Profesor Andrzej Zybertowicz w Nowej Dębie

19

2013-11-16


Towarzystwo Kultury Powszechnej RATUSZ zaprasza na kolejną edycje „Uniwersytetu Latającego”. Tym razem gościem specjalnym będzie profesor Andrzej Zybertowicz.

Wykład odbędzie się 13 grudnia o godzinie 18:00. O miejscu spotkania poinformujemy w oddzielnym ogłoszeniu.

Profesor Andrzej Zybertowicz – polski socjolog, doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, publicysta. Zajmuje się m.in. socjologią wiedzy. Uważany jest za twórcę i głównego teoretyka idei układu polityczno-biznesowego.

W 2006 był ekspertem Komisji Weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych. Od 2006 do 2007 przewodniczył radzie programowej Centralnego Ośrodka Szkolenia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Od 1 lipca 2007 do 16 listopada 2007 był głównym doradcą premiera Jarosława Kaczyńskiego do spraw bezpieczeństwa. Od stycznia 2008 był doradcą Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego do spraw bezpieczeństwa państwa. (WIKIPEDIA)

Wybrane publikacje:
-W uścisku tajnych służb. Upadek komunizmu i układ postnomenklaturowy, Warszawa 1993
-(z Marią Łoś) Prywatyzowanie państwa policyjnego: przypadek Polski «Privatizing the Police State: The Case of Poland», Londyn-Nowy Jork 2000
-(z Radosławem Sojakiem) Transformacja podszyta przemocą. O nieformalnych mechanizmach przemian instytucjonalnych, Toruń 2008, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, s. 338
-III RP. Kulisy systemu. 2013


Spotkanie z prof. Andrzejem Zybertowiczem pt.: \”Tajne służby w przestrzeni grup interesów\”.
Wykład zaczyna się od 3 minuty:

19 KOMENTARZE

 1. Partiom powinno odebrać sie dofinansowanie z budżetu państwa. A jeśli już je otrzymują dobrze, że zlecają zadania ludziom nauki i powołują własne insytytuty jako zaplecze intelektualne. Z tekstu "obiektywnego" portalu natemat.pl wynika, że zarówno PO jak i PiS płacą ludziom mediów i nauki za różne usługi. Nie przejmowałbym się jednak stygmatyzacją "ten to pisowiec" lub "ten to pokemon" lecz skupiłbym się na tym CO TEN CZŁOWIEK MA DO POWIEDZENIA a następnie oceniałbym czy ma racje czy się myli. Kolejna sprawa, że takie spotkanie to okazja by wejść z polemikę z taką osobą.
  Na koniec: nie dajmy się dzielić na "pisowców" i "platformersów". Jeśli byłbym okupantem to wedle zasady "divide et impera" tak właśnie skłócałbym Polaków by nie byli w stanie normalnie się ze sobą komunikować bez obrażania się nazwajem. Dzisiaj na weselach, imieniach, chrzcinach nie rozmawia się już jak dawniej o polityce bo nie umiemy tego robić. Bo za chwilę ktoś kogoś nazwie "pisowcem" a drugi "platfromerem" i bójka gotowa. Do takiego stanu się doprowadziliśmy jako społeczeńśtwo/naród

 2. "CO TEN CZŁOWIEK MA DO POWIEDZENIA" – to o czym myśli Prezes, polemika z tym panem??? Z prof. Hartmanem tak, nigdy z Zybertowiczem wiernym i oddanym żołnierzem PiS

 3. To ten co wszędzie widzi szpiegów i układy? To nie dziwne że go ratusz sprowadza. Oni też teraz na zlecenie pewnego hotelarza bawią sie w śledczych :)

 4. Z naszego miasta ludzie wyjeżdżają. Kurczy się liczba osób, którym zależy na naszym mieście. Ratusz jest jedną z grup, która rozumie jego potrzeby.
  Cieszę się na spotkanie z p. Zybertowiczem.

 5. Spoko, że ktoś wpadnie do Dęby pogadać o polityce :)
  Był Niesiołowski w naszym ogólniaku – ekstremista z PO to czemu nie tym razem ktoś z PiS :)
  Dobrze, że coś się dzieje!

 6. [quote] #10 | dr dnia 11/16/2013 21:51
  Z naszego miasta ludzie wyjeżdżają. Kurczy się liczba osób, którym zależy na naszym mieście.[b] Ratusz jest jedną z grup, która rozumie jego potrzeby.[/b]
  Cieszę się na spotkanie z p. Zybertowiczem.[/quote]

  Tak,rozumie,oj rozumie.Postępując i dążąc do celu.Celem jest [b]TKM[/b]Teraz K u r w a My !!!!!!!

 7. ps. Maciarewicz zachował się 'przyzwoicie ' jak handlarz garnkami – zbyt "przypalił" motłoch i tłuszcza w amoku – zechciała lincz przeprowadzić. Na końcówce video widać jak "nieboraka" sam chroni.
  No to macie PROFESORA [b]ZYBERTOWICZA[/b] Brawo!

 8. Ordon chyba bierze przykład z Macierewicza, Niesiołowskiego i Palikota. Ekspert od narzucania swojego zdania i na wszystkim znający się profesor z Tarnowskiej Woli.

 9. Chciałem wykazać żenujący poziom twojej "argumentacji" ale tego nie zrozumiałeś. Chciałem ci pokazać, że pluć wedle twojego "szablonu" można bardzo łatwo. Wystarczy tylko zamiast nazwiska Ostapko wrzucić Ordon. Po ostatnim poście widzę, że tylko taki "dialog" jesteś w stanie uskuteczniać.
  [quote]\ nic swojego się nie wymysli[/quote]

  Masz racje! W rzucaniu obelg, kalumnii, obrażania, szczucia, poniżania drugiego człowieka, mieszania go z błotem jesteś ode mnie lepszy. Oddaje ci palmę pierwszeństwa. Gratuluję osiągnięcia!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here