Policyjne działania podczas Bożego Ciała i długiego weekendu

7

Przed nami kolejny dłuższy weekend. Dla Policji to czas wzmożonych działań. Od jutra, do poniedziałku, 3 czerwca, na drogach Podkarpacia należy spodziewać się większej ilości policyjnych patroli. Będą po to, by pomagać, ale i reagować na przypadki łamania przepisów i zasad ruchu drogowego. Policjanci będą zwracać uwagę na trzeźwość kierujących, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości.

Od jutra, 29 maja do poniedziałku, 3 czerwca br., na drogach naszego województwa może zrobić się tłoczno. Wiele osób, korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecyduje się wyjechać. Większy ruch panował będzie z pewnością na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego regionu.

W najbliższy czwartek, 30 maja, obchodzone będą uroczystości Bożego Ciała. W związku z organizowanymi procesjami, całkowicie lub częściowo zostaną zamknięte niektóre ulice podkarpackich miejscowości. Przypominamy, że należy się liczyć z chwilowymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do poleceń kierujących ruchem.

W czasie przedłużonego weekendu, podkarpaccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych drogami naszego regionu. Funkcjonariusze przede wszystkim będą służyć pomocą, zapewniać płynność ruchu na głównych trasach, a tam, gdzie pojawią się utrudnienia bądź zatory, będą ręcznie kierować ruchem.

Policjanci zwrócą szczególną uwagę na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Z reakcją funkcjonariuszy muszą liczyć się ci, którzy nieprawidłowo wyprzedzają inne pojazdy, wyprzedzają bezpośrednio przed i na przejściach dla pieszych, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu.

Na ich pobłażliwość nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Można spodziewać się częstszych kontroli trzeźwości. Policjanci będą reagować na przypadki przekraczania prędkości, czy złego stanu technicznego pojazdu.

Sezon motocyklowy już się rozpoczął, dlatego też szczególna uwaga funkcjonariuszy będzie zwrócona na motocyklistów i motorowerzystów.

Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. Do służby skierowani zostaną między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

Bądźmy odpowiedzialni za kierownicą.

Wyruszając w podróż własnym samochodem, pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej sprawdzić jego stan. Pamiętajmy też o tym, że każdy, kto wsiada do samochodu, przed rozpoczęciem jazdy powinien zapiąć pas bezpieczeństwa i nie ma znaczenia to, czy jedzie na sąsiednią ulicę, czy w daleką podróż. Ta sama zasada musi dotyczyć dzieci – zawsze umieszczajmy je w foteliku albo specjalnej podstawce.

Pozostawiając samochód pamiętajmy o jego zabezpieczeniu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i najlepiej strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu, a najlepiej zabierzmy je ze sobą.

Pamiętajmy o zabezpieczeniu mieszkania

Decydując się na wyjazd zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie swojego mieszkania czy domu – upewnijmy się, że drzwi i okna zostawiamy zamknięte.

Opuszczając na dłużej mieszkanie nie zostawiajmy widocznych oznak swej nieobecności. Poprośmy sąsiadów, by otwierali na krótko okna, wieczorem włączali na jakiś czas światło w kuchni lub w którymś z pokoi.

 

/Policja

7 KOMENTARZE

 1. Co mnie obchodzi jakaś policja i jej akcje, pokazali już w czasie pseudopandemii i po której stronie stoją zawsze są sługusami politykierów niezależnie od opcji, zawsze przeciw prostym obywatelom

 2. Policja w Polsce to polityczni sługusy . Policja to powinna być dla ludzi , kiedy trzeba to karać , kiedy trzeba to pomóc , wskazać drogę , upomnieć . A oni tylko patrzą żeby mandaty dawać . Coś im zgłosić , to zamiast się tym zająć i szukać kompromisów to jadą na miejsce mówią kto zgłaszał i się dopiero młyn robi

  • Policja w Polsce jest poblazliwa, zamiast lac palami to sie cackaja z Ludzmi jak z jajkiem

 3. Cytat z artykułu: „Będą po to, by pomagać, ale i reagować na przypadki łamania przepisów i zasad ruchu drogowego.”
  Ciekawe w czym będą pomagać? Pewnie w opróżnianiu naszych portfeli.
  Zapamiętaj, że kiedy kierowcy przestaną przekraczać prędkość, czy robić inne wykroczenia na drodze policja zacznie sprawdzać gaśnice, trójkąty, czy szczelność układu wydechowego lub wycieki z auta. Zawsze będą musieli wyrobić normę mandatów.. I zawsze będą pisać jak to źle na drogach i ilu znowu ujęli kierowców łamiących przepisy.

  • Jeśli nie przestrzegasz zasad ruchu drogowego i nie dbasz o stan techniczny auta, to kto ci dał prawo jazdy i „podbił” przegląd samochodu. Jak ty będziesz poszkodowany w wypadku, kolizji ( oby nie), to wtedy będziesz wzywał tę służalczą policję A co do normy ilości nałożonych mandatów, to nie wina tych zwykłych policjantów, tylko polityków co obiecują gruszki na wierzbie, a na to potrzebne są twoje (nasze pieniądze). Tak, że…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here