Podczas WOŚP 24 200zł!

16

09-01-2012r.

Sztab WOŚP w Nowej Dębie informuje, że po podliczeniu zebranych pieniędzy z puszek wolontariuszy uzyskano kwotę 24 200 zł. Kwota ta zwiększy się po zamianie na złotówki uzyskanych dolarów, euro i innej waluty.

Mimo 20 lat grania, duża frekwencja w Nowej Dębie pokazała, że nie doszło do „zmęczenia materiału” w naszym mieście. Bardzo dużo osób przyszło wpłacać pieniądze i bawić się przed sceną, która 8 stycznia zacumowała na placu przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury. Wydarzenie dowodzone przez niezawodnego Adama Szurgocińskiego, szefa sztabu, wspierała ponad 60-tka wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin porannych do nocy zbierali datki do specjalnie oznakowanych puszek. Pomagał każdy, kto tylko chciał i mógł: pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba, Straż Miejska, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, pracownicy banków, szkół itp.

Podczas nowodębskiego finału nie zabrakło licytacji z pamiątkowymi, kryształowymi sercami, przekazanymi i wykonanymi przez Hutę Szkła \”Sabina\” w Rymanowie Zdroju.. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria, w której każdy los wygrywał. Część artystyczną wypełniły występy uczniów ze szkół w nowodębskiej gminie (SZKOŁA PODSTAWOWA w ROZALINIE, SP nr 2 i SP nr 3 z NOWEJ DĘBY). Nowodębska ORKIESTRA DĘTA grała zawodowo marsze, walczyki i melodie patriotyczne, a GRUPY KABARETOWE SOK i WOKALISTKI zaprezentowały swój kunszt artystyczny, bawiąc i zachwycając.

Koncert rzeszowskiego zespołu ROCKAWAY został przez publiczność określony najciekawszym muzycznym akcentem tegorocznego finału WOŚP. Grupa ta, powstała w 2001 r. w Rzeszowie, ma już na swoim koncie Złotego Kameleona, nagrodę publiczności oraz wyróżnienie jury na Festiwalu w Jarocinie w 2008 r. ROCKAWAY grający „heavy-roll-big-beat” wystĘpował również na Breakout Festiwalu, w plebiscycie Polskiego Radia \”Przebojem na Antenę\” oraz na festiwalu BeFree! we Lwowie (strona zespołu: http://www.rockaway.pl/).

W finale, perfekcyjna technicznie i zachwycająca estetycznie GRUPA TANCERZY OGNIA „SYRIUSZ\” zafundowała mieszkańcom przepiękne widowisko w ramach „Światełka do nieba”. Zachwycający taniec z ogniem zakończył efektowny pokaz fajerwerków. Tuż po światełku na scenie zagrał zespół NIE-BO z Robertem Luberą na czele.

Bardzo dziękuję każdej osobie, która z potrzeby serca nie pożałowała ani pieniędzy, ani czasu i wsparła naszą imprezę. Do wieczora udało nam się zebrać około 22 tysięcy złotych, dokładne dane będą znane i podane już wkrótce – mówi A. Szurgociński.

Finał WOŚP Anno Domini 2012 grał pod hasłem „Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”. Jego celem był zakup najnowocześniejszych urzadzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

UMiG

16 KOMENTARZE

 1. Finał jak najbardziej udany i chwała dla wszystkich organizatorów i służb które zaangażowały się dobroczynnie w organizacje tej imprezy. Koncerty jak koncerty na pewno nigdy wszystkim nie dogodzi, ale jakie miasto taki zespół wg mnie bez zastrzeżeń , połowa bawiąca się pod sceną, połowa uważnie słuchająca a reszta ukryta między drzewami chlejąc tanie wińsko służby krążące wokół terenu powinny się tym zainteresować choćby ze względu na liczną obecność najmłodszych. Co do zbiórek to słowa uznania należą się dla chłopaków od airsoftu, którzy w oryginalny sposób zachęcali do wspomagania akcji, dobra sobota szkół które jak co roku próbują pokazać swoje małe gwiazdy nie koniecznie z najlepszym rezultatem, ale nie to jest najważniejsze. Największe rozczarowanie – żenujące skecze z których nie wiadomo czy mieliśmy się śmiać czy płakać. . .

 2. Uważam, że wszystko wyszło ok, a kabarety były fantastyczne moim zdaniem świetnie wybrane!
  Mlody_gniewny może ty spróbuj wystąpić w takim kabarecie zobaczymy jak Ci wyjdzie…:D

 3. Do sponsor
  To jest wyrażenie tylko mojego zdania, ale nie zapewne tylko mojego gdyż nie zauważyłem aby ktoś więcej niż raz szczerze zaśmiał się w trakcie tych występów. Nie kwestionuje żadnego talentu, lecz może tylko dopracowanie i przyjrzenie się obiektywnie sprawie a za rok powinno być lepiej.

 4. Każda inicjatywa godna jest pochwały, nie każdemu dogodzi, a już na pewno brak aprobaty ze strony "bractwa Rydzykowego" , zabrakło chórków i kółka r…….

 5. [b][size=16]ciekawe czy będąc w szpitalu, ci co tak lżą na Owsiaka, będą deklarować zakaz wykorzystanie sprzętu medycznego podarowanego przez WOSP do ratowania ich bezcennego zdrowia [/size][/b]

 6. jak zwykle kicha,kiedy do naszego miasta przyjedzie jakis znany zespół?cały czas ogladamy te odgrzewane kotlety,ale inicjatywe popieram w 100%

 7. a tam się mądrzycie, przecież wiadomo, że od lat sami sobie pomagamy, sami na siebie łozymy bo Państwo ma nas w nosie, wiele osób porównuje działałność jednorazowo-roczną Owsiaka do Caritasu, w argumentach wpisując ile to Cartias nie robi i się tym nie przechwala, a akcja Owsiaka dużo kosztuje, no i fajnie ok, u mnie w rodzinnym mieście są dwa wynajęte w centrum samym pomieszczenia, koszt wynajmu + koszt wypłat pracowników + wyjazdy zagraniczne, trasport itp itd- tez się to dzieli (co damy) przez wielocyfrowe liczby! PAH- też nie ma rozgłosu, też zarabia dla ludzi i pomaga. Mnie osobiście to wisi, nie rozliczam Owsiaka z cen reklam przed WOSpem, z medialności, z zarobków dla zespołów- Daję pieniądze, pomagam – bo chcę! I TYLE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here