Poczekalnia będzie czynna od poniedziałku 30 lipca

43

24 lipca 2012


Wygodna poczekalnia, multimedialne ekrany i infokioski – od poniedziałku – 30 lipca, czynny będzie nowoczesny dworzec autobusowy w Nowej Dębie.Prace przy budowie nowego dworca rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku, a zakończyły w końcu czerwca bieżącego roku. Wykonawca, firma LISBUD z Mielca, podeszła do zadania bardzo solidnie i z dużą starannością. Inwestycję zakończono w przewidzianym umową terminie i na początku lipca sporządzono protokół odbioru oraz zgłoszono obiekt do wszystkich służb, których pozytywna opinia warunkuje dopuszczenie nowego dworca do użytkowania. Końcem ubiegłego tygodnia uzyskano zgody służb budowlanych i sanepidu zezwalające na użytkowanie obiektu. Po dokonaniu odbioru możliwe było zamontowanie urządzeń multimedialnych przez firmę TDC Polska s.c. dostawcę urządzeń oraz oprogramowania typu Digital Signage. Budynek wyposażono w dwa ekrany cyfrowe, na których prezentowane będą rozkłady jazdy, a także informacje dla mieszkańców i podróżnych. Ponadto zamontowano dwa tzw. infokioski multimedialne, dzięki którym podróżni w trakcie oczekiwania będą mogli przeglądnąć np. nowodębską stronę internetową i wyszukać potrzebne informacje o mieście i gminie, oferty pracy ze strony Powiatowego Urzędu Pracy lub przeglądnąć niektóre strony internetowe.

Takie wyposażenie umożliwia, w sposób ciągły, przekazywanie dowolnych informacji – nie tylko związanych z ruchem autobusów ale również np. komunikaty o zagrożeniach, pogodzie, informacje o imprezach, repertuarze kinowym itp. – mówi Zygmunt Żołądź z-ca burmistrza – Co ważne można to robić w atrakcyjnej formie wykorzystując dźwięk i grafikę.

Obecnie trwają prace konfiguracyjne sprzętu multimedialnego, które mogą jeszcze potrwać ok. dwóch tygodni. Prowadzone są również konsultacje z przewoźnikami w celu dostosowania ich stron internetowych, w taki sposób aby było możliwe wyświetlanie rozkładów na ekranach multimedialnych. W ten sposób aktualizacja rozkładów odbywać się będzie automatycznie a każda zamiana wprowadzona przez przewoźnika będzie natychmiast widoczna dla podróżnych.

Zarówno przy budowie jak i w wyposażeniu zastosowano nowoczesne rozwiązania energooszczędne pozwalające zmniejszyć zużycie prądu czy wody. Toalety zostały wyposażone w elektroniczne baterie umywalkowe, a oświetlenie sterowane jest czujnikami ruchu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, obiekt jest monitorowany przy pomocy dwóch kamer o wysokiej rozdzielczości i dużym kącie widzenia. O czystość obiektu będą dbały osoby zatrudnione w tym celu.

Całkowity koszt budowy to ok. 600 tys. zł, z czego samorząd pokrywa jedynie niewiele ponad jedną czwartą. Pozostała kwota 428 tys. pochodzi z dotacji Unii Europejskiej, którą samorząd pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, Działanie 7.1 Rewitalizacja miast.
Życzymy podróżnym miłego korzystania z nowego obiektu.

Paweł Antończyk
UMiG

43 KOMENTARZE

 1. Wszystko fajnie i cacy, ale dziadostwa PKS-u i innych przewoźników wyeliminować się nie da. Mam na myśli odjazd 5-10 min. przed rozkładem. [b]W szynobusach to jest nie do pomyślenia[/b]. Po drugie w jakich godzinach będzie ten przybytek czynny. Domyślam się, znając pomysłowość tutejszych urzędników, że 7-15, czyli kolejna porażka. Następnie chciałbym zauważyć, że z rozkładu PKS Tarnobrzeg zniknęło 30% połączeń, wystarczy spojrzeć tu [url]http://www.pks.tarnobrzeg.pl/tabli/tbl/tpz_nowa_deba,p.dw..html[/url]. A z tą stroną UMiG to nieźle się uśmiałem, będzie można przeczytać o sukcesach Wiesia i jego ferajny. Proponuję też do każdego biletu miesięcznego dodawać najnowszy numer "Naszych Spraw" aby ci słabiej klikający i mniej zinformatyzowani mogli również dowiedzieć się o naszych wspaniałych włodarzachB)

