[Policja] Wpadka kłusowników

15

Policjanci z Nowej Dęby zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo oraz posiadanie broni palnej i amunicji ostrej, służącej do polowania na zwierzynę. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Zdarzenie rozegrało się w czwartkowy wieczór w miejscowości Chmielów pod Tarnobrzegiem. Policjanci pełniący służbę na tym terenie, zatrzymali do kontroli drogowej fiata cinquecento. Jego kierowca prowadził pojazd bez prawidłowego oświetlenia. Gdy kierujący zjeżdżał na pobocze, funkcjonariusze zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie pasażera, który usiłował schować pod tylne siedzenie ciemny długi przedmiot.


Policjanci przeszukali pojazd. Znaleźli w nim broń palną – samodziałową z pociskiem wprowadzonym do komory oraz ostrą amunicję, służącą do polowania na zwierzynę. Broń samodziałowa wyposażona była w lunetę oraz metalowy tłumik. Mężczyźni zostali zatrzymani. Są nimi dwaj mieszkańcy gminy Nowa Dęba w wieku 39 i 42 lat.

Kilkanaście minut później funkcjonariusze zjawili się na ich posesjach. W trakcie przeszukania zabezpieczyli u 39-letniego Wiesława P. trzy sztuki broni sportowej typu \”wiatrówka\”, broń krótką gazową z magazynkiem, części elementów z broni sportowej oraz kilkadziesiąt sztuk śrutów ołowianych. U 42-letniego Andrzeja K. związanego z tą sprawą, policjanci zabezpieczyli broń sportową kal. 5.5 mm z lunetą, 50 sztuk amunicji ostrej kal. 22, pojemnik z 40 sztukami amunicji ostrej kal. 22 mm. Ponadto u obu mężczyzn zabezpieczono kilka tusz sarnich, które przed kilkoma dniami wspólnie odstrzelili.


Sprawcy zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty wyrabiania i posiadania broni palnej i amunicji. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. KWP

15 KOMENTARZE

  1. "pojemnik z 40 sztukami amunicji ostrej kal. 22 mm." – jak piszesz po słowie `kaliber` lub `kal` kropkę, nie dodaje się już `mm` ( bo chodzi o 0.22 cala, a nie 22 mm ). Z pukawy 22 mm, ze współczesną amunicją, to murowany budynek leci w pył…

  2. Komentarz poprawiony
    Czyn zły, karalny… Ale może ktoś do jasnej ch**** by się zajął w końcu tymi sarnami, dzikami i lisami bo na pustej drodze się bezpiecznie w aucie nie można czuć bo co chwila coś z krzaków, z łąki(!), zza budynku (!!!!) wyskakuje na drogę.
    Pewnie jak będzie tragedia to ktoś pomyśli..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here