Rusza przebudowa stacji Dęba Rozalin

49

06.08.2012r.Już za 4 tygodnie rozpocznie się wielka przebudowa stacji kolejowej Dęba Rozalin.
Przebudowa stacji Dęba Rozalin na linii kolejowej nr 71 Ocice – Rzeszów będzie realizowana od 3 września do 30 listopada 2012 roku w ramach zadania: Modernizacja linii kolejowej Rzeszów – Warszawa przez Kolbuszową.

Najważniejszym zadaniem modernizacji stacji będzie nowa lokalizacja peronu. Nowy peron znajdował będzie się wzdłuż ulicy Wczasowej. Ułatwi to dojazd podróżującym, a przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo i podniesie tym samym wizerunek miasta. Peron w Dębie Rozalin będzie jednokrawędziowy o długości 100 metrów. Wyposażony będzie w wiatę, zegar, oświetlenie, a także w głośniki przez które będą zapowiadane pociągi (również ich opóźnienia). Na peronie będzie znajdowała się dwustronna tablica z nazwą stacji oraz dwustronna tablica z numerem peronu, numerem toru i oznaczeniem kierunku jazdy pociągu. Dodatkowo obok peronu (w stronę Rzeszowa) oraz za przejazdem kolejowym (w stronę Tarnobrzega) zostaną postawione dwustronne tablice z nazwą stacji.

Stacja Dęba Rozalin będzie całodobowo monitorowana przez 8 kamer oraz sterowana przez nowoczesne Lokalne Centrum Sterowania w Kolbuszowej.

W ramach przebudowy stacji zostaną zrealizowane zadania:
-rozbiórka nawierzchni torowej
-rozbiórka i budowa rozjazdów
-budowa nawierzchni torowej – powstaną tory nr 1, 2, 3, 5, 7
-przebudowa przejazdu kolejowego
-przebudowa urządzeń sterowania ruchem kolejowym
-rozbiórka nastawni wykonawczej
-budowa nowego przejścia dla zwierząt
-remont przepustu

W związku z przebudową stacji Dęba Rozalin zostanie wprowadzona na 3 miesiące Zastępcza Komunikacja Autobusowa dla wszystkich pociągów Regio oraz pociągu pośpiesznego Hetman. Szczegóły oraz rozkład jazdy już wkrótce na portalu InfoNowaDeba.pl

Bartosz Bakalarz


Fot. W tym miejscu powstanie nowy peron na stacji w Dębie Rozalin

49 KOMENTARZE

 1. A czy dalej ta stacja będzie nosiła nazwę "Dęba Rozalin" ? Może warto się postarać o zmianę nazwy na Nowa Dęba. Dla promocji miasta to było by na pewno korzystniejsze rozwiązanie. Pewnie znowu się okaże, że nie pozwalają na to durne przepisy itp.

 2. Ale jaja.Teraz takie male miasteczko jak Nowa Dęba będzie mialo dwie stacje kolejowe.To wyrzucanie pieniędzy w bloto.Nie dziwię sie ze kolej pada,potencjalni pasarzerowie będą samochody zostawiać w lesie lub na prywatnej lące<wieczorami dochodzić pieszo do miasta nieoświetloną ulica Wczasowa.I jeszcze jedno tylko pytanie ilu pasażerow będzie wsiadac do i wysiadać dziennie.Trzech czy czterech.Ale to jest ekonomiczny rachunek.Po prostu padaczka!!!:o

 3. To sie nazywa 'zrównoważony rozwój'. A po nas to już choćby potop. Szkoda, że nikt nie liczy się z kosztami. Facet miota się ze swoimi chorymi pomysłami. Następnym etapem będzie budowa stacji węzłowej TW. Nowe hasło wyborcze "stacja kolejowa przy każdej miedzy". No, ale jak sie pociąg widziało raz na tydzień, to później takie kwiatki wychodzą.

 4. Burmistrz zawalił sprawę peronu bo mimo, że przed budową Ratusz mówił mu: chłopie działaj bo się obudzimy z ręką w nocniku to władza N. Dęby nie wykonała żadnego ruchu. Zbudowali nam kicz. Burmistrz Ordon przyznał, że ponosi polityczną odpowiedzialność za tamtą sprawę. No ale dla Ciebie nawet jak sam Ordon się przyzna że zawalił sprawę to będziesz mówił, że wszystko jest dobrze.

 5. Nikt się nie czepia burmistrza bez przyczyny. Było mówione żeby trzymać rękę na pulsie, a Zygmunt Żółądź kiwał główką, że załapał co się dzieję. Tymczasem nikt nie załapał, zbudowano nam za krótki peron a pociąg Zielona Góra – Zamość przez Kraków przejeżdżał przez Dębę… Dzięki temu że opozycja zrobiła szum w sprawę zaangażowali się posłowie i udało się że pociąg się zatrzymuje mimo, że peron jest za krótki.

