Zmiany w kierownictwie nowodębskiego szpitala

50

Zmiany w kierownictwie nowodębskiego szpitala. Swoją misję na stanowisku dyrektora zakończył Bogdan Tomczyk. Do czasu wyłonienia nowego szefa placówki obowiązki dyrektora pełnić będzie dotychczasowa księgowa Marta Piskór.

Temat ten wywołał spore emocje na ostatniej Radzie Społecznej Szpitala. Coraz głośniej mówi się, że na miejsce Bogdana Tomczyka zostanie powołany ktoś z Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Na giełdzie nazwisk pojawiają się Tadeusz Gospodarczyk z Tarnobrzega i Jacek Hynowski z Baranowa. Takie rozwiązanie nie podoba się wszystkim członkom Rady Społecznej Szpitala, jednak wedle nieoficjalnych informacji, starostowie powiedzieli, że bez względu na różne emocje i tak zrobią to co uważają za słuszne.

Taki podział politycznych „łupów” jest efektem zawartej koalicji pomiędzy PSL, PO i Forum Samorządowym Jerzego Sudoła, który zasiada w Zarządzie Powiatu.

50 KOMENTARZE

 1. Pamiętam ulotki wyborcze które ostrzegały przed głosowaniem na Sudoła i PO. Było przed wyborami mówione, że jeśli oni wygrają to władzę przejmie Baranów i Gorzyce i nasze szkoły średnie oraz szpital będą w fatalnym położeniu. Wyborcy mają to chicieli. Szpece z PSL-u już odpowiednio „poprowadzooo” ten szpital. Dziękujemy ci Jurku Sudole za wspieranie tej koalicji. Siedzisz cicho bo bierzesz kasę w zarządzie powiatu. Na miesiąc przed kolejnymi wyborami się wyłonisz i powiesz dwa słowa oburzenia i będziesz zgrywał walczącego, prawda?

  • A kto zwolnił dyrektor Barzycką i zatrudnił na jej miejsce dyrektora z duuużo wyższą pensją ? Pamiętacie jeszcze ? A kto „wymienił” dyrektorów szkół średnich w Nowej Dębie ? Pamiętacie jeszcze ? Koalicja PiS i PO z WW na czele ! Już zapomnieliście ?

  • Człowieku, to było w 2006 roku. Minęło prawie 10 lat. Ludzie już dokonali oceny tamtych wydarzeń. Ja wiem, że zamiłowanie do historii u Jurka Sudoła który w ramach zawartej koalicji oddaje szpital PSLowi na pożarcie jest bardzo silne, ale mówimy o tym co się dzieje tu i teraz. Piszesz o Pani Barzyckiej. Niech ją Jurek Sudoł przywróci. Przecież sprawuje władze w powiecie.
   Panie Jurku Sudole, czy to prawda że koalicja którą pan tworzy będzie łączyć dwie szkoły średnie w jedną, bo rządzący Baranów i Gorzyce chcą mieć więcej kasy na swoje wsie?

 2. Jeśli już to ten Gospodarczyk facet ma duże doświadczenie w kierowaniu kadrą,ma duże zaplecze znajomości i kontaktów i wie jak prowadzić taką jednostkę oczywiście nie w kwestiach medycznych ale menago!

 3. Tomczyk nie chciał się podporządkować królowi Sudołowi, więc trzeba teraz znaleźć jakiegoś pionka, który zechce wykonywać rozkazy. Szkoda, coś się zaczęło zmieniać na lepsze w tym szpitalu. Ale nie dziwię się Tomczykowi, można zwątpić „współpracując” (walcząc) z tymi obibokami, z Sudołem na czele. Za dużo chciał zrobić, a tamci wolą nie robić nic.

 4. A gdzie pozostali radni? Dlaczego znowu kolejna osoba z poza Nowej Dęby ma zarządzać? Czy u nas nie ma ludzi wykształconych? Osobiście nie znam tej nowej pani ale nie słyszy się o niej dobrze.

 5. Miasto upada. Jeżeli mieszkańcy nie będą upominać się o miasto, to już po nim. Pozostaje zagranica i większe ośrodki. Good bye!

 6. Ta baba nie nadaje się do rządzenia nawet jak zostanie w co wątpię dyrektorem to będzie miala problem bo większość jej nie lubi

 7. TO PRAWDA SUDOL POWINIEN ODEJSC!!!! A TOMCZYK TEZ JUZ POOBSADZAL SWOJCH W SZPOTALU NA DOBRYCH STOLKACH WIEC TEZ WYNOCHA ZE DWORA !!!!!! hahaaa NIEC POPRACUJA INNI BO TEZ SZUKAJA PRACY !!!!! NIE TYLKO RODZINA ZNAJOMI I CALY ROZALIN BO TO PRZECIERZ KPINA !!!! CO SIEDZIALO !!!!!!

 8. nie można ogłosić konkursu na to stanowisko?? teraz posadzą kogoś z PSLu a na jesieni ta umoczona partia będzie już wspomnieniem.. przecież to jawne działanie na szkodę szpitala!!!

 9. Warto zmienić kierownika oddziału wewnętrznego namaszczonego przez mamusię skarbniczkę. Dajcie szanse pracowitym fachowcom a nie tym co liczą tylko kasę. Żona i mąż nie muszą pełnić kierowniczych stanowisk. Niech liczy się wreszcie chory starszy i biedny pacjent.

