Pożegnalna sesja Rady Powiatu Tarnobrzeskiego IV kadencji

69

Na pożegnalnej XXXIX Sesji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego IV kadencji spotkali się 15 października, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu Radni i Zarząd Powiatu.

Jedną z ostatnich w tej kadencji uchwał była uchwała mówiąca o udzieleniu pomocy finansowej dla Gminy Baranów Sandomierski w wysokości 20 tysięcy złotych na budowę drogi w sołectwie Knapy zlokalizowanej w obrębie terenów inwestycyjnych linii LHS. Radni wyrazili także zgodę na zmiany w uchwale budżetowej na 2014 rok.

Na zakończenie sesji radni odebrali z rąk Dariusza Bukowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu podziękowania i pamiątkowe grawertony za czteroletnią współpracę z Zarządem Powiatu Tarnobrzeskiego. – Pomimo tego, że w wielu tematach mieliśmy różne zdania i propozycje, na sesjach dochodziliśmy do porozumienia. Nigdy nie było takich sytuacji, o których czytamy w innych powiatach. Ludzie zasiadający w Radzie tej kadencji, to ludzie wielkiej kultury, doświadczenia i mądrości. Każda Rada Powiatu byłaby dumna z tego, że z jej grona ktoś został posłem. To nasz roczny starosta Pan Mirosław Pluta. Dziękuję Państwu za współpracę.

Za współpracę Radnym i Członkom Zarządu podziękował także Starosta Krzysztof Pitra, który podkreśli, że miniona kadencja była wyjątkowo zgodną kadencją. – Panie Przewodniczący dziękuję Panu za prowadzenie sesji, a Radnym i Zarządowi Powiatu za merytoryczną dyskusję i konsensus oraz bardzo dobrą współpracę. Była to dla mnie pierwsza rada, ale bardzo dobra. Czas na podsumowania przyjdzie podczas Sejmiku Samorządowego w Gorzycach. Dziś dziękuję Państwu za współpracę i życzę powodzenia – powiedział Starosta Krzysztof Pitra.

PT

69 KOMENTARZE

 1. Jerzy jak FENIKS ,jeszcze może wszystkich w wyborach zaskoczyć i o nielojalnych plujokach pewnie będzie pamiętał.Będzie ciekawie a na dyr.stołkach zrobi się niektórym nerwowo.

 2. Bardzo krzywdzące są te komentarze.Pan Sudoł, wiele zrobił dla Nowej Dęby. Być może nie ma w zwyczaju się tym chwalić, z resztą każdy inteligentny Człowiek to zauważy.
  Oceniajmy Obiektywnie, bez Zawiści.

  • Tak z obiektywnej ciekawości. Podaj proszę takich 6 największych osiągnięć Pana Sudoła jako starosty. Dziękuję.

  • Święte słowa obiektywnie!!!, a nie przez pryzmat układów, pokrętnych wypowiedzi , znajomości i wielu innych rzeczy. Starosta Sudoł to człowiek , któremu zwyczajnie nie chce się pracować. a do tego kompletnie mu brak odwagi cywilnej.

  • @ja
   Nie wiem czy mu się nie chce pracować. Wiem jednak że w zamian za stanowisko wicestarosty zgodził się na taki układ, gdzie pracuje się głównie na rzecz Baranowa i Gorzyc.

   Fragment z powyższego artykułu mówi wszystko. Pozwolę sobie zacytować:
   „Jedną z ostatnich w tej kadencji uchwał była uchwała mówiąca o udzieleniu pomocy finansowej dla Gminy Baranów Sandomierski w wysokości 20 tysięcy złotych na budowę drogi w sołectwie Knapy zlokalizowanej w obrębie terenów inwestycyjnych linii LHS. Radni wyrazili także zgodę na zmiany w uchwale budżetowej na 2014 rok.”