 2. Poproszę o więcej informacji tj:
  – w jakich godzinach będzie czynna poczekalnia,
  – czy w poczekalni jest kasa biletowa, jeśli nie to dlaczego jej nie ma,
  – ile kosztować będzie korzystanie z WC,
  – ile miejsc jest na poczekalni dla osób oczekujących na autobus,
  Dlaczego w takiej informacji nie ma odpowiedzi na podstawowe pytania ?
  Czy tak informowane jest społeczeństwo o sprawach ważnych, bo jeśli tak, to cóż się dziwić że ludzie dowiadują się po fakcie o bardzo wielu sprawach np. wycięte dęby . To jest właśnie ten cudowny sposób informowania społeczeństwa o bardzo ważnych sprawach.

 3. Mnie ciekawi czy nasza stara oraz wysłużona babcia klozetowa ze starej "poczekalni" dostanie etat w nowej??a jak nie przyjmą ją to mam nadzieje, że jej następczyni będzie równie pięknie i biegle operować łaciną podwórkową :D

 4. Ubikacje zapewne będą bezpłatne. Babcia klozetowa musiałaby siedzieć przed drzwiami ubikacji (pod monitorami z rozkładem), więc nie wyglądałoby to fajnie.

 5. Zastanawiam się czy mieszkańcom osiedla warto było realizować taką inwestycje,będą jak zawsze narzekać i krytykować. Co by im zrobić to nie tak,zaraz ostre uwagi, nie tak powinien wyglądać, za mały , nie funkcjonalny itp. Na pewno ta poczekalnia potrzebna jest osobom starszym oczekującym na środki komunikacji,młodzieży szkolnej uczącej się w Nowej Dębie a dojeżdżającej z okolicznych wiosek,nie będą musieli korzystać z Biedronki w zimne i deszczowe dni .Piękna wizytówka dla miasta widoczna z DK-9. Oby za szybko nie została zdewastowana.
  Wysokie słowa uznania panie burmistrzu, ale czy miast to doceni.
  Obawiam się że – nie.

 6. Fajnie że jest poczekalnia. Nie powiem, że nie. Ale co to za sukces? Trzeba zapytać dlaczego tak późno???
  Poza tym jakie to osiągnięcie burmistrza??? Za własne budował? Sam stał z poziomicą? A może szpachlował? Powiem więcej! Jakby się noga podwinęła przy tej inwestycji to by mówił: to nie ja! to wykonawca, to nadzór, to mój podwładny. Ale że wyszło OK to oczywiście pierwszy będzie wypinał klatę do kamery.

  Kolejna kwestia:
  Jest rocznie ileś baniek w budżecie do wydania i można wydawać na poczekalnie, na łuzyk, na planty lub dom ludowy (do wyboru do koloru). Nawet ZOO sobie można zbudować biorąc kredyt i dofinansowanie z UE. No bo czego nie ? Przecież będzie fajnie, będą miejsca pracy a i turyści do ZOO przyjadą więc zarobek będzie. Budujemy ZOO??? Kto jest za?

  Natomiast tam gdzie trzeba zarządzania to burmistrz się wykłada: peron, ujęcie wody, wodociągi, dęby, zatrudnianie ludzi z TBG, brak miejsc w przedszkolach, zawalony projekt na modernizacje wodociągów i ujęcia, finanse gminy… I tego nie uda się przykryć świeżym papierem toaletowym na poczekalni przy przystanku autobusowym. Z resztą o sytuacji miasta może świadczyć fakt iż zmniejszono liczbę połączeń/ kursów autobusowych….

  Budujemy ZOO czy cieszymy się tym jakie już mamy na Rzeszowskiej?

 7. Do 8:

  Nawet jakby nie było poczekalni, to młodzież musiałaby znaleźć sobie inne miejsce na ogrzewanie się i obserwację autobusów, ponieważ Biedronka w Nowej Dębie już wkrótce będzie zmieniała swoje oblicze (jak ktoś bywa w Biedronkach w innych miastach, to wie jakie to zmiany) i w związku z tym zmieni się wejście do Biedronki (obecne zostanie zamurowane) z którego nie będzie możliwości zobaczenia co dzieje się na Dworcu.

