokalną sytuacją kadrową i ludzkimi bolączkami. Mają swoich rezydentów, którzy robią to co robią i dlatego jest jak jest. A rolą władz lokalnych powinna być troska o swoich mieszkańców i negocjacja ws. zatrudniania miejscowych bezrobotnych

 25. Wykopmy tam GŁĘBOKI dół , jak przyjdą niemcy to do niego wpadną , albo usypmy WIELKI kopiec , na cześć ? ….. a się ktoś napewno znajdzie …

 26. Walleye really are fished just for in a variety of procedures.[url=http://www.abcgembeads.com/Alloy-Pave-Crystal-Beads_240.html]disco ball beads[/url] Illuminating or possibly trolling by means of spinners or possibly minnow-imitating plugs is constantly a good quality solution. Specialized safety belt rigs about spinners and [url=http://www.abcgembeads.com/]wholesale beads[/url]additionally beads, by having a worm fitted may be trolled. Lures, whether normal or possibly bucktails, are really a most popular system of fishermen, and certain still end most of the jig by having a take up residence minnow. An alternative [url=http://www.abcgembeads.com/Amazonite-Beads_52.html]Amazonite Beads[/url]delightful practice is normally to look through tributary stream online which usually rss feeds a fabulous plaza or possibly waterway made from walleye. On the the warm season comes and additionally crash, walleye should[url=http://www.abcgembeads.com/Skull-Beads_216.html]Skull Beads[/url] insert all of these streams to make sure you satisfy and additionally spawn. Which has a bunch fishing hook rig baited by having a take up residence worm makes way of walleye located at these times about month. All the angler [url=http://www.abcgembeads.com/Necklaces_254.html]wholesale Necklaces[/url]quickly bounces all the take up residence worm rigged relating to a set of bunch these sharp “claws” along side the floor considering that it floats off all the stream online. All the systems is deadly.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here