   Dla mnie wszystko jasne, jaka gmina najbardziej zyskała na układzie Platforma – Jerzy Sudoł. I jeśli taki układ będzie zachowany to znów kasa popłynie Wisłą do Baranowa. A Dęba będzie dostawała po tyłku. Osobiście nic nie mam do Pana Sudoła. Oceniam go tylko jako polityka.

  • 1Wywalil Ostapke,2 wywalil Ostapke,3 wywalil Ostapke,4 wywalil Ostapke, 5 wywalil Ostapke, 6 wywalil Ostapke masz 6 powodow ze powinien byc radnym

  • Gdyby radny M.Ostapko miał honor to nie byłby manipulowanym przez starych wyjadaczy pieniaczem.Miałby wtedy bardzo duże szanse na fotel burmistrza.Panie M.Ostapko,mieszkańcy miasta i gminy nie są durniami,mają swój rozum i potrafią kojarzyć to co słyszą a w szczególności to co widzą.Pozdrowienia dla Pańskiego promotora.

  • Któsiu, ciągle wejścia personalne. Ja zrobię dokładnie to, co Ty. Twój alkoholizm postępuje i stajesz się więźniem własnego umysłu. Zasiadki na rybkach już nie pomagają się odprężyć?

  • @Automatyczny Radiokompas,mój alkoholizm jest wyleczalny natomiast Twoja głupota nie rokuje żadnych nadziei na wyleczenie.Zdrowie Twoje,gardło moje aninimowy alkholiku.
   PS.Automatyczny,jeżeli nie masz na wódkę a masz na nią oskomę tylko że się wstydzisz do tego przyznać to chętnie Ci ulżę w cierpieniu.

  • Drodzy Radni poptrzceie na Marka przcież on już jeżdzi samochodem od swego mocodawcy,ludzie są tym wk ur wi eni,Marek przeginasz pałę

  • Moim też jeździł jak go poprosiłem żeby mnie na lotnisko zawiózł bo potrzebowałem pomocy. I jestem mu wdzięczny bo zawsze można na niego liczyć. Ordon nowy samochód sobie sprawił. Nachapał się i ma. Ale jak już się nie ma argumentów to się pisze głupoty.

  • Na razie to siedzi jako pasażer na przednim fotelu terenówki.Aha,i nosi teczkę swojego promotora do tejże terenówki.Zobaczymy po 16-tym listopada,cosik mi się wydaje że będzie …dalał pieszo.

 3. Pan Sudoł ma swój „żelazny elektorat”. Aktywność Pana Sudoła sprowadza się do tego, że na 2 miesiące przed wyborami pojawi się jako wydawca książek różnego typu ( wydanych za publiczną kasę), rozda je emerytom na spotkaniu i to daje mu głosy. Także on spokojnie zbierze swoje i radnym powiatu zostanie. Pytanie czy zbierze wystarczającą ilość głosów by zostać starostą.

  • 1. Remont i termmomodernizacja szkoły pod zakładami
   2. Remont i termmo odernizacja liceum
   3. 2 orliki
   4. Remont DPS
   5. Nowe oddziały i rozbudowa naszego szpitala
   6. Remont ul. Sikorskiego
   To tylko niektóre z rzeczy które zostały zrobione przez powiat w Nowej Dębie. Nikt o tym nie mówi. Łatwo jest opluwać ludzi anonimowo. Następnym razem zastanów się co piszesz człowieku, bo kiedyś to ty możesz zostać opluty anonimowo.

  • Ad 1 i 2 to robił Wróbel jak był starostą.
   Co do punktu nr 3: O jakich dwóch orlikach piszesz? Bo jeden to gmina budowała, a jeden powiat. O trzecim nie słyszałem.
   Nie opluwam Pana Sudoła. Wręcz wyraziłem podziw dla jego politycznego sprytu i przepowiedziałem, że bez względu na to co o nim na tym forum napiszą, radnym powiatowym zostanie.

