Szpital z roku na rok staje się lepszy!

25

07-02-2013

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie od kilku lat prężnie się rozwija inwestując w infrastrukturę, sprzęt medyczny i kadrę lekarską. Rok 2012 pod tym względem był bardzo udany.

Zakończono przebudowę dolnej części budynku nr 2 (Oddział Chorób Wewnętrznych i Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc), w ramach, której została zmodernizowana bakteriologia oraz pracownia RTG. Utworzono pracownię tomografii komputerowej wyposażając ją w specjalistyczny sprzęt, na którym wykonywane są badania pacjentów nowodębskiego szpitala. Wcześniej, aby wykonać takie badanie pacjent był przewożony do innych placówek wyposażonych w tomograf komputerowy. Należy również wspomnieć o zakupie nowoczesnej aparatury do badań endoskopowych oraz modernizacji aparatów RTG polegającej na wyposażeniu stanowisk w urządzenia do cyfrowej obróbki zdjęć. Ważną inwestycją poczynioną w ubiegłym roku było wykonanie chodników spacerowych i ławeczek, dzięki czemu pobyt w szpitalu dla pacjentów i odwiedzających stał się dużo przyjemniejszy.

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie wzbogacił swoją kadrę o specjalistów kilku dziedzin, między innymi kardiologii, gastroenterologii oraz dwóch specjalistów z dziedziny endokrynologii, pozwoliło to na poprawę dostępności świadczonych usług. Ponadto priorytetem jest również pomaganie lekarzom w ciągłym podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. W ostatnim czasie tytuł specjalisty chirurgii ogólnej z wynikiem bardzo dobrym uzyskał lekarz nowodębskiej lecznicy. W najbliższym czasie grono lekarzy specjalistów poszerzy się o kolejnego, tym razem w dziedzinie neurologii, który to wesprze pracę poradni neurologicznej nowodębskiego szpitala. Oddział Chorób Wewnętrznych również zyskał nową kadrę lekarską.

Z danych statystycznych szpitala wynika, że w 2012 r. hospitalizowano rekordową liczbę 8 633 pacjentów, tj o prawie pół tysiąca więcej niż w roku ubiegłym. W poradniach specjalistycznych działających przy szpitalu udzielono 33 036 porad lekarskich tj. o trzy tysiące więcej od wykonania w roku poprzednim, wykonano 1 166 zabiegów operacyjnych, przeprowadzono 37 572 zabiegi fizjoterapeutyczne. W pracowni endoskopowej wykonano 956 badań zaś ratownictwo medyczne wyjeżdżało 833 razy. Na oddziale ginekologiczno-położniczym rodziło 70 kobiet więcej niż w roku poprzednim. Dzięki rozwojowi i modernizacji oddziałów planowane jest w przyszłości zwiększenie liczby świadczeń.

-Pomimo tak wielu prowadzonych inwestycji i tych już zakończonych Szpital Powiatowy w Nowej Dębie nadal się rozwija. Już w tym roku po generalnej przebudowie do użytku oddano kuchnię szpitalną oraz wejście główne do budynku nr 2. Czynione są starania, aby w przyszłości w miejscu po byłym hotelu dla pielęgniarek (tzw. DW) powstał obiekt czterokondygnacyjny, w którym m.in. przeniesiony zostanie Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oraz poradnie specjalistyczne. Obecnie podpisywane są umowy na rozbudowę budynku nr 2 o przedział klatkowo-windowy z gabinetami lekarskimi i sanitarnymi. Planowana jest również, kompleksowa modernizacja instalacji i sieci wodnej na terenie szpitala. Jednym z głównych etapów tej inwestycji będzie budowa rezerwowego źródła zaopatrzenia w wodę. Ponadto ciągle obserwujemy stały wzrost zapotrzebowania na leczenie psychiatryczne, dlatego też już w tym roku Oddział Psychiatryczny zostanie rozbudowany o 18 łóżek – mówi Bogdan Tomczyk Dyrektor SPZZOZ w Nowej Dębie.

BC

25 KOMENTARZE

 1. Same superlatywy,to dlaczego ludzie tak masowo w ostatnich tygodniach umieraja ?,czyzby sie wystraszyli tej nowoczesnosci B)

 2. [quote]Same superlatywy,to dlaczego ludzie tak masowo w ostatnich tygodniach umieraja ?,czyzby sie wystraszyli tej nowoczesnosci [/quote]

  Spytaj się swojego burmistrza i jego wesołej trupy w Radzie Gminy dlaczego mieszkańcy stąd uciekają i wyjeżdżają a ci co zostali to umierają… Może ze powie Ci, że ze starości. Ale zapytaj. W końcu od tutaj rządzi.

