Uważaj na fałszywe pieniądze

5

2013-03-06


Tarnobrzescy policjanci zatrzymali w pościgu pięciu młodych mężczyzn. Wprowadzali oni do obiegu fałszywe pięćdziesięciozłotowe banknoty. Płacili nimi za produkty w sklepach spożywczych na terenie gminy Baranów Sandomierski. Sprawcy trafili do policyjnej izby zatrzymań. Jeszcze dzisiaj usłyszą prokuratorskie zarzuty.

Wczoraj, przed południem w miejscowości Skopanie w gminie Baranów Sandomierski, kilku młodych mężczyzn pojawiło się w sklepie spożywczym, gdzie zrobili drobne zakupy. Za towar zapłacili fałszywym banknotem o nominale 50 złotych. Młoda ekspedientka nie zorientowała się i przyjęła pieniądze. Skuszeni łatwym zyskiem oszuści odwiedzili kolejny sklep. Jednak tym razem banknot wzbudził podejrzenia ekspedientki. Gdy wspomniała o swoich wątpliwościach, co do jego autentyczności, mężczyźni pospiesznie wyszli ze sklepu, wsiedli do samochodu i odjechali.

Kilkanaście minut później policjanci z wydziału kryminalnego zauważyli odpowiadających podanym rysopisom mężczyzn i po krótkim pościgu zatrzymali ich. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Baranów Sandomierski. Trzech 21-latków i ich dwóch wspólników w wieku 20 i 31 lat trafiło do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli trzy fałszywe banknoty o nominale 50 złotych. Trwają dalsze czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Mężczyźni jeszcze dzisiaj zostaną przesłuchani i usłyszą prokuratorskie zarzuty.

Policja

5 KOMENTARZE

  1. Cóż. Za wprowadzanie w obieg fałszywych banknotów kara grozi większa niż za gwałt, rozbój a nawet morderstwo:|

  2. Zastanawiam sie jak musiał wygladać ten podrobiony banknot skoro u ekspedientki wzbudził podejrzenia. Mnie dotąd nikt jeszcze nie sprawdzał autentyczności banknotów pomimo że płaciłem jednostami dość mocno podnioszczonymi- zresztą sami wiedziecie jak niektóre wygladają- pozdrawiam

  3. my już dawno mamy biegunkę odkąd jego excelencja burmistrz pobiera kasę za nicnierobienie. Woli np wydać kasę na wycinkę drzew w środku miasta, "poprawić "wizerunek miasta niż realnie zająć się poprawą życia mieszkańców. A ty najwyraźniej musisz go popierać skoro tak strasznie cię uraziła poprzednia uwaga…… Cóż, co dla wszystkich smród, dla niewielu miód…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here