  • 4. Remont DPS TO ZROBIŁA GMINA NOWA DĘBA
   5. Nowe oddziały i rozbudowa naszego szpitala TYLKO PRACUJE NP „KOCHANIUTKA” A BRAK NORMALNYCH LEKARZY
   I TYLE ZROBIŁ PRZEZ 20 LAT A DROGA NA DEZAMET I CHODNIK NA UL. KOSCIUSZKI TO KIEDY MA ZAMIAR JAK ZLIKWIDUJE OBYDWIE SZKOŁY

 4. NIKT NIE CHE SUDOLA A MIESZKANCY NOWEJ DEBY TO JUZ MAJA GO SERDECZNIE DOSC NIC DOBREGO NIE ZROBIL TU DLA NAS A NAUCZYCIELE Z LO MAJA GO PO DZIURKI W USZACH JEGO I JEGO RZADOW WIEC DOSC SUDOLOWI !!!!!!!! NASZEJ DARMOWEJ KASY PORA WZIASC SIE ZA ROBOTE !!!!!!!!! PANIE JURKU SUDOLE hahaaaa5

 5. Nie bronię Sudoła, ale oprócz niego w radzie zasiadało jeszcze 5 radnych z Gminy Nowa Dęba. Co oni w tym czasie zrobili, ile razy zabrali głos na posiedzeniu rady, ile miejsc pracy dzięki tej szóstce powstało?
  Jeżeli rozliczamy to wszystkich, a nie jednego gościa, który w zamian za stanowisko robił to co robił, czyli ……

  • Ja w swoim okręgu oddam głos na kandydata z ratusz.
   W składzie ratusza wiele ciekawych osób, a w porównaniu ,,wasz samorząd” wypada cieniutko , bardzo cieniutko. Popatrz na listy, a zobaczysz to o czy mówię w wielu okręgach.
   Po wyborach obudzisz się z ręką w nocniku.

 6. Na sesji w sierpniu nowodębskich szkół bronił wyłącznie p. Jacek Lubera wspierany przez p. Wacława Wróbla.

  J. Sudoł przez całą sesję milczał, a w czasie wystąpień dyrektorów i nauczycieli z Nowej Dęby wychodził z sali, by nie musieć się z nimi nawet wzrokowo konfrontować.

  Jarosław Mączka ( PO ) jak zwykle był nieobecny na sesji.

  Panie Sudoł! Pan powinien mieć dom w Gorzycach. Zdrada. PO TRZYKROĆ ZDRADA!

  • Pan radny obudził się sierpniu, gdy uchwała budżetowa jest wnoszona pod obrady rady na początku roku. Gratuluje refleksu. Już wtedy na pewno było wiadomo ile i na co przeznaczą środków w tym na szkoły. Chyba, że wtedy głosował przeciw tej uchwale tak więc zwracam honor i serdecznie przepraszam. Jeżeli było inaczej to jest to tylko bicie piany i przerzucanie odpowiedzialności na innych.

  • @POstkomunistyczne_Dno
   Przed oczernianiem osób których nie lubisz sprawdź ile nieobecności w trakcie 4 letniej kadencji zaliczył twój pupilek Jacuś Lubera.

  • @Anonim,Pan J.Lubera i Pan W.Wróbel to polityczne zaplecze radnego M.Ostapko i KWW Ratusz.Pies nie kąsa ręki która go karmi,chociaż….zdarzają się wyjątki.

 7. Budżet zmienia się w ogromnym stopniu przez cały rok, uchwałami na każdej sesji.

  Myśli Pan / Pani, że Gorzyce, które potraktowane z arkuszem preferencyjnie, wiedziały, ile będą miały utworzonych oddziałów klas w roku szkolnym 2014/2015? Wysokość środków na szkoły ostatecznie ustala się w okresie letnim, przed rokiem szkolnym. W tym roku złamano zasadę, że wszystkie szkoły powiatu traktuje się tak samo.

