Pralka w zabudowie – praktyczne porady

0

W większości mieszkań nie ma niestety specjalnego pomieszczenia gospodarczego, które rozwiązuje nam problem związany z umieszczeniem pralki w łazience lub kuchni. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest specjalna zabudowa pralki, która sprytnie ją ukryje i sprawi, że całość wnętrza będzie wyglądała niezwykle estetycznie. Nawet, kiedy będziesz posiadał ją w kuchni, może być zupełnie niewidoczna. Sprawdź nasze praktyczne porady i łazienkowe inspiracje, a dowiesz się jak zabudować pralkę, aby działała, jak należy oraz jak uzyskać spójny efekt wystroju wnętrza.

Aranżacja łazienki z pralką

Jeśli jesteś na etapie projektu łazienki, jest to idealny moment, aby zdecydować, w którym miejscu zabudujesz swoją pralkę. Dobrze, gdybyś miał już wybrany jej model, aby znać dokładne wartości. W odpowiednim miejscu musisz także zapewnić jej przyłącze wodno-kanalizacyjne oraz dostęp do prądu.

Pralka znajdująca się w łazience, kiedy nie masz pomieszczenia gospodarczego, to bardzo funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie. To w łazience przeważnie znajduje się kosz na brudną bieliznę, więc chcąc zrobić pranie, nie będziesz musiał z nim chodzić po mieszkaniu.

Jest wiele łazienkowych inspiracji, które pozwolą Ci zaaranżować przestrzeń w taki sposób, aby była piękna i funkcjonalna. Posiadając pralkę w łazience, możesz trzymać pod ręką wszystkie niezbędne do prania detergenty, które nie będą w łazience nikogo drażnić swoją wonią.

Pralka w kuchni – czy to odpowiednie miejsce?

Niekiedy zdarza się, że pralka w kuchni to jedyne możliwe rozwiązanie. Jeśli dysponujesz małą łazienką i stanąłeś na szczycie swojej kreatywności i wiesz, że pralka po prostu nie zmieści się do łazienki, nie załamuj rąk.

W kuchni może wyglądać równie dobrze i niekiedy dużo łatwiej wpasujesz ją w całą zabudowę, gdzie po zamontowaniu frontów nie będzie zupełnie widoczna. Oczywiście nie postawisz w kuchni kosza na brudną bieliznę i będziesz ją musiał po prostu nosić, ale nie jest to wielce uciążliwe.

Pralka w kuchni sprawdzi się bardziej, kiedy nie posiadasz kuchni otwartej na salon. Mimo że dzisiejsze pralki są ciche, niekiedy jej wirowanie mogłoby przeszkodzić w wizycie niespodziewanych gości.

Jak praktycznie zabudować pralkę w łazience ?

Jeśli myślisz, aby zabudować pralkę w łazience, dobrym i niedrogim rozwiązaniem będzie umieszczenie jej w szafie, do której ją po prostu wsadzisz. Kiedy zdecydujesz się na wyższy model szafy, jej górną część wykorzystaj do przechowywania niezbędnych rzeczy, jak ręczniki, detergenty, czy nawet kosz z brudną bielizną. Możesz także zdecydować się na automatyczną suszarkę, którą umieścisz nad pralką. W ten sposób praktycznie wykorzystasz niewielką przestrzeń, gdzie wstawisz dwa przydatne sprzęty, których nie będzie widać na pierwszy rzut oka.

Być może posiadasz we wnętrzu wnękę, która pomieści pralkę? Zainspiruj się nią w łazience i obuduj pionu z trzech stron. Możesz to zrobić na wymiar, po konsultacji ze stolarzem. Dzięki takiej obudowie, która może być od podłogi do sufitu, wnętrze łazienki będzie wyglądało estetycznie, a Ty zyskasz cenne miejsce do przechowywania.

Pralkę umieścisz także pod blatem. Pamiętaj tylko, aby nie kłaść go bezpośrednio na niej, ponieważ może zaburzać jej pracę. Od frontu możesz ją zasłonić drzwiczkami lub mleczną szybą.

Jeśli chciałbyś się zainspirować i urządzić wnętrze swojej łazienki nie tylko praktycznie, ale i wizualnie na najwyższym poziomie – zajrzyj do ekspertów online na AboutDecor.

Zamknięcie pralki w zabudowie nieco wytłumi jej pracę i sprawi, że mniej będziesz słyszał ją w trakcie prania. Jest to także praktyczne rozwiązanie, które uchroni pralkę a w szczególności jej panel sterujący od rączek najmłodszych domowników.

Na co zwrócić uwagę, zabudowując pralkę w kuchni?

Pamiętaj, że pralka w zabudowie kuchennej powinna mieć odpowiednią przestrzeń, aby jej praca przebiegała bez zakłóceń. Upewnij się, że fposiadasz model z regulowanymi nóżkami i zdejmowaną klapą wierzchnią oraz że w jej pobliżu znajduje się gniazdko elektryczne.

Zabudowując pralkę w kuchni, zostaw jej w szafce nieco miejsca. Pamiętaj, że wirując, będzie się ruszała. W ten sposób zapobiegniesz jej uderzania o boki szafki. Sprawdź także, czy nic nie będzie blokowało jej otwierania się. Zadbaj również o to, aby gniazdko było łatwo dostępne, ponieważ zdarzają się sytuację, kiedy będzie musiał odłączyć ją od zasilania.

Umieszczając pralkę w kuchni, zaoszczędzisz cenne miejsce w łazience, które może posłużyć do przechowywania potrzebnych rzeczy i może zainspiruje Cię do ciekawej aranżacji łazienki.

Dodatkowo pralki, które są przeznaczone do zabudowy, często posiadają specjalną obudowę, która będzie tłumiła drgania podczas wirowania. Cichsza praca pralki pozwoli Ci zatem na swobodne korzystanie z kuchni lub salonu, jeśli jest z nią połączony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here