Starty badmintonistów MKS Stal Nowa Dęba w mistrzostwach Polski

1

14-04-2013

W Medyce koło Przemyśla rozegrane zostały eliminacje międzywojewódzkie do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie.

W kategorii młodzików młodszych awans wywalczył debel dziewcząt Stali Nowa Dęba: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk, który zajął drugie miejsce. Ponadto z listy klasyfikacyjnej Polskiego Związku Badmintona awans uzyskali jeszcze następujący badmintoniści Stali Nowa Dęba: Natalia Róg w singlu i w deblu wspólnie z Idą Wiśniewską (Żyrardów), debel chłopców Rafał Lejko / Patryk Róg, Beata Mycek w deblu wspólnie z Magdaleną Golenią (UKS Sokół Ropczyce) oraz mixty Stali: Rafał Lejko / Beata Mycek i Patryk Róg / Aleksandra Michalczuk.

W sumie w finałach Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych, które rozegrane zostaną w dniach 24 – 26.05.2013r. w Ostrowie Wielkopolskim wystąpi aż sześcioro najmłodszych badmintonistów Stali Nowa Dęba (4 zawodniczki i 2 zawodników), a ekipa z Nowej Dęby będzie najliczniejszą z województwa podkarpackiego.

W kategorii młodzików z listy klasyfikacyjnej Polskiego Związku Badmintona awans uzyskał Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba), który zakwalifikował się w singlu i deblu wspólnie z Tymoteuszem Malikiem (UKS Trójka Tarnobrzeg). Finały Mistrzostw Polski Młodzików rozegrane zostaną w Suchedniowie w dniach 17 – 19.05.2013r.

W Białymstoku w dniach 26 – 28.04.2013r. rozegrane zostaną 49 Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity (Seniorów) w badmintonie. I w tym czempionacie wystąpią badmintoniści z Nowej Dęby. W grze mieszanej Stal Nową Dębę reprezentować będzie mixt: Mateusz Czachor / Izabela Tomczyk, w grze podwójnej mężczyzn wystąpi debel: Mateusz Czachor / Krzysztof Kaczor, a w grze pojedynczej mężczyzn zagra Krzysztof Kaczor.

W Piotrkowie Trybunalskim natomiast w dniach 14 – 16.06.2013r. rozegrane zostaną finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie. W zawodach tych wystąpi Ernest Ścipień, który zagra w grze pojedynczej chłopców oraz w grze podwójnej chłopców wspólnie z Piotrem Szałasem (MKS Garwolin).

Tak więc w finałach najważniejszych imprez badmintonowych w Polsce w sezonie 2012 / 2013 wystąpi rekordowa, bo aż 11 – osobowa reprezentacja MKS Stal Nowa Dęba, która będzie promowała Miasto i Gminę Nowa Dęba oraz region tarnobrzeski w różnych miejscach Polski: Wielkopolska, Podlasie, Ziemia Świętokrzyska oraz Łódzka.

MKS

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here