Poprzez wiklinę

5

2013-07-09

5 lipca br. odbył się wernisaż wystawy Stanisława Dziubaka „Poprzez wiklinę”. Wystawę otworzył i powitał przybyłych gości Sławomir Gurdak.

Stanisław Dziubak – absolwent PLSP Nałęczów, dyplom plecionkarstwa w 1975 roku. Od 1975 roku projektant w Spółdzielni Wikliniarskiej „Jedność” w Rudniku nad Sanem. Od 1983 roku instruktor plastyki w Wojewódzkim Domu Kultury w Tarnobrzegu obecnie Tarnobrzeski Dom Kultury, gdzie jest kierownikiem Działu Wydawnictw, Promocji i Informacji.

Od 2000 roku Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego „Wiklina”. Propagator wikliny w sztuce, wieloletni wykładowca Stowarzyszenia „Akademia Łucznictwa”. Kurator ponad 40 plenerów artystycznych krajowych i międzynarodowych. Uczestnik 3 Festiwali Wikliny w Danii, Ukrainie, Krakowie. Laureat 7 nagród w profesjonalnych konkursach plastycznych, 2 nagród Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia i całokształt dorobku w dziedzinie kultury i sztuki.

„Poprzez wiklinę” – to tytuł wystawy Stanisława Dziubaka. Na wystawę składają się wyplecione z naturalnego tworzywa rzeźby. Ich uzupełnienie stanowią zdjęcia prac powstałych w plenerze, niemożliwych do wyeksponowania w sali kameralnej SOK ze względu na gabaryty dzieł. Drugim powodem jest to, że surowcem wykorzystanym przez artystę do wykonania niektórych dzieł, są żywo rosnące wierzbowe witki.

Wystawa będzie eksponowana do 25 lipca.

/SOK

5 KOMENTARZE

  1. A jak mnie denerwuje ta panienka z długimi włosami z dk to koszmar. Nic się od niej nie można dowiedzieć, bo nic nie wie i odpowiada opryskliwie… powiedzcie mi kto to w ogóle jest?

  2. No,masz racje tadziewczyna to naprawde nie wypal jest- aroganctwo i tyle od niej bije. Ale prywatnie tez slyszalem ze jest calkiem niezla w niektore klocki:P a, ze nie za specjalnie inteligentna to i lepiej moze…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here