  • A w roli gółownej pan Wołosz którego zawód to już nie wiem jaki jest ? klaun który nie słucha ludzi

 10. Mało kto wierzy że przyjdzie ktoś normalny z wyłonionych ważne aby żaden pracownik szpitala nie ucierpiał na tej zmianie,na ulicy straszą że będą zwolnienia i przesunięcia -komu to potrzebne ludzię chcą pracować i godnie zajmować się pacjentami,przyjdzie jakiś nawiedzony i zacznie czarować aby spodobać się parti politycznej a na tym zawsze tracą ludzie a partia zyskuje

 11. Ja mieszkam w Gminie Baranów i nie narzekam na władze powiatu mamy już prawie wszędzie chodniki wzdłuż dróg powiatowych (Wola, Ślęzaki, Dąbrowica). Brawo panowie do przodu. Trzeba było myśleć przy głosowaniu…

  • Jak sie jest Baranem z Baranowa to sie chwali Rzadzacych Baranow a tu jest Nowa Deba i wara wam z Baranowa od nas

  • A założysz się? Możesz sobie tylko poszczekać. Poczytaj jak wygląda ordynacja wyborcza do powiatów. Nawet gdyby wygrał wasz Sudoł to i tak nie jest powiedziane, że miałby jakąkolwiek władzę, bo w powiecie liczy się układ. Nie jest tajemnicą, że na Podkarpaciu wygrywa PIS, a tymczasem mamy starostę z psl, a wice z PO. Jako „ciekawostkę” można przypomnieć, że z listy PO do rady powiatu weszło tylko 3 radnych. Taka to demokracja

 12. Sudoł to niestety jedna wielka porażka dla tego miasta i jego mieszkańców, ale ludzie nadal na niego głosują. Wszystko więc co tu dzieje się „dobrego” przez szereg lat, to niestety na własne życzenie.

 13. w zasadzie to nie wiem czy to ma być jakieś kolejne upokorzenie Nowej Dęby. Już nami rządzi Baranów Sandomierski , Gorzyce , Grębów – a teraz o czym fakty świadczą bezwzględnie to wykorzystują nadając jakiegoś bumelanta żeby brał pensje po kilkanaście tysięcy złotych nie mając żadnego doświadczenia w tym zakresie. Zresztą Tomczyka nie ma co żałować – na pewno nie był z niego żaden wybitny Dyrektor. Mówi się że szpital prawie 1 mln zł na minusie po roku 2014 i ma być wprowadzane odchudzanie – tylko że działania PSL-u przeczą tej tezie. Kiedy w końcu ludzie zakasują tę interesowną partię – nie ma chyba gorszej żmiji w polityce.

 14. Gratulacje „refleksu” dla redaktorów tego serwisu. Tomczyka nie ma już od dobrych paru dni – podobno za podwyżki dla pielęgniarek, a dopiero o pym piszecie. 17 lipca w powiecie ma zapaśc decyzja kto dostanie stolek p.o. dyrektora (czyli już zapadła).
  Na BIP powiatu cisza w tej sprawie.
  Jeżeli chodzi o Sudoła to on jako przedstawiciel ND w zarządedzie powiatu nie wiele może zdziałać. Orócz nigo są jeszcze inni np. Danuta Serafin z naszego terenu. Ją też należy rozliczać za działanie na rzecz ND.
  Starosta jest z PSL. Nie wystawi innego kandydata na stanowisko niż namaszczony przez chłopków z PSL czyli Gospodarczyka. Przcież w PSL to normalne, że musi być SWÓJ. Ale czy inni w zarządze też tak sądzą?

 15. Jerzy Sudoł tworzy władze w powiecie, za co bierze dużą kasę każdego miesiąca z tytułu zasiadania w zarządzie powiatu. Jeśli nie zgadza się z oddaniem szpitalu w łapska PSL-u to niech wyjdzie z koalicji i to publicznie ogłosi. Wówczas zachowa honor. Jeśli tego nie zrobi to znaczy, że stołek w zarządzie powiatu jest dla niego ważniejszy niż nasz nowodębski szpital, jego pracownicy i pacjenci.

 16. pazernosc psl nie zna granic nabieraja cala chochla a dla innych ochlapy buta i arogancja nie zna granic pokażmy im miejsce w szeregu pszy wyborach parlamentalnych

 17. Czytałam na leliwie i słuchałam jak ta pani dalej będzie w zastępstwie dyrektora rządzić to porażka,niech wybiorą dyrektora bo ta kobieta jest zdolna do wszystkiego już kiedyś straszyła że jak jej nie posłuchają to ich zwolni z dnia na dzień -fikcja w rządzeniu tą placówką i straszenie ludzi oraz metody typu stalinowskiego ,jak najszybciej wybrać nowego dyrektora z wiedzą rozumem i programem na przyszłość bez uszczerbku na personelu i poprawie leczenia dla pacjentów

 18. Co do kierowania szpitalem,to lepiej wybrać kogoś.kto będzie słuchał cezara Sudoła i będzie mu posłuszny.Szkoda że Tomczyk odszedł.W tak krótkim czasie zrobił dla szpitala więcej niż jego poprzednicy w całym okresie rządzenia.Zrobił by jeszcze więcej bo to pracowity człowiek ale widocznie nie dał się zmanipulować mafii,która rządzi w Nowej Dębie.Szkoda tylko Jego wysiłku i ciężkiej pracy,bo ludzie tego nie doceniają.Szkoda że dzisiaj nie docenia się ludzi pracowitych i z charakterem Obecna dyrektor nie nadaje się na to stanowisko.Ale za to będzie wykonywać rozkazy cezara.Ludzie zróbcie coś z tą mafią,bo jej macki sięgają coraz dalej,a chyba zależy wam na waszym mieście

  • Ano! Święte słowa Kasiu. Na układy nie ma rady. Szkoda Pana Tomczyka bo to zbyt uczciwy człowiek na miejskie klimaty :).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here