74 Turniej Grand Prix Victor'a w badmintonie w Mielcu

5

30-06-2013

W Mielcu rozegrany został 74 Turniej Grand Prix Victor”a w badmintonie – Turniej Masters oraz Turniej Zamknięcia sezonu 2012/2013. Na starcie stanęli wszyscy liczący się zawodnicy i zawodniczki w ogólnej klasyfikacji. Oczywiście w turnieju nie mogło zabraknąć również najstarszego jego uczestnika Adama Bunio z Nowej Dęby, który na te zawody przybył bezpośrednio z Chęcin k / Kielc gdzie rozgrywano mistrzostwa Polski.

Mimo zmęczenia weteran z Nowej Dęby spisał się bardzo dobrze i wygrał kategorię \”Old Boys\”. pokonując w finale Tadeusza Michalika (Tarnów) 2:1 (21:14;18:21;21:15). W grze podwójnej rozgrywanej w formule open trzecie miejsce wywalczył debel Adam Bunio (Nowa Dęba) / Igor Iwański (Mielec). Było to 103 zwycięstwo odniesione na mieleckich kortach oraz 148 podium szkoleniowca z Nowej Dęby w ciągu ośmiu lat trwania tej imprezy w Mielcu. Tym samym Adam Bunio wygrał po raz ósmy z rzędu, czyli od chwili rozpoczęcia tych zawodów na Podkarpaciu, klasyfikację generalną Grand Prix w kategorii \”Old boys\”, przechodząc tym samym do historii tych zawodów w Polsce. Za zwycięstwo w kategorii \”Old Boys\” otrzymał okazały puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Mielca Bogdana Bieńka. Zawody swoją obecnością zaszczycił i sam czynnie uczestniczył w turnieju zamknięcia sezonu gość honorowy Grand Prix Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. W trakcie trwania Grand Prix Viktor,a z okazji przypadającej w tym roku rocznicy 30 – lecia pracy trenerskiej Adama Bunio z badmintonistami Stali Nowa Dęba, Marszałek Władysław Ortyl uhonorował trenera z Nowej Dęby specjalnym grawertonem \”Orłem Senatu RP\” za sukcesy sportowe i trenerskie w latach 1983 – 2013 oraz za jego wkład w rozwój i promowanie badmintona na Podkarpaciu, w Polsce i poza jej granicami. Na wniosek Zarządu UKS Badmintona \”Volant\” w Mielcu, oraz dzięki staraniom organizatorów mieleckich zawodów Grand Prix, trener Adam Bunio został uhonorowany specjalną nagrodą: \”Teczką Trenera Badminton Europe\”, którą wręczył mu prezes mieleckiego klubu Krzysztof Ostrowski. Warto nadmienić, że tę prestiżową nagrodę Europejskiej Unii Badmintona posiada tylko paru trenerów w Polsce.

AB

5 KOMENTARZE

 1. i o to Adam chodzi oplacalo sie wylac tyle potu a i zdrowym sie jest nie tak ja zolnieze robin hooda z lasu tak trzymaj nastepne medale za rok mam nadzieje pozdro

 2. Adama Bunio z Nowej Dęby, który na te zawody przybył bezpośrednio z Chęcin k / Kielc
  Mimo zmęczenia weteran z Nowej Dęby
  Ojojoj,jaka zmęczona bidula musiała grać

 3. [quote] #2 | Robi dnia 07/01/2013 14:11

  ………[/quote]
  FACET,ZRÓB COŚ,DAJ OD SIEBIE,WYRÓŻNIJ SIĘ W JAKIEJKOLWIEK DZIEDZINIE A POTEM KOMENTUJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here