 8. bez babci to ten kibelek urok straci:)
  między telewizorkami z kasą fiskalna ją posadzić i wycieczki prosto z bombek na przystanek eksponat przyjadą zobaczyć

 9. do #8

  To, że obiekt jest stosunkowo mały to jest fakt, te kioski (w końcu całość wykonywana przez profesjonalną firmę) mogły być umieszczone w jakiejś wnęce w ścianie, wtedy dwie ławki spokojnie więcej by weszło, a ze zdjęć wynika, że nie ma ich tam za wiele.

 10. Do kogo (ewentualnie na kogo) będzie można zadzwonić tym dzwonkem ze zdjęcia? Wygląda na 'czerwoną linie'. Iście ogniową.
  Czyżby OSP Dęba?

 11. Brak mi napiisu – centralnie WSIARA K.U..R.W.A .RESOVI H….U..J.. no ale może się nie doczekam .Gdyby zacząć od monitoringu byłoby lepiej w Naszym miasteczku.

 12. [b]BEZ ŻÓŁCI I BEZ WAZELINY[/b]

  Poczekalnia ładna ale to sami sobie powinniśmy podziękować, że płacimy podatki. Ani władze tego nie fundnęły ani nie budowały własnymi rękami. A jestem pewien, że jakby się okazało, że coś z tą poczekalnią jest lipnego to wówczas by się wypierali i spychali odpowiedzialność. Natomiast póki co będzie wypinanie klaty i oczekiwanie oklasków. Jaka sztuka jest w wydawaniu publicznych pieniędzy? A wydawać kasę potrafi każdy gimnazjalista.

 13. Panie Ostapko,Co zrobiłeś dobrego dla miasta Nowa Dęba,oprócz opluwania tych,których pracę widać gołym okiem, twój portal służy tylko do jątrzenia.Takim sposobem miernoto nigdy się nie wypromujesz.

 14. Rozumiem, że domagasz się od p. M. Ostapko aby kasował wpisy które nie wychwalają majestatu władzy i nie są wazeliniarsko poddańcze? Jak się z czymś nie zgadzasz to przedstaw swoje stanowisko, przedstaw kontragumenty ale nie zamykaj wolności słowa. Zgadzam się z tym co tu piszą: Poczekalnia mała ale ładna. I prawdą jest, że wydawanie publicznych pieniędzy to nie jest nic do czego trzeba mieć umięjtności. Maria Mroczek też by to potrafiła.

 15. Czy będzie je wydawał WO, MO, czy Maria Mroczek to nie ma znaczenia. Bo racjonalne ocenianie burmistrza nie polega na tym, że wydał budżetową kasę na to czy owamto. Równie dobrze można ją wydać na tor F1, Zoo, lub grające fontanny. Kwestia uznania…
  Oceniać burmistrza należy pod kątem zarządzania. A tam gdzie nie można brać kredytów i wydawać publicznych pieniędzy Wiesław Ordon wypada blado. I to jest prawda. Oczywiście ta mała poczekalnia jest ładna i fajnie, że jest. Ale wcale nie sprawia to że Wiesław Ordon jest dobrym menadżerem.

 16. Malutki człowieku ,jeśli masz choć odrobinę inteligencji,to wytęż mózg zanim coś napiszesz. Z tego coś napisał wynika że rozumiesz iż nic nie rozumiesz.

 17. z niecierpliwością czekam na to jak w gminie Ratusz będzie wydawał niepubliczne pieniądze.
  Ewentualnie co zrobi bez zaciągania kredytów.
  Bacznie będę obserwował czy wasza optyka nie ulegnie zmianie ;)

 18. Nie zrozumiałeś mnie ciekawy. I nie pisz do mnie przez "wy" bo ja do Ciebie nie piszę. Ale skoro zakładasz moją grupowe jestestwo to zapewne sam jesteś z jakiejś grupy… Hmmm?