  Budżet ( jako dokument ) jest po trosze administracyjną fikcją, bo musi spełniać parametry założone przez Wieloletnią Prognozę Finansową ( taki biurokratyczny wynalazek rządu PO ). Jego zapisy w sposób dosłowny nigdy by nie zadziałały. Stąd wszystko jest ruchome ( i ten bałagan jest w całym kraju i większości samorządów ).

 8. Moim też jeździł jak go poprosiłem żeby mnie na lotnisko zawiózł bo potrzebowałem pomocy. I jestem mu wdzięczny bo zawsze można na niego liczyć. Ordon nowy samochód sobie sprawił. Nachapał się i ma. Ale jak już się nie ma argumentów to się pisze głupoty.

 9. POWIAT KOLBUSZOWSKI MOŻE I MA MAŁE DOCHODY BO NIECAŁE 40 MILINÓW ZŁOTYCH ROCZNIE ALE POTRAFI UTRCZYMAĆ CAŁY POWIAT WSZYSTKI GMINY W POWIECIE MAJĄ DROGI, SZKOŁY, SZPITAL W KOLBUSZOWEJ ROBI SIĘ CORAZ BARDZIEJ SPECJALISTYCZNY, POWSTAJĄ NOWOCZESNE OŚRODKI ZDROWIA, BUDUJE SIĘ W KOLBUSZOWEJ WIELE ZNANYCH MAREK, STREFA JEDNA JEST JUŻ PEŁNA DRUGA RUSZA Z FABRYKĄ FIN DLA LOTNICTWA, BUDUJE SIĘ W MIEŚCIE KANALIZACJĘ, POWIAT DOBRZE WSPÓŁPRACUJE Z URZĘDEM MIASTA Z BURZMISTRCZEM, RUSZYŁA W KOLBUSZOWEJ KOMUNIKACJA MIEJSKA, OTWORZYŁ SIĘ MC.DONALDS, BUDUJE SIĘ I REMONTUJE DWORZEC PKS, W PLANACH JEST BUDOWA LIDLA I CENTRUM BUDOWLANEGO PBS MRÓWKA, MIASTO Z POWIATEM PRZYŁĄCZAJĄ DO MIASTA WŚIE, MIĘDZY INNYMI KOLBUSZOWĄ GÓRNĄ I DOLNĄ DZIĘKI TEMU MIASTO ZYSKA PONAD 4 TYŚ MIESZKAŃCÓW I PWOIĘKSZY SIĘ MIASTO, KOLBUSZOWA WYGLĄDA IMPONUJĄCO, POWSTAJĄ NOWE MIEJSCA PRACY-MOŻE MAŁO BO PO 30 OSÓB ALE ZAWSZE COŚ, RESTAURACJA MC.DPNALDS W KOLBUSZOWEJ ZATRUDNIŁA NA UMOWĘ O PRACĘ 45 OSÓB, JEŻEI WŁADZA POWIATOWA I MIEJSKA WSPÓŁPRACUJE TO MIASTO SIĘ BUDUJE I PIĘKNE SIĘ ROBI, W STATNIM CZASIE KOLBUSZOWA ZAJMUJE NA TLE MAŁYCH MIAST WOJEWÓDZTWA PODKRPACKIEGO PIERWSZE MIEJSCE MIĘDZY INNYMI NA INNOWACYJNY SAMORZĄD 2014, NA NAJBARDZIEJ ROZWIJAJĄCE SIĘ MIASTO PODKARPACIA, RUSZA BUDOWA OBWODNICY KOLBUSZOWEJ, UNIWERSYTET RZESZOWSKI WRAZ Z POWIATEM KOLBUSZOWSKIM BUDUJE NA STREFIE SSE-MIELEC SOKOŁOWSKA KOLBUSZOWA INSTYTUT BIOTECHNOLOGII WRAZ Z INKUBATOREM KTÓRA W/W INWESTYCJA BĘDZIE KOSZTOWAĆ OKOŁO 30 MILINÓW ZŁOTYCH, W kOLBUSZOWEJ ISTNIEJE NAJLEPSZA UCZELNIA BIOTECHNOLOGII W POLSCE. DO KOLBUSZOWEJ WCHODZĄ NOWE MARKI ZNANE, W NAJBLISZYM CZASIE CCC, LIDL. POZDRAWIAM.

