Po naszym artykule będą odbierać śmieci spod domostw!

25Po naszym artykule „Śmieciowy bałagan! Zdenerwoanie mieszkańców sięga zenitu ! Niech burmistrz coś zrobi!”, wrócono do dawnych tras przejazdu śmieciarek!

 

Na początku marca informowaliśmy o zamieszaniu związanym z odbiorem śmieci. Przypomnijmy, że zgodnie z nowymi zasadami mieszkańcy mieli wystawiać pojemniki z odpadami do tzw “trasy przejazdu” śmieciarek, co bardzo często wiązało się z koniecznością transportowania koszy na 100 a nawet 200 metrów. –Mamy tego dość! Niech burmistrz wreszcie coś zrobi – mówili mieszkańcy. Problem włodarzom miasta sygnalizowali także radni.

Po niespełna miesiącu od naszej publikacji okazuje się, że burmistrz zrozumiał błąd i wydał Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej polecenie aby przywróciło ono, w miejscach gdzie jest to możliwe, obowiązujące przez ostatnie lata trasy przejazdu samochodów odbierających odpady komunalne.

/rek

25 KOMENTARZE

 1. Ordon przestraszył się gniewu mieszkańców w roku wyborczym. Na początku jak to miewa w swoim nauczycielskim zwyczaju wciskał ludziom że nowe trasy przejazdu są w 100% uzasadnione ale jak zobaczył ilu ludzi się wkurzyło na jego wymysły no to szybko skulił kitę i zmienił zdanie. Oczywiście jak można się domyślać winę za całe zamieszanie zrzuci na jakiegoś kozła ofiarnego…a to na PGKiM a to na jakiegoś urzędnika. Zależy jak mu spasuje.

  • Oczywiście , że masz rację ponieważ powszechnie wiadomą rzeczą jest to , że burmistrz Ordon sam osobiście układa trasę jazdy każdej śmieciarki.
   Tak samo również osobiście planuje trasy przelotów i miejsca gniazdowania kawek. I tu się sam z siebie nasuwa następne pytanie. Dlaczego tak planuje te przeloty, że kawki s…a na samochody?

  • Jak ludzie przychodzili do Ordona to mówił, że takie mają być trasy i tyle. Nie mówił nic takiego „ojejku to ja nie wiedziałem że jest tak źle, sprawdzę to i podejmę deczyje o ewentualnej zmianie”. Nie! Bronił złych tras przejazdu. Teraz po tym jak się sprawę nagłośniło zmienił zdanie.

  • Sam byłem u Burmistrza, powiedziałem mu że mam 210 metrów do trasy przejazdu i śmieci głównie musi wynosić żona gdyż ja głównie pracuje w delegacjach.
   To Pan Burmistrz Ordon zapytal mnie czy to jest taki duży problem dla nas by taki kawałek [przejść z śmieciami, tylko zapomniał MONDRYJAŁ , że spacer z 5 ciężkimi worami śmieci to nie jest nic przyjemnego.

 2. Bardzo dobra robota Marek.
  Wreszcie nasz Burmistrzek zrozumiał , że nie ma racji i nie udało mu się wcisnąc kolejnego kitu mieszkancom.

  Panie Ordon nie zapomnimy panu tego w wyborach, oczywiscie niech pan nie liczy na nasze głosy.

  Podobna nieprzemyślaną decyzja Burmistrza było rewitalizacja zrewitalkizowanych plant ale to już inna bajka.

  Najwazniejsze że nie będe musiał ganiać łacznie 3 kilometrów ze śmieciami bo burmistrz mial kaprys zmiany umowy

  • Mam tylko nadzieję, że będziecie wiedzieli jak zagłosować na Ordona x NIE
   Marek, brawo, brawo. Takiej właśnie pomocy oczekują mieszkańcy a nie wciskania kitu przez Ordona.

  • Nikt normalny nie będzie głosował na Ordona który kazał targać kubły ze śmieciami po 200 metrów do tzw „trasy przejazdu”. Nikt normalny nie będzie głosował na człowieka co zniszczył planty i na to zniszczenie wydał 5,5mlna złotych. Nikt nie będzie głosował na człowieka co rozłożył na łopatki kolejną inwestycję czyli zalew. No chyba, że będą na niego głosować ci co mają dzięki jego (nie)rządą ciepłe posadki. Ale to za mało żeby wygrać.

  • My również dziękujemy. Zwłaszcza że radny od nas z osiedla kłamał że się nic nie da zrobić.

  • Kazał ludziom Ordon śmieci targać po 200m od domu? Kazał!
   Ludzie prosili żeby to opisać? Prosili!
   Opisano i nagłośniono? Opisano i nagłośniono.
   Zmienił Ordon strategie pod wpływem wywartej presji społecznej? Zmienił!
   Więc weź się ogarnij.

  • Tych dwóch rządzących nauczycieli to mistrzowie manipulacji. Omamili nic nie świadome społeczeństwo. Śmieją się z ludzi, że tak łatwo nabierają się na ich triki. Na szczęście większość przejrzała już na oczy. U boku tych nauczycieli pozostali już tylko ci którzy mają korzyści z ich trwania przy korycie.

 3. Jest faktem, że w zachowaniu i działaniu naszej władzy jest bardzo dużo ignorancji. Burmistrzowie nie rozumieją, że to oni są dla mieszkańców a nie mieszkańcy dla nich.

  • O Kurde – dlaczego ja tego wcześniej nie wiedziałem, przynajmniej kazałbym im przekopać działkę – a tak to już po robocie – niepotrzebnie się narobiłem jak mogłem do tego wziąć burmistrzów – jeżeli nadal są dla mieszkańców przynajmniej byłby pożytek

  • endru marek na burmistrza,pracy bedzie mnogo,mieszkania bedzie rozdawal za darmo bez czynszu ,nie zatrudni ani jednego pociotka,wszyscy dostana po co tylko przyjda, Hura marek na burmistrza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here