Podtopienia w Chmielowie

15
Kliknij na obraze aby powiększyć

2013-06-11

Wystarczyły trzy godziny intensywnych opadów deszczu, aby podtopionych zostało kilkanaście gospodarstw w Chmielowie w GminieNowa Dęba. Wody było tak dużo, że rowy melioracyjne, które mają za zadanie odbierać jej nadmiar, nie były w stanie poradzić sobie z taką jej ilością. Chmielów jest w nachyleniu z północy na południe, więc woda uderzyła od strony torów kolejowych.

Sporo szkód nawałnica wyrządziła w miejscowym zakładzie ceramiki budowlanej. Spiętrzona woda uszkodziła betonowy płot, i przez ogromną wyrwę w ziemi zalała wyrobisko o powierzchni 45 tysięcy metrów kwadratowych, z którego czerpany jest materiał do produkcji cegieł.

Pomoc firmie w usunięciu skutków nawałnicy zadeklarowały władze Nowej Dęby. W pierwszej kolejności ma zostać zasypana wyrwa, i odtworzony rów melioracyjny. Później ma zostać sprowadzona pompa wysokiej wydajności która usunie wodę z wyrobiska. W powiecie tarnobrzeskim oprócz Chmielowa strażacy prowadzą działania w Porębach Furmańskich w gminie Grębów. Według meteorologów poprawa pogody ma nastąpić jutro.

LELIWA

15 KOMENTARZE

 1. NIE MA TO JAK WYDAWAĆ MILIONY NA ROZWÓJ STREFY EKONOMICZNEJ WE WSI CHMIELÓW PODTAPIANEJ PRZEZ WODĘ GDZIE CIERPIA PRZEDSIEBIORCY I OLEWAĆ STREFE W NOWEJ DEBIE W BEZPIECZNYM MIEJSCU POŁOŻONĄ. ORDON JEDNAK WIE CO ROBI. MĄDRY FACET.

 2. [quote]Według meteorologów poprawa pogody ma nastąpić jutro. [/quote]
  METEOROLOGIA to jest TO!
  Potrafią przewidzieć i zrobić PROGNOZĘ na 7 dni [color=#cc0000]WSTECZ[/color!]..Za.ebisty zawód.Zero odpowiedzialności! Młodzi kształcić się w tym kierunku!

 3. [quote]Jak kiedyś podtopi Pilkingtona w Chmielowie to prezio spakuje walizy i ucieknie z kraju i tyle zostanie ze strefy [/quote]

  No o tym mówię! Przecież Pilkington uciekł już z Sandomierza bo miał dość wody. Teraz Ordon buduje drogi w Chmielowie, robi tam strefe. Nasza jest zapuszczona i się o nią nie dba!!!!! A tym czasem nasza w ND jest w bezpiecznym miejscu. Ale Ordon myśliciel wie swoje. Uprze się taki z Tarnowskiej i tyle… "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz?"

 4. [quote]Według meteorologów poprawa pogody ma nastąpić jutro. [/quote]
  METEOROLOGIA to jest TO!
  Potrafią przewidzieć i zrobić PROGNOZĘ na 7 dni [color=#cc0000]WSTECZ[/color]]..Za.ebisty zawód.Zero odpowiedzialności! Młodzi kształcić się w tym kierunku!

 5. Strefa w grajdole jest zapuszczona bo nie ma na polanie dobrych pracowników. Zacny ten lud , wielce żądaniowy jest , na ubogich ziemiach wychowany , podstępny choć bardzo bogobojny i mury kościołów wypełnia. A kto by się nieopacznie wybił , nazwiskami nie odwarze się strzelać to zaraz że na krzywdzie ludzkiej się dorobił , ukradł , albo jakis układ. Odwagi , pomysłów i otwierać firmy ,no i płacic ludziom ze swoich pieniędzy najwyższe stawki …

 6. Matko Boska wszak to ewidentna wina Ordona ,rozkopal planty fabryk nie stawia [tartakow] a teraz wzial sie za podtopienia czym Chmielowiaki sie narazili ? ODWOLAC ZANIM WSZYSTKICH NIE POTOPI

 7. winą Ordona nie jest deszcz ale to winą jest to, że rozwija strefę w Chmielowie gdzie woda zalewa a w Dębie nie rozwija. Miliony poszły na Chmielów który mówi, że do Tarnobrzega ucieknie byle długów Ordonowych nie płacić.

 8. Dla Waszej informacji, cegielnia Pana Ruckiego nie leży w strefie ekonomicznej, tylko w zupełnie innym miejscu Chmielowa. Tam gdzie jest strefa POWODZI NIE MA! Proponuję uzupełnić sobie wiedzę z geografii!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here