 10. ODDZIAŁ SZTUCZNEJ NERKI CZYLI DZIŚ ODDZIAŁ NEFROLOGI I DIALIZOTERPAI SZPITALA POWIATOWEGO W KOLBUSZOWEJ W LATACH 90 BYŁ I DO DZIS JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH OŚRODKÓW SZTUCZNEJ NERKI W POLSCE, W/W KOMENATARZ O ODDZIALE NEFROLOGII JEST NIE NA MIEJSCU BO JEŻELI KTOŚ PRZEBYWAŁ NA DANYM ODDZIALE A ZOSTAŁ ŻLE LECZONY TO POWINIEN MIEĆ WONTY DO LEKARZA BĄDŻ PERSONELU A NIE ODRAZU OPOWIADAĆ BAJKI ŻE TEN SZPITAL ŻE TEN ODDZIAŁ JEST ZŁY BĄDŻ BEZNAJDZIEJNY BO TO NIE MURY LECZĄ LECZ DANY LEKARZ, CO DO MC.DONALDU W KOLBUSZOWEJ TO MOGĘ POWIEDZIEĆ ŻE OD LAT RESTAURACJA MA DOBRE ZDANIE WŚRÓD PRACOWNIKÓW, W KOLBUSZOWEJ MC.DONALDS TO DOBRE MIEJSCE NA SPOTYKANIE SIĘ ZE ZNAJOMYMI A LUDZIE TYLKO ZAZDROSZCZĄ ŻE KOLBUSZOWĄ MOŻNA NAZWAĆ MIASTEM A NOWA DĘBA NADAL BĘDZIE NOŚIŁA PIĘTNO MALUTKIEGO MIASTECZKA KTÓRE NIEROZWIJA SIĘ POD ŻADNYM WZGLĘDEM, ŻEBY WSZYSCY BYLI ZADOWOLENI POTRCZEBNE SĄ NOWE SKLEPY NOWE DROGERIE BARY CZY TEZ SKLEPY Z ELEKTRONIKĄ KTÓRYCH W NOWEJ DĘBIE NIEMA, PISAŁEM Z BURZMISTRCZEM ORDONEM ODNOŚNIE KOLBUSZOWEJ I PAN ORDON STWIERDZIŁ ŻE NOWA DĘBA MA MNIEJSZE BEZROBOCIE CZY TEZ WIĘCEJ ZAKŁADÓW ALE WEŻY POD UWAGĘ TO ŻE W GMINIE KOLBUSZOWEJ MIESZKA 25 TYŚ MIESZKAŃCÓW A W NOWEJ DĘBIE 18,100 TYŚ OSÓB CO DO ZAKŁADÓW PRACY TO JAKBY ZLICZYĆ LUDZI ZATRUDNIONYCH W KOLBUSZOWEJ TO WIADOMO ŻE BĘDZIE WIĘCEJ LUDZI ZATRUDNIONYCH W KOLBUSZOWEJ NIŻ W NOWEJ DĘBIE DAM PRZYKŁAD:
  SZPITAL W KOLBUSZOWEJ 650 OSÓB
  FABRYKA MEBLI 600 OSÓB
  KOMENDA POWIATOWA POLICJI 120 OSÓB
  KP STRAŻY POŻARNEJ 160 OSÓB
  URZĄD SKARBOWY 90 OSÓB
  SĄD REJONOWY WRAZ Z PROKURATURĄ 180 OSÓB
  POWIATOWY URZĄD PRACY 110 OSÓB
  ZAKŁAD PKGIM 200 OSÓB
  FIN S.A. 200 OSÓB
  SOLBET KOLBUSZOWA 450 OSÓB
  SZKOŁY NA TERENIE MIASTA KOLBUSZOWA 350 OSÓB
  URZĄD MIEJSKI 165 OSÓB
  STAROSTWO POWIATOWE KOLBUSZOWA 180 OSÓB
  DUŻO BY WYPISYWAĆ ALE W/W NAJWAŻNIEJSZE JEDNOSTKI W KOLBUSZOWEJ
  RAZEM:3455 OSÓB PRACUJE W/W JEDNOSTKACH KTÓRE WYPISAŁEM PROSZĘ JESCZE DOLICZYĆ SOBIE WIELE INNYCH MNIEJSZYCH ZAKŁADÓW W KOLBUSZOWEJ KTÓRE ZATRUDNIAJĄ PO 50-60 OSÓB ZE STATYSTYK WYNIKA RÓWNIEŻ ŻE W MARKETACH W KOLBUSZOWEJ ZATRUDNIENIE ZNAJDUJE: 490 OSÓB. TAK SIĘ WYDAJE ALE W WIELU INSTYTUCJACH BĄDZ SKLEPACH PRACUJE DUŻO LUDZI PRZYKŁADEM JEST URZĄD MARSZAŁKOWSKI W RZESZOWIE 1000 OSÓB!!!!