 6. Czegoś tu nie rozumiem. [b]Skoro peron będzie jeden, to po co dwustronna tablica z numerem peronu?[/b]. Po drugie, [b]skoro peron będzie jedno krawędziowy to po co tablica z numerem toru?[/b]. A dla wszystkich chcących zmienić nazwę Dęba Rozalin na Nowa Dęba, przypominam, że przystanek Nowa Dęba już jest

 7. Całe szczęście że dobrze znam Ostapkę i wiem, że ma dość kultury i odwagi i nie boi się przyznawać, że zależy mu na Nowej Dębie a takim jak ty "inteligentnym" daje pomiatać swoim nazwiskiem bo nawet odwagi nie masz i nie macie, żeby mu szczerze w oczy spojrzeć. Zresztą odwaga i honor te dwa słowa są dla was obce. Drażni was, że młody człowiek punktuje waszą nieudolność na każdym kroku. Ale cóż jeżeli ktoś honor i odwagę spuścił w klozecie to trudno oczekiwać, mądrej dyskusji. Uprawianie propagandy PRL-owskiej, że niby Nowa Dęba tak cudownie się rozwija jest dobre dla waszego grona wzajemnej adoracji a jaka jest prawda wystarczy wyściubić nosa i ludzie mówią co sądzą o "cudownym rozwoju miasta". Cuda to już jeden obiecał a teraz mamy drugiego lokalnego cudotwórcę Wiesława i jego świtę. Żenujące to jest i tylko zostaje wam jedno, czyli wylewanie pomyj i głoszenie kłamstw na temat Ostapki bo do rzeczowej dyskusji żaden, ale to żaden nie jest przygotowany. Szkoda tylko tego chłopaka bo jemu akurat jak nikomu innemu na Nowej Dębie zależy.

 8. Czytam od jakiegoś czasu te twoje bzdurne komentarze i można wywnioskować jedno, że w słowniku ludzi kulturalnych trudno znaleźć określenie wystarczająco dobitnie opisujące taką osobę jak ty. Poza tym twoja wiedza na temat funkcjonowania urzędu aż bije z twoich komentarzy. Nie ośmieszał byś siebie i wielu mądrych ludzi tam pracujących. Żaden z twoich niby "inteligentnych" komentarzy nie był rzeczowy. Aż nadto wyraźnie wynika, że wpisując takie komentarze usiłujesz sprowadzić każdy temat do swojego rynsztokowego poziomu, ale niestety pisze tu spora grupa ludzi myślących i poza nieudolnymi próbami marnie ci to wychodzi. Raczej powinieneś się cieszyć, że Ostapko dał ci możliwość wylewania fekaliów na wszystko co jest napisane na tym portalu, ale po raz kolejny świadczy to o twoim jakże niskim poziomie intelektualnym Szkoda mi człowieka , który wyznaje zasadę, że lepszy "mierny ale wierny", bo prowadzi to do zbydlęcenia otoczenia, gdyż brak zdrowej rywalizacji zubaża umysłowo i fizycznie takie osoby czego jesteś dobitnym przykładem. Oczywiście oczekuję dalszych twoich nieudolnych wpisów, ale mają one taki sam wymiar kultury jak to co zapewne regularnie spuszczasz w klozecie.

 9. Do # 20
  A ja pragnę przeczytać Twe komentarze.Wpisz swój nick / rejestruj się / pisz. Wtedy użytki ocenią co warte Pańskie komentarze!
  Z @ wesoło mi , mi nie po drodze ale szanuję go za … yyyy?? nie wiem ale szanuję B)
  ps, [color=#cc0000]Admin[/color] dlaczego nie mogę się zalogować??
  Jaja jakieś!
  proszę na PW udzielić info .

 10. #20[quote]nie masz i nie macie,[/quote]
  Jak odnosisz się to proszę ad persona !
  [quote]nie macie[/quote]
  hurtem?? Ja do p. Marka szacunek mam kolosalny.
  koniec kropka.
  #20 = przeczytaj raz jeszcze na spokojnie co ''nasmarowałeś..''

  przyjazna i złośliwa pianka.

 11. #16 :D:D:D:D:D:D:D
  Dawno temu…
  :D:D jeździł pociąg relacji Przemyśl – Łódź Kaliska.. i sprawne były ''szczekaczki'', no i ten kumpel wysiadł w lesie i gites, natomiast rozpierd.lił go komunikat z szczekaczki jak wracał : #%!& i komunikat= Pociąg pospieszny relacji Przemyśl, – Łódź Kaliska przez Przeworsk (chyba:))Rzeszów,Kolbuszowę,( inne ) [color=#cc0000]Wjedzie na TOR przy PERONIE[/color]:D:D
  Ech! pozdrawiam serdecznie!

