Policyjne ćwiczenia zagrożenia terrorystycznego w Nowej Dębie

9

Wczoraj na terenie gminy Nowa Dęba odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych. W działaniach wzięli udział policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, policyjni negocjatorzy z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, Samodzielne Pododdziały Antyterrorystyczne Policji z Rzeszowa oraz strażacy Państwowej Straży Pożarnej i służby medyczne. Ćwiczenia dotyczyły odbicia zakładników z rąk terrorystów.

Wczoraj od rana policjanci garnizonu podkarpackiego z Tarnobrzega, Rzeszowa, Mielca oraz strażacy Państwowej Straży Pożarnej i służby medyczne uczestniczyły w ćwiczeniach sztabowych dotyczących przeciwdziałania aktom terrorystycznym. Ćwiczenia miały bardzo realny charakter. Atak uzbrojonych terrorystów skierowany został na kościół, w którym mieszkańcy Nowej Dęby uczestniczyli w mszy świętej. W niewolę wzięci zostali zakładnicy. O zdarzeniu zaalarmowano Policję. Funkcjonariusze ustalili, że terroryści posiadają materiały wybuchowe.

Wszystkie służby ratunkowe sprawnie poradziły sobie z zagrożeniem. Odbito zakładników oraz zabezpieczono materiały wybuchowe.

Działania wykazały, jak ważna jest koordynacja i współdziałanie sił policyjnych różnych szczebli oraz innych służb ratowniczych w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa. Wszyscy obecni wyrazili chęć i potrzebę uczestnictwa w kolejnych tego typu akcjach, po to by w obliczu realnego niebezpieczeństwa wspólne działania były równie szybkie i skuteczne.

POLICJA

—————————————–
Głosuj na PiS

9 KOMENTARZE

    • „smiechu warte”..dokładnie tyle jesteś tu wart ze swoimi tendencyjnymi wpisami…ZERO! Zamilcz i ucz się!Pozdrawiam mimo wszystko :-0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here