  • na zachodzie urzadzenie do dializy daja ludziom do domu, a w kolbuszowej na tym oddz.nefrologii lecza ludzi audycjami radiowymi z pln.Polski a salowe nie ma ja co robic, bo opieki nad chorymi i sprzatania sal nie maja w zakresie swoich obowiazkow

 11. W tym kontekście warto zacytować St. Michalkiewicza:

  „Oczywiście z faktu proklamowania strategicznego partnerstwa NATO-Rosja wynikało obowiązki również dla naszego nieszczęśliwego kraju, bo skoro całe NATO pozostaje w strategicznym partnerstwie z Rosją, to Warszawa nie może wierzgać przeciwko ościeniowi. Dlatego też, chociaż nie brakuje u nas płomiennych szermierzy zasady rozdziału Kościoła od państwa, to żaden z nich nie odważył się nawet pisnąć, kiedy deklarację o pojednaniu między narodami polskim i rosyjskim, a więc deklaracje par excellence polityczną, podpisali dwaj przedstawiciele kościołów: Cerkwi Prawosławnej i Kościoła Katolickiego. Najwyraźniej zdawali sobie sprawę, że gdyby któryś tylko pisnął, to Moce zaangażowane w ten proces tak by mu pisnęły, aż by sobie przypomniał, skąd wyrastają mu nogi. Toteż nic dziwnego, że i JE abp Józef Michalik w wypowiedzi dla prasy zauważył, iż „na tym etapie nie mogliśmy tego nie uczynić”.”

  • Na szczęście coraz częściej mają miejsce różne oficjalne imprezy,eventy gdzie organizatorzy mają kręgosłup mówiąc stanowcze NIE dla katoinwigilacji i dominacji kleru.
   Coraz więcej osób ma odwagę „za życia” zdecydować się na świecki pogrzeb(własny), kremację nie pękając przed klechami a młodzi wykazują właściwą dla Nich postawę w kontaktach z watykańską zarazą tj. mając zboczeńców NJWB w du..ie.
   Bez rewolucji, powoli spotka ich w Polsce należny im los.

  • Po co większość,mniejszość ,częściowo itd.,wymienić wszystkich radnych i radne na nowy skład. Jak odnowa to odnowa.

 12. Jeżeli Marek O.wygra wybory na burmistrza to w urzędzie strach i trwoga , przejdzie tsunami i zmiecie ze stołków kilku kierowników.
  Oj będzie się działo.
  Może w końcu urząd będzie dla petenta a nie odwrotnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here