Podsumowanie zbiórki żywności dla Polaków na Kresach

0

Wielkanocna zbiórka żywności dla Rodaków przyniosła oczekiwane rezultaty. Zebraliśmy około 500 kg żywność, co niewątpliwie jest wynikiem znacznie słabszym niż podczas grudniowej zbiórki, ale wciąż na wysokim poziomie.

Zbiórka trwała blisko 2 tygodnie, przez ten okres czasu w wybranych sklepach na terenie Nowej Dęby ( Delikatesy Centrum, Sklep Groszek, Nasz Sklep „u Ludki”) zostały ustawione oznaczone kosze na dary. W ostatni dzień zbiórki (sobota, 21.03) postanowiliśmy osobiście zachęcać mieszkańców miasta do pomocy Rodakom. Nasi wolontariusze ustawieni pod sklepami Biedronka, Delikatesy Centrum, Groszek, Stokrotka i Społem (Hala Targowa) czynnie zachęcali do pomocy. Przy okazji rozdawaliśmy przygotowane ulotki informacyjne, a także okazjonalnie utworzone naklejki „NOWA DĘBA JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI„.

W akcje ponad to czynnie włączył się sklep „Dębowa Spiżarnia” za co gorąco dziękujemy (oby więcej było takich przedsiębiorców). Swój wkład w akcję ma również nowodębska młodzież – uczniowie ZS nr. 1 w ND przekazali dla Rodaków kosz produktów żywnościowych.
Równocześnie w węższym gronie prowadziliśmy zbiórkę ubrań. Jej efektem jest dość pokaźna ilość garderoby w bardzo dobrym stanie, która z pewnością przyda się na Kresach.

Z tego miejsca wielkie podziękowania dla jednego z kibiców Stali Nowa Dęba panu K., który znacząco przyczynił się w zbiórce ubrań.

Już przed Świętami Wasza pomoc trafi do Rodaków, pozwoli Im w radośniejszych nastrojach spędzić święta Wielkiejnocy.
Kolejny raz udowodniliście, że Polaków nie dzielą granice.
Dziękujemy!

Dziękujemy pracownikom i właścicielom sklepów:
-Delikatesy Centrum ul. Bieszczadzka 2b
– Delikatesy Centrum ul. Krasickiego 39
– Sklep Groszek al. Zwycięstwa 1a
– Sklep Groszek ul. Krasickiego 37
– Nasz Sklep „u Ludki” ul. Kościuszki 2a
-Społem Hala Targowa- SEZAM
– Stokrotka
– Biedronka
– „Dębowa Spiżarnia” – ul. T. Kościuszki 1B/1

Dziękujemy:
Zespołowi Szkół nr. 1 w Nowej Dębie,
Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowa Dęba,
Pogoń Nowa Dęba,
InfoNowaDeba.pl

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here