 12. Do #5 Jadra:
  Obecny z nazwą Nowa Dęba to przystanek, a nie stacja.
  W przepisach i regulacjach dotyczących STACJI KOLEJOWYCH jest wymóg poziomu torowisk. Po prostu tory na stacji muszą być poziome, aby skład (pociąg) mógł się po wychamowaniu zatrzymać, a po zwolnieniu chamulców aby się nie toczył.
  Natomiast na PRZYSTANKU przy ul. Kościuszki jest kilkunastoprocentowe nachylenie torowiska.
  To tyle co do kwestii technicznych.
  Chciałbym również zauważyć – że obecna stacja Dęba-Rozalin leży w graniicach administrtacyjnych miasta i powinna nazywać się NOWA DĘBA, a nie jak dotychczas – no chyba że PLK mstosuke mapy z lat 60-tych XX wieku.

 13. Dęba Rozalin mus zostać! Skoro nadal funkcjonuje Dęba ''[color=#cc0000]wieś[/color]'' to śmiało trzymajmy tradycję – Rozalin!
  Proste.
  #25 dzięki za merytoryczny wpis/post.

 14. nazwa Deba Rozalin zostanie, bo to jest juz historyczna nazwa, z czasow przejazdu pociagu do Lodzi Kaliskiej jest stosunkowo dobrze znana w Polsce

 15. Do NEMO!No wlaśnie.Będzie STACJA!Hahaha.Bez peronów,bez dworca kolejowego,bez kas biletowych,bez toalet,bez przechowalni bagażów,bez parkingu dla samochodow i jeszcze,jeszcze,jeszcze,A nachylenie torow to bzdura!!!
  Z tej tak szumnie nazywanej stacji nie bęa jezdzic ani tramwaje,ani taksowki tylko trzeba będzie z latareczką w ręce szybciutko z buta maszerowac do miasta.Powinna sie nazywaś szumnie DĘBA WIEŚ~bo Rozalin jest poza granicami miasta!!!;)

 16. Moim skromnym zdaniem niech zostanie nazwa Dęba-Rozalin.
  Taka nazwa funkcjonuje już od dawna i tyle setek tysięcy ludzi co tu jechało eszelonami wiedziało gdzie jest w Dęba-Rozalin.
  Niech tradycja zostanie zachowana.
  Mówi się potocznie w tym rejonie że nie jadę do Nowej Dęby lecz na osiedle lud Dęby.

 17. Bzdura jakaś z tą stacją .:DTo zwykły i w dodatku nędzny przystanek w lecie.Za potrzebą pod krzaczek,a do miasta wieczorową porą po ciemku i w blocie po kolana.Moje buciki tego nie wytrzynaja .I na pewno nie wysiąse na tej stacji.GOŚCIU nie bredz o setklach tysiecy ludzi.A zolnierzy Ludowego Wojska Polskiego już nie ma!A ci co teraz sa na poligonie nigdy tu już nie przyjada.Bo po co?:P

 18. Prosze o kompromis wsprawie nazwy i proponuje Nazwe NOWA DEBA OSTAPKOWO WSCHOBNIE i DEBA ROZALIN ORDONOWO ZACHODNIE,a co nie nalezy sie im ?:|

 19. Obecny przystanek powinien nazywać np NOWA DĘBA POŁUDNIE, a obecna stacja Dęba-Rozalin powinna się nazywać – NOWA DĘBA – bo to stacja a nia przystanek.
  P.S.
  O niektórych wymogach różniących stację od przystanku pisałem w #25.
  Przypominam również że obecny teren stacji Dęba Rozalin to jedyne miejsce spełnające warunki budowy stacji, na lini D29-71 przebiegającej przez teren naszego miasta.
  Do #29 Jadra
  Jeśli będzies szukał – to na internecie znajdzies przepisy i warunki techniczne jakie musi spełnać mała stacja kolejowa. A jak csię nie chce mszukać to może udzielą ci informacji w PLK.
  Co do zasięgu granic miasta to udaj się do UMiG tam udostępnią ci plan miasta NOWA DĘBA
  A ponadto pamiętaj że jeśli będzie stacja, to jest większe prawdopodobieństwo zatrzymywania się pociągów pospiesznych i może nie bedzie trzeba interweniować u posłów , aby pociągi te się zatrzymywały.
  No chyba że niedługo będziemy wsią pomiędzy Chmielowm a Majdanem – to przystanek w zupełności nam wystarczy.

