Ponad 7 milionów złotych wpłynie do gminy w ramach programu 500+

9

Ponad 7 milionów złotych wpłynęło do budżetu gminy Nowa Dęba w ramach dotacji celowej z budżetu państwa na realizację programu 500+.  Tak duży zastrzyk gotówki bez wątpienia przyczyni się do rozwoju lokalnego rynku. Jak można przypuszczać pieniądze z programu zostaną w większości wydane na konsumpcje, a na tym zyskają sklepy, apteki i różnego rodzaju usługodawcy.

Dochody budżetu miasta i gminy z tytułu programu „500+” zwiększyły się o kwotę 7 123 206 zł.  Ile osób z naszej gminy sięgnie po te pieniądze? – Szacunkowo około 1800 rodzin z terenu gminy będzie uprawnionych do skorzystania z programu 500+. Ile osób złoży wniosek? Nie wiadomo. – informuje Mirosław Marek, rzecznik nowodębskiego urzędu. Do obsługi chętnych, zostaną zatrudnione dwie nowe osoby. W chwili obecnej trwa nabór nowych urzędników >>czytaj więcej<<

Wnioski można składać od 1 kwietnia 2016r., czyli od momentu wejścia w życie ustawy. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu trzech miesięcy tj. od 1 kwietnia 2016 r. do 1 lipca 2016 r. włącznie, wówczas świadczenie będzie wypłacone z wyrównaniem od 1 kwietnia 2016 roku. Jeśli wniosek zostanie złożony w terminie trzech miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, tj. od 1 kwietnia do 1 lipca 2016 r., gmina będzie miała do trzech miesięcy (licząc od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami) na wydanie decyzji i wypłacenie świadczenia wychowawczego.

Wnioski na pierwsze i jedyne dziecko wraz z załącznikami i instruktażem do ich wypełnienia wydawane będą od 10 marca 2016 r. i przyjmowane od 1 kwietnia 2016 r. tylko w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba, ul. Rzeszowska 3, pok. 209 i 210 na II piętrze.

Wnioski na drugie i kolejne dziecko można będzie wybierać od 10 marca 2016 r. i składać od 1 kwietnia 2016 r. w:
– Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, ul. M. Reja 3,
– Biurze Obsługi Klienta  Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba, ul. Rzeszowska 3.

Więcej informacji w sprawie świadczenia wychowawczego można uzyskać:
– pod nr tel. 15 846 2671 w. 209,
– pod nr infolinii 800 100 990,
– na stronie https://rzeszow.uw.gov.pl/rodzina-500-plus/

9 KOMENTARZE

    • Bo to ustawka jak zwykle i tak jak ktoś wyżej napisał, albo będzie od pani sekretarz z rkl-andii albo z Tarnowskiej. Kiedy to się zmieni????????????

    • Ciekawe dlaczego nie zatrudnia się osób z miasta Nowa Dęba tylko z Tarnowskiej czy Rozalina? Czy mieszkańcy Nowej Dęby i innych sołectw są GORSI ? NIE SWOI ?

  1. Gdyby te 7 baniek gmina sama wypracowała to był by powód do dumy i radości, a tak to zwykłe pieniądze z budżetu na konsumpcję. Mieszkańcy ND pojadą obkupić się do Majdanu lub Kolbuszowej i po pieniądzach :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here