Poznali magistrat od środka

13


Sześciolatki z Przedszkola nr 1 wiedzą już dużo na temat swojego miasta: znają historię miejscowości oraz legendy naszego regionu. Omawiając tematykę tygodniową dotyczącą miejsca naszego zamieszkania, w najstarszej grupie przedszkolaków, zaplanowana została także wizyta u Burmistrza naszego miasta. Odbyła się ona 18.10.2010r.


Największą atrakcją dla dzieci była wizyta w gabinecie Pana Burmistrza Wiesław Ordona. Przedszkolaki z wielką uwagą i zainteresowaniem rozglądały się po pięknym gabinecie. Szeptem wymieniały swoje spostrzeżenia. Nic nie umknęło ich uwadze. Kiedy już ochłonęły i minęło pierwsze wrażenie, Pan Burmistrz opowiedział o swojej pracy. Podczas tej wycieczki dzieci w sposób bezpośredni poszerzyły swoją wiedzę na temat pracy „głowy” naszego miasta oraz dowiedziały się o działalności innych osób współpracujących z Burmistrzem.


Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z panią Sekretarz Elżbietą Gil, która przybliżyła i pokazała dzieciom różne referaty znajdujące się w Urzędzie Miasta i Gminy. Dzieci przyglądały się pracy znajdujących się tam osób. Dowiedziały się, gdzie mogą z rodzicami załatwić podstawowe sprawy urzędowe. Następnie sześciolatki odwiedziły Komendanta Straży Miejskiej, gdzie dowiedziały się, jak ważna jest praca Strażników Miejskich, przez moment wcieliły się w postać Komendanta. Dzieci odwiedziły również Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego i zobaczyły salę ślubów. Na zakończenie sześciolatki z okazji Dnia Pocztowca przypadającego właśnie na ten dzień złożyły na ręce pani Naczelnik Poczty życzenia i laurkę dla wszystkich pracowników.

Po powrocie do przedszkola dzieci dzieliły się wrażeniami i spostrzeżeniami z wycieczki. Wiele z nich w swoich wypowiedziach mówiło, iż chciałoby pełnić ważne role urzędowe w naszym mieście. Być może jest wśród nich przyszły burmistrz? Bowiem chętnych na tę posadę było bardzo wielu przedszkolaków. W trakcie wędrówki po urzędzie wszyscy pracownicy okazywali naszym dzieciom swoje zainteresowanie, byli bardzo mili i serdeczni. Korzystając z okazji pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi za tak gościnne i miłe przyjęcie, za poświęcony czas i uwagę. Dziękujemy również Pani Elżbiecie Gil za serdeczne zajęcie się przedszkolakami podczas oprowadzenia ich po urzędzie, za cierpliwość i zrozumienie potrzeb dzieci. Dzięki Waszemu profesjonalnemu podejściu do naszej wizyty, dzieci poczuły się ważne i docenione. Odczuwały Waszą serdeczność i gościnność na każdym kroku.

Barbara Fornal
Edyta Furtak- Buś
nauczycielki Przedszkola nr
Źródło: UMiG

13 KOMENTARZE

 1. Panie Burmistrzu. Uważam, iż w dobrym tonie jest,żeby na czas wyborów wziąść urlop bezpłatny… Jeżeli Pana czas to ok.300 zł dziennie, to nie czas na akcje -typu dzieci itp. w czasie,gdy społeczeństwo płaci to nie fair….
  Pan Panie Burmistrzu-został wybrany,żeby służyć SPOŁECZEŃSTWU! A SPOŁECZEŃSTWO dało cztery lata i ma prawo oceniać… Cztery lata… Ale "finisz" imponujący. Wobec tego APELUJE! Panie Burmistrzu. HONOR. Jako człowiek.

 2. Zapomnij! Jaki honor.A pensja? ….Mam otworzyć ścieżkę rowerową- w kierunku T.W. w czasie "pokrytym"… a więc zarobie ok 1000zł i "i zyskam wyborców… A jutro w kierunku M.K i zaś( a pensja leci) itd.,itp…
  Ps.Panie Ordon. Czy jest Pan gotów ,jak PRAWDZIWY FACET stanąć do wyborów?
  Ps@. Pytam jako wyborca…

 3. [img]http://sp0.fotolog.com/photo/0/38/103/powerrangers_1/1227749398081_f.jpg[/img]

  zORDON – postać fikcyjna, pierwszy mentor Power Rangers. Potężny międzywymiarowy byt. Łączność z Ziemią utrzymywał przez Centrum Dowodzenia znajdujące się w pobliżu miasta Angel Grove. Jego pomocnikiem obsługującym Centrum był android, Alfa 5.

 4. Och, żeby tak petenci odczuwali zawsze tą urzędniczą gościnność i serdeczność, byłoby miło.
  A tak przy okazji, pokazywanie dzieciakom nędznego wystroju USC(chyba jeszcze z lat komuny, wstyd dla miasta, styl trudny do określenia) można było sobie darować, lepiej było im pokazać nowsze łazienki. Jakie będzie miał poczucie estetyki i dobrego gustu ten mały przyszły burmistrz, widząc kilka wysłużonych krzeseł,stare deski i jakieś "arrasy dywanowe" na ścianach, które zapamięta jako normę? Burmistrz zadbał o swój gabinet, niech zadba też o te, które są naszą wizytówką.

 5. You need to undertake together edges, which means that[url=http://www.abcgembeads.com/Botswana-Agate_129.html]Agate beads[/url] jump any t-shirt approximately to carry out a back corner. After you've finished the fact that, allow it to sadly amazing after which you can require any clear plastic roll film up from the structure. An individual's t-shirt is complete together with happy to dress in,Ravenscroft crystal numbers meant for shirts are interesting together with a pretty[url=http://www.abcgembeads.com/Pearl-Beads-Freshwater_4.html]Pearl Beads[/url] simple device to include on some sort of if not typical t-shirt. It can be a option to liven up every kind for dresses, however , they can be often come with shirts given that it is actually among the many earliest [url=http://www.abcgembeads.com/Jewelry-Packaging_276.html]Jewelry Packaging[/url]details consumers realize related to our gear. There's lots of custom made retail outlets together regarding together with high street the fact that provide ravenscroft crystal numbers together with variations,[url=http://www.abcgembeads.com/Glass-Pearl-Beads_255.html]Glass Pearl Beads[/url] which means that for anybody who is planning to use certain "bling" towards an individual's clothes, right here is the least complicated option to do it right. A couple of seconds associated [url=http://www.abcgembeads.com/Gemstone-Beads_3.html]Gemstone Beads[/url]with a incredibly hot iron bars is certainly most of this is crucial, together with before you expect it, you'll need any funkiest t-shirt that will dress in with friends!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here