 20. Do Nemo!Dzięki nazwy popieram.Tylko coś mnie nie przekonuje ,ze będzie stacja prawie w lesie.No ale trzeba wierzyć,ze za lat kilka będzie wykonane cale otoczenie jakie powinno być przy stacji .A co do ROZALINA to nie wiedzialem ,ze leży w granicach miasta .zaraz sprawdże.

 21. Wobec powyższych sporów proponuję zaorać te tereny i posadzić las. Najlepiej dębowy może to zadowoli przeciwników pana Burmistrza.

 22. Aż miło czyta się posty #36 Nemo..
  #32 regan – jejku nie cyrkuj;) Dęba to nie WŁOSZCZOWA! Miejscowego Gosiewskiego brak. Ekonomicznie jak ''ekspresy''km/h (jak na ''standarty'' pkp!)
  ''jadą'' i hamować cały skład by 8-12 pasażerów usiadło.. ''Polska,mieszkam w Polsce
  mieszkam Tu!tu!tu!…

 23. Niech sie nasza Nowa Beba rozwija na wszystkie możliwe sposoby.nawet takimi maleńkimi kroczkani ale do przodu.Bo jak nic nie bedzie sie robilo to będzie to miasteczko sypialnią dla mlodych i miejscem życia emerytow i rencistow.Potrzeba stacji,potrzeba Hali targowej zaniast bazaru z minionej epoki,kilka nowoczesnych sklepow.A w ostatnich latch duzo zrobiono.Nie narzekajcie bo to najłatwiej .Lepiej nie rzucajcie papierków na ulicach,petów,nie wyrzucajcie śmieci do lasu>jak będzie zrobione otoczenie naszej wody to będzie wspaniałe.

 24. "Do miasta wieczorową porą po ciemku i w błocie po kolana."

  Nowy peron będzie na wprost ul. Konopnickiej i tam jest oświetlenie i asfalt. Potem zaczyna się ul. Kwiatkowskiego i tam jest oświetlenie i asfalt. Potem zaczyna się Jana Pawła/Szkolna i tam jest oświetlenie i asfalt.
  Tak jak widzisz skarbie nigdzie nie ma błota i są lampy.

 25. Dęba Rozalin – Julio :) leży .. a i ''pociąg'' się zatrzymywał i wlókł wagon sypialny,kuszetkę wlókł i był taki ,****lący i wars …. pepsi cola w butelkach szklanych – ha,ha,ha, = to ''wesoło mi '' –
  Rozalin Dęba.:D

 26. Poprośmy na dwa dni Kiepskiego tatusia i waldusia i pokażmy probmemy naszego miasta.Wszystkie zalety i wady.To w kilku odcinkach cała Polska zobaczy jak wtygląda Nowa Dęba.On Wroclawia nie zamieni w serialu na ND ale moze przyjechac np.do cioci odnalezioje po latach ktora lała wode z saturatora kolo hali targowej.Moze znajdzie wiele ciekawych rzeczy a my mieszkancy zobaczymy jak nas widza.I sprawdzi sie przyslowie "JAK NAS WIDZA TAK NAS OPISZĄ" A nazwa nowej stacji niech nędzie NOWA DĘBA MIASTO!!!

 27. Czy nie warto pomyśleć by nowo budowany peron w Dębie-Rozalin miał te 100 m i tu mogą zatrzymywać się pociągi pospieszne,poczynić starania póki nie jest za późno. Może dofinansować z budżetu gminy to zadanie i problem zostanie rozwiązany.Dojazd z osiedla taki sam jak na przystanek za starym kinem.

 28. do Nemo
  cyt….. Chciałbym również zauważyć – że obecna stacja Dęba-Rozalin leży w graniicach administrtacyjnych miasta i powinna nazywać się NOWA DĘBA, a nie jak dotychczas – no chyba że PLK mstosuke mapy z lat 60-tych XX wieku…..

  kolego, PKP stacje Dęba Rozalin może nazwać sobie jak chce, obecną nazwę może zastąpić nazwą Rozalin bez członu Dęba, i możesz się nadymać, pisać listy do prasy, a nawet zablokować tory i tak nic nie zmienisz, dla kolei jest to punkt handlowy, taryfowy czy posterunek w ich nomenklaturze i ŻADNE GRANICE ADMINISTRACYJNE nie mają / nigdy nie miały bezpośredniego przełożenia na nazwę stacji, przystanku, posterunku. Przykładami z Polski mógłbym Cie zawalic ale podam tylko przykład Baranowa Sand w Skopaniu Osiedlu czy przystanku Przecław Tuszyma w Tuszymie. To jest sparwa kolei jak sobie nazywa swoje "zabawki" w swojej "bajce"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here