 3. Miło czytać. a nie – Upadek,Likwidują,Zamykają .

  ps :Osiemnaście łóżek dla ''wesoło mi '' ?
  Hmm… to przesada!
  Chociaż nie.. Akuratny będzie! W sam raz! Płaci = wymaga.
  Przepraszam nie mogłem się powstrzymać;)

 4. Do wcześniejszego tematu. Jakie stracone pieniądze??? W tamtym roku kiedy odśnieżała firma z Tarnobrzega było o wiele wiele lepiej odśnieżane niż obecnie. Tyle robiliście szumu tyle tyłków obrobiono zupełnie niepotrzebnie!!! Dzisiaj kiedy odśnieża MPGK jest niby lepiej??? nie jest!!! JEST O WIELE GORZEJ!!! Obserwujemy tą sytuację już od dłuższego czasu!!!! MPGK w odśnieżaniu nie doruwnuje ASIE!!!

 5. #8,#9 – pamięć jest zawodna.. A zima zimie zimna zimnem.Admin pewno ma posty zarchiwizowane jaki jęk był ad 2012.
  sorry za ot.

 6. Jakby w tamtym roku była taka zima jak w tym to by Dęba się udusiła w śniegu. Prezydent TBG nakłada na ASE kary bo tak lipnie odśnieżają. Myśli ktoś, że martwili by się Dębą???

  I jak to jest, że w tamtym roku Wiesiek Ordon mówił, że się nie da a jednak okazuje że się dało. Winił EMPGIEK a chyba sam okazał się winny braku wiedzy!!!!!

 7. Dobrze, że ASA już nie odśnieża. Skoro olali Tarnobrzeg, że prezydent aż musi kary na nich nakładać to Dębę olali by całkowicie.

 8. Priorytetem jest pomoc lekarzom a o pozostałej kadrze to zapomniano.Przecież lekarz jest najważniejszy i za mało zarabia.Co tam-pozostały personel odwali czarną robotę.

 9. Nasz Samorzad wsparl w budzecie szpital kwota 50 tys.a klub ratusz glosowal przeciwko budzetowi de fakto widocznie nie podobala im sie ta pozycja :|

 10. Zawsze było 100 tysięcy dla szpitala!!! Dlaczego tylko 50 tys???. Ordon i jego ludzie obcięli kasę dla szpitala bo chyba poszło na szatnie do tarnowskiej woli. Ja też uważam że jestem za szpitalem a nie szatnią w tarnowskiej woli i też bym zagłosował przeciw.

 11. # 21 możesz skomentować słowa :
  @ wesoły_baca?
  Cyt:
  Zawsze było 100 tysięcy dla szpitala!!! Dlaczego tylko 50 tys???. Ordon i jego ludzie obcięli kasę dla szpitala bo chyba poszło na szatnie do tarnowskiej woli. Ja też uważam że jestem za szpitalem a nie szatnią w tarnowskiej woli i też bym zagłosował przeciw.
  ?

 12. Wystarczy poleżeć jeden dzień w tym przybytku w grajdole zwanym szpitalem a opinię o nim ma się tylko jedną. Dlaczego w Kolbuszowej albo w Rzeszowie po wizycie u lekarza /nie prywatnej/ lekarz potrafi pożegnać się z pacjentem podając mu dłoń a u nas to ani do widzenia ani pocałuj mnie w D … Na polanie lekarzowiny uważają się za coś lepszego choć bezwstydnie wyciągają swe łapska po łapówki. Jak nie dasz przejdzie obok łóżka nawet nie spojrzywszy na delikwenta , ale w kościele w pierwszej ławce siedzi , witraż zafunduje , bo łatwo wydać pieniądze nie z wypłaty a z pozyskania z łapówek. Jakie by były tu komentarze jest niezbitym faktem że ci pseudolekarzowiny u nas bezwstydnie uprawiają ten proceder , a co gorsza nie wstydzą się tego , to mnie u nich przeraża , w końcu mają się za ludzi wykształconych. O umiejętnościach lepiej wspominał już nie będe …

 13. Taaaaaa, lepszy w wykańczaniu ludzi! Świetnie autor tego tekstu pochwalnego nazwał ten przybytek "lecznicą"!Czasami pieski i kotki mają lepszą opiekę… Kadra szkolona chyba w poprzednim stuleciu (bo o nowoczesnych metodach leczenia można dowiedzieć się więcej z internetu lub od Dr Hausa, nie wspominając o rozpoznawaniu wcale nieskomplikowanych chorób).Autor pieje na temat nowoczesnego sprzętu itp ****ereli, a wystarczy wejść do łazienki i odechciewa się wszystkiego (nawet tego z czym się przyszło). Szkoda zachodu, lepiej zainwestować w cmentarz…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here