Łuzyk w Cyganach się nie sprawdził?

29

24-06-2013

Ostatnie ulewy przyniosły podtopienia w Cyganach. Wykonany za duże pieniądze zbiornik \”Łuzyk\” okazał się niewystarczający.

W 2011 roku została podpisana umowa pomiędzy Burmistrzem MiG Nowa Dęba a Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie prac związanych z odmuleniem ŁUZYKA i uporządkowaniem jego otoczenia. Dofinansowanie zostało przyznane w wysokości 125 350 zł. Kwota powyższa stanowi 80% wartości ogólnej zadania.

Jak widać na zdjęciach wykonanych przez radnego Mariana Tomczyka z Cygan, Łuzyk jest niewystarczający by pomieścić wodę i dalej są podtopoienia.


Kolejny raz wypada pogratulować władzom miasta, \”umiejętnego\” gospodarowania publicznymi pieniędzmi. Wydawać pieniądze z zaciągniętych pożyczek i kredytów każdy potrafi. Ale wydawać je z głową już nie. Czy nie można było odpowiednio zaplanować wykonania tego zadania? Czy będzie kolejna przebudowa zbiorknika tak aby zaspokajał lokalne potrzeby? A jeśli tak to ile ona będzie kosztować?

/info
fot: Marian Tomczyk

29 KOMENTARZE

 1. brawo ordonie! brawo! po odpadających płytkach z domu chłopa wyremontowanego za 6 milionów przyszedł czas na zalanie zbiornika mającego chronić przed zalaniem. jesteś geniuszem!!!! Jak ty robisz? Bierzesz 10 tysiecy każdego miesiąca i nie ogarniasz. I najlepsze jest, że te lasowiaki wierzą że ty jesteś mądry. Zaraz będą płacić za twoje długi i naprawianie sypiących się po tobie inwesycji ale i tak nie zrozumieją, że głosując na ciebie popełnili jeden z największych błędów. dlatego zawsze będą biednymi lasowiakami. dobrze, że chociaż ty zarobisz na tym wszystkim.. bo kasa co miesiąc wpływa.

 2. płytki się sypały z domu chłopa
  łuzyk nie wchłania wody
  wczasowa popękana
  szlag trafi te planty i koziołka robione w zimie

  Nowodębski lud jak widać się cieszy bo bogaty jest. Stać go na głupie decyzje Ordona i na spłacanie jego długów. Robią za 1200 i się cieszą jak im kolejne podwyżki Ordon fundnie.
  Głosujcie dalej na ten syf a później się dziwice, że jest źle…

 3. Na alkoholików ze Stali miasto wydaje rocznie blisko 300 000 zł a tutaj mówimy o kwocie 10-krotni mniejszej :)

 4. [quote] #6 | Gosc dnia 06/24/2013 09:56
  OJ ORDON ORDON JUŻ PO TOBIE W WYBORACH POLECISZ W[/quote]
  [b]Tylko na to cię stać?Na darcie ryja?.Lecz czemu się dziwić,kolejny przy****s Ratusza chce za wszelką cenę być zauważonym.[/b]
  [quote] #8 | hbh dnia 06/24/2013 13:22
  strach pomyśleć, co się stanie z wiaduktem na porębach jeśli Ordon przy nim maczał palce…Shock[/quote]
  [b]Spokojna Twoja rozczochrana.Ciebie nie będzie,dzieci Twoich nie będzie a wiadukt stał będzie.Wiaduk im.W.O rdona będzie się nazywał.[/b]

 5. Kłamstwo wyszło na jaw. Nie został on wcale zbudowany jako zbironik retencyjny. Wzieli kasę pod takim pretekstem na to by zbudować stoliki do gry w szachy służące za podstawki do piwka i taniego wina. I Bozia za to kłamstwo pokarała zalaniem.

  [b]ORDONIE! [/b]GŁOSISZ KAZANIA W KOŚCIOŁACH WIĘC ZAPAMIĘTAJ:
  [b]BÓG NIGDY NIE NAGRADZA POTOPEM!!![/b]

 6. Łuzyk został wykonany dobrze i należy za to podziękować. Strach pomyśleć co by było po obecnych opadach gdyby nie został on w porę zmodernizowany.
  Prawdą jest jednak, że teren ten potrzebuje dalszych prac melioracyjnych aby mieszkańcy tam żyjący mogli nie obawiać się większych opadów deszczów.

 7. Wyrzucanie pieniędzy w błoto!!!! Każdy kto dorwie sie do wladzy po zajęciu stołeczka tańczy tak jak mu zagrają. A renowacja Luzyka…komu?? po co ?? przecież i tak nie dziala i nie spelnia założonego zadania. Stoliki do gry w szachy?? widział tam ktos kiedyś kogos grającego w szachy?? Każda inwestycja wykonywana w Cyganach nie jest w 100% wykonana solidnie i z głową a konkretne osoby przypisują sobie wielkie zasługi.Otwórzcie oczy ludzie i przestańcie ufać hienom czyhającym na Wasze pieniądze!!!!!!

 8. A jak było kiedyś z drogą asfaltową co w upalne dni stawał się plastyczny ? Było to też w cyganach chyba ładnych lat temu.

 9. Panie radny Tomczyk. Gdyby Łuzyk został wykonany dobrze to by nie było podtopień. Powinien być większy, lepszy itd. Powiedz to podtopionym mieszkańcom, że został wykonany DOBRZE.

 10. Kto krytykuje Łuzyk to faszysta z miasta. Tyle. Łuzyk się udal pięknie i tam woda siedzi z całej wsi. I w szachy grają Panowie i Panie. Siedza na ławeczkach i czytają książki. Gadaja pięknie o polityce. Trawa wykoszona i błota nima. Zdjęcia robił faszysta.

 11. łuzyk w rzeczy samej nic sie nie zmienil.
  ma taka sama powierzchnie wchlaniania wofy jak wczesniej .
  tylko wizuwalnie jest ladniejszy.
  zasypane brzegi nieznacznie poglebiony nie przyjmuje wody.
  wczeniej tez byla masa wody ale jakos to sie rozlewalo i nie wychodzilao pod ulice. a teraz . .
  rampy nie widac dla strazy..

 12. Na większy zbiornik nie ma za bardzo miejsca. Dalszym ciągiem powinno być wybudowanie rowów odprowadzających wodę. Mam nadzieję Marku, że między innymi i dzięki Twej pomocy tak niedługo się stanie. Liczę na Twoje Marku wsparcie o poparcie w Radzie.

 13. [quote] #23 | Marian Tomczyk dnia 06/25/2013 20:16
  Na większy zbiornik nie ma za bardzo miejsca. Dalszym ciągiem powinno być wybudowanie rowów odprowadzających wodę. Mam nadzieję Marku, że między innymi i dzięki Twej pomocy tak niedługo się stanie. Liczę na Twoje Marku wsparcie o poparcie w Radzie.[/quote]

  Przygotowujesz sobie wazelino grunt pod przyszłe wybory?To już kumple z SLD nie wystarczą?Wszystkie czerwone pająki są jednakie.

 14. Pfff… smutne jest to że nikt nie pytaj jak to naprawić, tylko szuka winnych. No ale… To przecież Polska, kraj zawistnych ludzi.

 15. Jedzie po Tobie jak po łysej kobyle a Ty :""Mam nadzieję Marku, że między innymi i dzięki Twej pomocy tak niedługo się stanie. Liczę na Twoje Marku wsparcie o poparcie w Radzie.""

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here