  Napisałem, że nie robi na mnie wrażenia to, że ktoś wydał budżetowe pieniądze na taką czy inną budowlę. I czy ten który wydaje będzie miał inicjały WO, MO czy MM nie ma znaczenia. Zmierzam do tego, że wydawać publiczne pieniądze może robić każdy: Wiesiek, Marek, Maria, Wojtek, Licealista lub gimnazjalista. Natomiast zarządzać (dużymi: ZARZĄDZAĆ) trzeba umieć. I jeśli chodzi o zarządzanie to Wiesław Ordon się wykłada. I nie uda się tego zasłonić poczekalnią.
  [b]Żeby było jasne cieszę się, że jest i będę z niej korzystał w swoich podróżach do pracy do Kolby bo w Dębie jej nie mam!!!![/b]

 19. [quote][b]Malutki człowieku [/b],jeśli masz choć odrobinę inteligencji,to wytęż mózg zanim coś napiszesz. Z tego coś napisał wynika że rozumiesz iż nic nie rozumiesz.[/quote]
  Powtórze pytanie z innego wątku: Czy jedynym argumentem lizusów władzy jest obrażanie dyskutantów myślących inaczej?
  Skoro jesteś tak WIELKIM CZŁOWIEKIEM to że pozwolę sobie na cytat: "wytęż mózg zanim coś napiszesz" i przedstaw KONKRETY bo z tego "coś napisał wynika, że rozumiesz iż nic nie rozumiesz".

 20. Ile to już lat minęło od wymalowania bloków na ul. 1 Maja. Chyba z 15 wiosen. Plac piękny zrobili, ale że od 15 lat to coś, co pozostało po dawnej fontannie straszy ludzi, to tego nikt nie widzi. WO nie wie co to jest estetyka miasta i jak taki zdewastowany element w samym centrum, tuż pod nosem UMiG potrafi zeszpecić dobre pierwsze wrażenie

 21. [b]Dlaczego władze Nowej Dęby nie starają się, aby w Nowej Dębie otwierano nowe większe sklepy? Kilka dni temu otworzono w Kolbuszowej gigantyczny Rossmann w samym centrum miasta. Poza tym w Kolbuszowej jest Tesco, Media Expert, Intermarche… będzie otwierana druga Biedronka.
  Nowe sklepy = miejsca pracy.
  Przecież w Nowej Dębie zamiast beznadziejnej drogerii Aster, można było zaproponować większy lokal Rossmanowi, aby otworzył sklep w Centrum Handlowym.
  Bardzo brakuje w Nowej Dębie większego marketu – np. Lidl czy Kaufland. Może władze miasta w końcu zaproponują np. Lidlowi jakiś fajny teren?[/b]

 22. Jak zwykle sam hejt, dlatego ja dla odmiany pochwale !
  Świetna sprawa, w końcu będzie się można zagrzać w zimę czekając na busa czy autobus, i co najważniejsze pójść za potrzebą w normalnych warunkach ;)

 23. Jak wam się nie podoba poczekalnia to dajcie ją do Tarnowskiej woli.Tam ludzie stoją na przystankach pod chmurką. Napewno będą zadowoleni i nie będą narzekać.

 24. Kto tu napisał "że się nie podoba"? Oczekujecie wiernopodańczych pokłonów? Poczekalnia to nie jakieś osiągnięcie cywilizacyjne lecz norma, standard. Dla was u władzy jak was nie całują po rączkach to już się obruszacie. Mało lizusów wokół was?

 25. do #32
  szacune3ek, jak widać to Dęba większa wiocha od Kolbuszowej. Przez wi9ele lat mówiono w Kolbuszowej, że Orzech blokuje inwestycje ze względu na konkurencję. Ale coś tam pękło. Zgadnijmy kto blokuje markety w N. Dębie?

 26. od wielu lat funcjonuje dworzec aut. w Polancu i zarabia na siebie, jest o wiele wiekszy od tej poczekalni, jak oni to robia w tym Polancu? Czy wszystko tutaj musi byc nowadeba-style? nie moze byc tak samo jak w innych miejscowosciach?

 27. Budynek niczego sobie – ale ludzie :o 600 tys. zł ??????!!!!!!!!!!!!:o . przecież za te pieniądze buduje się 2 domy mieszkalne. Ale sie firemka obłowiła i pewnie przy niej jeszcze ktoś.
  Ciekawe czy "Redaktor" jako dziennikarz śledczy wyśledzi kolejną aferę, która wstrząśnie ludzkością.:@ oby to była jego praca a nie przedruk z kroniki policyjnej

 28. pISZE mIKI ŻE REDAKTOR PORTALU UMIESZCZA PRZEDRUKI. nie zgadzam się z tym bo to do końca tak nie jest. chcesz dowiedzieć się jak wygląda strona na której są same przedruki to znajdz stronę radnego z Cyganów. Tam są same przedruki> jaki radny taka strona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here