Serbia w finale Mistrzostw Europy Powiatu Tarnobrzeskiego

3

17/08/11r.Fani piłkarskich emocji zadają sobie pytanie kto będzie rywalem Serbii w walce o mistrzostwo powiatu tarnobrzeskiego w piłce nożnej. Miejsce i datę finałowego spotkania wyznaczy starosta powiatu Krzysztof Pitra.

W rolę reprezentacji europejskich drużyn narodowych wcieli się piłkarze z terenu powiatu tarnobrzeskiego. Jako Anglia występował zespół z Wydrzy, jako Francja piłkarze z Zabrnia a jako Serbia zawodnicy nowodębskiej Stali. Wszyscy oni od 3 lipca walczyli o tytuł Mistrza Europy Powiatu Tarnobrzeskiego w Piłce Nożnej 2011.

PREZYDENCJA ZOBOWIĄZUJE
Oprócz promocji sportu, postaw „fair play” futbolowe zmagania mają także wymiar integracyjny –Jednym z celów turnieju jest integracja mieszkańców naszego powiatu zarówno w wymiarze lokalnym jak i europejskim zwłaszcza w kontekście polskiej prezydencji w Unii Europejskiej – wyjaśnia Krzysztof Pitra Starosta powiatu tarnobrzeskiego, organizator rozgrywek. Pitra dodaje, że w akcje włączyły się wszystkie gminy z terenu powiatu oraz liczne organizacje i instytucje – O randze turnieju świadczy fakt, że patronat honorowy nad wydarzeniem objął między innymi Prezes Polskiego Związki Piłki Nożnej Grzegorz Lato. Za pomysłem Mistrzostw Europy Powiatu Tarnobrzeskiego kryje się były starosta, a obecnie poseł na Sejm RP Mirosław Pluta -Cieszę się, że inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Mam nadzieję, że w tej lub podobnej formie wpisze się ona w stały kalendarz imprez sportowych ziemi tarnobrzeskiej- mówi.


CZAS NA FINAŁOWE STARCIE

17 drużyn zostało podzielonych na cztery grupy. Rozgrywki toczyły się od 3 do 31 lipca. Jak mówi prezes Stali Nowa Dęba Damian Diektiarenko którego drużyna zagwarantowała sobie miejsce w finale turniej powiatowy dostarczył wielu emocji – Aż do ostatniej minuty ważyły się losy awansu naszej drużyny do finału Powiatowych Mistrzostw Europy. W półfinałowym meczu w 85 minucie gola na wagę zwycięstwa po pięknym mocnym strzale zdobył Łukasz Rożnowski. Rywala żółto-niebieskich poznamy dopiero po rozstrzygnięciu zaległego pojedynku Szwajcarii (Tłoki Gorzyce) z Holandią (LZS Dąbrowica), który niestety nie może się odbyć ze względu na podtopione boiska obu drużyn. Po wyłonieniu drugiego finalisty starosta Krzysztof Pitra wyznaczy miejsce i datę finałowego spotkania.

MO/OZ3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here